Kuidas saada odavalt Itaaliasse?

Plaanis minna väikse grupiga juuli algul nädalaks Lõuna-Itaaliasse. Oskab keegi soovitada, milline oleks odavaim viis sinna saamiseks ja tagasitulemiseks.

Kui kiiresti kohale ja tagasisaamine pole oluline, siis ehk annab ka mingi minibussi kusagilt rentida, millega saaks siis ka kohapeal kenasti ringi tiirutada. See lihtsalt minu idee. Seda, palju see maksta võib või kust säärast bussi rentida, ma ei tea.

Lennupiletid Itaaliasse

Tere! Kas keegi teab, kuidas leida odavaimad lennupiletid kahele juunikuuks Tallin-Bologna-Tallinn?

RyanAiriga Riia-Milano pole ideaalne; vaja Riiga saada (pean auto sinna jätma) Milanost Bolognasse ja tagasi vaja rongiga; see on seal suht kallis. Nii tuleb välja, et RyanAiri odavate piletitega säästetud raha läheb Riiga sõiduks; samuti Milano_bologna-Milano rong ning teeb sama välja! Lihtsam on sama raha eest lennata ühe ümberistumisega Bolognasse. Ma mõtlesin, et järsku keegi teab head lendu Bolognasse!

Mina vaatan TLL-BO vahel lennates üldiselt nelja võimalust

  • Lufthansa Bolognasse (heitsin pilgu: edasi-tagasi piletid juunis €260-320 vahel, väga mugav ja kiire. Viimasel ajal olen just nendega lennanud)
  • Czech Airlines Bolognasse (võib vedamise korral saada tsipa odavamalt, aga lennuajad on kehvemad, hommikul ülivara ja õhtul hilja, üks ots arvatavasti tahab taksot, mis on kesklinnast BO lennuväljale €20)
  • AirBaltic kas Veneziasse või Milano Malpensasse (eelistatum ja tavaliselt odavam on Venezia; sealt on rong ka odavam. Karmimad pagasikilodega kui eelmised kaks, muidu ei ole hullu. Ei tasu unustada, et Malpensa on peaaegu Šveitsis :) )
  • Estonian Air Milano Malpensasse (otselend, mis on mugav, aga samas Malpensast Bolognasse võtab kas kaua või on kallis, kui AV-ga sõita; lisaks lendab üliharva).

Lisaks olen sattunud mõnikord ka SASiga üle Stockholmi lendama, aga need ei ole tüüpjuhud. Bookinghouse'i (http://www.bookinghouse.ee/) tasub ka alati kiigata, sealt leiab mõnikord päris häid pakkumisi.

Milanosse ryanairiga (Tallinnast) üks ots koos kõigi maksudega juuni kuuks alla 45€ Väga palju erinevaid kuupäevasid saada... Milanost siis tuleb ise edasi mõelda.

Igaks juhuks lisan siia selle ka, et Malpensast Bolognasse rongiga läheb maksma sõltuvalt rongist €20-€50; €20-30 puhul on umbes neljatunnine reis, €50 puhul nii 2h 40 minutit.

Seega, kokku tuleb ka kallimal juhul (arvestades TLL-MXP €45) nii €190 edasi-tagasi, mis ei ole otseselt paha hind :) Samas, tasub vaadata kindlasti ka AirBalticut Veneziasse, sest selle hinnaga peaks saama ka Tallinnast läbi Venezia Bolognasse, rongis veedetud aeg on lühem ja AirBaltic on pagasiga leebem, üldiselt.

Ryanair viib päris soodsalt (meie saime 211 eurot 2 inimest edasi-tagasi) Rooma. Sealt Lõuna-Itaaliasse veelgi lühem maa.

Bologna ka rohkem Itaalia põhjapoolses keskosas kui Lõuna-Itaalias. Nüüd tuli küll OT.

Ebameeldiv on nina peale visata, aga kuna inimene küsib Bologna kohta, siis võiks ka sellekohast infot püüda jagada. Ma vaatan, et tegelikult tuli päris hea sõnade mäng arvestades kasutaja nime.

Huvitav sõnademäng jah ;). Kasutaja Challenger (neljas postitus) küsis Bologna kohta ja ma vaatasin, et ta on saanud päris palju vastuseid. Küll jäi kesiseks vastuste hulk kasutajale ifffu, kes teema algatas ja avaldas soovi Lõuna-Itaaliasse lennata.

Ifffu ju lendas oma lennud 2010 ära.

Jep, rosenose, mine tsekka, seal 2008 aasta postituste seas on päris paljudel ainult paar replyd. Aita nad ka hädast välja! Ma loodan, et ma liiga vastik ei ole selle soovitusega.

LOL. Peaks laskma silmi kontrollida