Kuidas saada Nimes-isse?

Küsimus, et kuidas kõige paremini ja odavamalt saada Eestist Nimesisse Lõuna-Prantsusmaal? Nimesis on küll lennuväli, kuhu Ryanair lendab. Paraku ei lenda see sealt kuhugi, kuhu ka Tallinnast saab. Seega oleks vaja teha vähemalt 3 lendu mõlemad suunas.

Kas on veel mingeid variante? Rongid?

Kõige lihtsam variant on lennukiga Tallinnast Gironasse (Ryanair, alates 100€ edasi-tagasi) ning sealt bussi või rongiga Nimesisse. Buss sõidab 4-5 korda päevas, hind ca 27-47€ üks ots. Alternatiivina saab vaadata ka carsharingu võimalusi Gironast Nimesisse, www.blablacar.com, hind sel juhul ca 25€ üks ots.

Kui konkreetsemalt, siis nt 11.05 väljub lend Tallinnast Gironasse kl 20:25, Gironas kl 23:10. Lennujaamast buss Gironasse 0:30, Gironas kl 0:50. Gironast kl 03:00 buss Nimesisse, saabub kl 07:40. Kui hästi klapib, saab kogu sõidu ühe otsa hinnaks alla 100€ (vastavad piletid hetkehinnaga 68+2+27€). Tagasi nt reedel, 15.05: kl 09:05 TGV kiirrong Nimesist Geronasse, saabub kl 11:55. Kl 13 buss lennujaama, saabub kl 13:25, lend Tallinna 15:20, saabub kl 20. Hind 100€ ehk vastavalt 40+2+58

Njah, juunis on Tallinn-Girona piletid 112 EUR, nii et pean vist mingi muu variandi otsima. Näiteks Tallinn-London-Nimes, ainult et Londonis pean lennujaama vahetama. Või siis Riia kaudu, Riia - Brüssel - Nimes. Eks kaevan veel.

Nimes on üsna väike lennujaam ning lendude sagedus ja sihtkohtade valik nadi. Soovitav on seetõttu panna otsingusse ka lähiümbruse suuremad lennujaamad, ennekõike Marseilles, Perpignan, Beziers, kust bussi või rongiga hõlbus Nimesisse pääseda.

112.- EUR on kallis? Siis on shit majas...Suvel on Lõuna-Prantsusmaa suht nõutud sihtkoht ja minu arust, kui Sa saad 112 eurikuga lennu, siis peaksid olema pigem häppi. Vaata sihtkohana pigem Marseille'i. Lend võib tulla kirvem (Lufthansa tõenäoliselt), kuid pead arvestama, et rongipiletid pole kohapeal just maailma kõige odavamad ja ka rendiauto maksab omajagu...kui just pool aastat ette ei bronni. Ma väga vabandan oma arrogantsust, aga, kui kavatsed suvel minna Lõuna-Prantsusmaale puhkama, siis võiksid pigem nautida normaalse lennukompaniiga lendamise mugavust ja ajavõitu, kui hakata kombineerima odavlennuga 3 ümberistumist koos kaasaskäivate "mugavustega" ümberistumistel või lennujaamade vahetamisel. Aga, kui see tundub vastuvõetamatuna, siis mul kogemused puuduvad, kahjuks.

Lendu juunis Tallinnast Nimesist 500 km raadiuses olevatesse paikadesse alla 200€ e-t ei ole võimalik leida.

Ka lend Tallinnast Marseilles'i algab 230€ kandist (nt 10-17. juuni), eelduseks on aga ümberistumine mõlemal suunal... pealegi on Lufthansal viimasel aastal olnud 11 streigiperioodi ehk korra kuus, mis muudab nendega lendamise parajaks loteriiks.

Teisalt on lennuajad Marseilles'i mugavamad, Marseillesi lennujaamast läheb otserong Nimesisse ning sõit kestab vaid tunni, pilet 14€, ehk kui Ryanairi piletihind juuniks tõepoolest alles alates 112€ üks ots, siis tasuks Marseilles'i varianti eelistada.

Ei aitäh, ma otsin seekord Ryanairiga säästureisi, mitte $$$. Näiteks Riia-Brüssel 36 EUR ja Brüssel-Nimes 32 EUR.

Aga kust Prantsuse rongipileteid otsida ja kust teada, kuhu rongid üldse lähevad?

St et mis rongi otsida? Tundub, et isegi Pariisist saab rongiga Nimesisse sõita, otse. Lennupiletite otsimine selge, seda piisavalt tehtud juba. Kokku ca 100 lendu, ma arvan.

Rendiautot pole plaanis, säästureis.

Kuupäevad on kindlalt paigas, see on põhiline piirav tegur. Kokku 5 päeva on aega ainult.

Ei kavatse minna puhkama, vaid Rooma kultuuriväärtusi vaatama.

Vaata voyages-sncf.com.

Pariis-Nimes on väga mugav ja kiire liin, alla 3 tunni. Kui ette osta peaks saama väga odavalt pileti - alla 50€ kui kellaaegades/kuupäevades paindlik, teatud juhtudel ainult 25€.

Muide käisin ise Nimes'is eelmisel aastal ja vaieldamatult väga kihvt koht. Kolme peamise vaatamisväärsuse kõrval on ka kogu ülejäänud linn lummav.

Suht väike tõenäosus mahutada 4 lendu ja 2 rongisõitu või 6 lendu 5 päeva sisse odavaimate saadaolevate hindadega, nii et Nimesis saaks kohapeal ka 2-3 päeva olla.

Ryanairi variant on säästureis väga suurte mööndustega, eeldades et pagasit kaasa ei võta, aega vabalt käes ning lennujaama põrandal magamine ei häiri. Isegi kui lähtuda Riia-Nimesi hinnast 68€, tuleb lennupiletite kuluks antud hindadega 2*68 EUR, juurde liita edasi-tagasi bussipilet Riiga (alates 30 EUR), Riia lennujaama turvamaks 7€, Nimesi lennujaamast linna 5€, pagas 15 kg 4 lennuotsa tipphooajal a 25 EUR teeb 278 EUR. Pluss asjaolu, et Riia lend saabub Brüsselisse kl 23 õhtul, Nimesi lend väljub aga kl 15 pärastlõunal, seega Riiga sõitu juurde arvestades tähendab üle ööpäevast teelolekut ühes suunas min 26 tundi ning ööbimist Charleroi lennujaamas. Kui nüüd siia kõrvale panna Tallinn - Marseilles pilet koos 20 kg pagasiga 227€ pluss Marseilles-Nimes rongipilet 28€ ning kogureisiajaga vaid ca 7 tundi mõlemal suunal, siis minu matemaatika annab odavlennuks Lufthansa paarkümmend eurot soodsama hinna ja 35 tunni (1,5 päeva) võidetud kvaliteetajaga. Tõsi, kui pagasit ei ole, võib hinnas 50€ võita, ent vajadus Brüsselis toolil magada jääb.

Mis teise küsimusse puutub, siis ise kasutan erinevate variantide kaalumiseks vahel veebilehte www.rome2rio.com, mis võimaldab multimodaalset otsingut. Pikamaarongid Prantsusmaal on kallid, aga SNCF võib pikemaajalise ettebroneerimise korral pakkuda päris häid hindu, nt 10. juuniks leiaks rongipileti isegi 37€ eest, 3€ lisaks makstes isegi 1. klassis. Paindlikuma alternatiivina võib soovitada ka carsharingut (www.blablacar.com, alates 25€ sama ots), Pariis-Nimes asub üsna sõidetaval marsruudil kümnete võimalustega igal päeval.

Kuna Tallinnast enam Frankfurt Hahni Ryan Air ei lenda, siis lennata Riiast Frankfurt Hahni ja sealt edasi Montpellieri. Sealt Nimes'i rongiga. Läbi Riia saab ka Brüsseli kaudu Montpellieri sõita. Kahe linna vahe on ~56 km.

Lugedes aruelu - otsides ka paar kuud tagasi pileteid Nimesi kanti - valisin lõpuks ikkagi Estonian Airi otselennu Nizzasse - nagunii tuleb rendiauto võtta - ja polegi kodumaise kompaniiga vähemalt 5 aastat sõitnud - vast Euroopa komisjoni vastus enne juunit ka ei tule. Siis oli hind ca 240 €. Muidugi viie aasta kallim pilet. Või siis ei, eelmine aasta sai Tallinnast Islandile sõidetud sama hinnaga.

Soovitud kuupäevadel Estonian Air Nizzasse ei lenda, nii et see variant on välistatud.

Tallinn – Marseilles piletid soovitud kuupäevadel alates 285 EUR edasi-tagasi. Läbi Istanbuli näiteks, sisaldaks ka lennujaamas ööbimist mõlemal suunal.

Nagu ütlesin, rendiauto ei kuulu säästureisi hulka.

Lennujaamas magamine ja seljakotireis ilma check-in pagasita pole probleem. Näiteks on Ryanairiga Marokot külastatud - Londoni ja Girona kaudu. Ainuke asi, tuleb meelde jätta, et nuga vms terariista kaasa ei võtaks!

Lisaks veel: Estonian Airide Embraeridel on väga ebamugavad istmed. Ryanairi omad palju paremad. Lufthansa omad jälle streigivad pidevalt, nendega riskantne reisiplaane teha.

Siin pole muidugi kuskil mainitud palju on säästureisi eelarve, aga tundub et alustades Tallinnast alla 200.- EUR-i edasi tagasi kuidagi ei tule.

Tundub küll kahjuks nii, et 200 EUR eest sai Marokos käidud edasi-tagasi, aga Lõuna-Prantsusmaale ei saa.

Kaalusin ka varianti Ryanairiga Nimes-London 27 EUR ja London-Tallinn 53 EUR. Paraku on Londonis eri lennuväljad ja transfer Lutoni ja Stanstedi vahel maksab ca 30 EUR, nii et kokku ikka üle 100 EUR.

Säästu reiside kokkupanekul kaaluge ka kui palju maksab Teie aeg. Keskelt läbi teenib Eesti reisiv inimene tööl olles kätte päevaga 50..100.. eurot. Liitke ka see raha nendele reisi eelarvetele, kus Te ei puhka ja veedate päevi lennuväljadel või nende vahel sõites.

Ei, päris nii see ei käi. Ega ma sellest rohkem raha teenima ei hakka, kui ööd lennujaamas ei veeda :D

Sellest Oma aja maksumusest on siin pikalt heietatud, kuid perepea kellel on kaasas näiteks 2 last ja naine kes ei teeni midagi võib raha natuke teistnoodi lugeda kui see kes üksi reisib. Pikemate reiside pulhul räägime siin ikkagi summadest mille vahe jääb tuhandest ülespoole. Kuna Nimes on nii lähedal, siis sinna tõesti kallimalt reisida tuleb odavam, selle ühe lennujaamas veedetud öö magad nagunii järgmine päev hotellis maha oma puhkusest.

Varem sai Ryanairiga Stockholmi, sealt sama kompaniiga Beziers'sse, Beziers'st on Nïmes'i kiviga visata.