Kus asuvad veini, brändikeldrid Hispaanias?

Oleks huvitatud kohalikku veini ja brändi toodangust Hispaanias. Olen kuulnud, et on olemas miskid keldrid/"tehased", kus ka degusteerimisvõimalused olemas.

Kas keegi oskab soovitada mõnda,mis jääks marsruudile Barcelona-Granada?

Tänud

Kr

Keegi kindlasti on külastanud ja oskab infot jagada...

0
0

Mina olen käinud kahes veinikeldris: www.freixenet.com ja www.torres.es Esimene on kobedam sest seal saab ise keldris ringi kõndida, teises aga veetakse vaid "turistirongiga" ja näed vaid läbi akna. Freixenet asub Barcelonast ca 45 min rongiga ja Torres natuke kaugemal, raudteejaamast saab sinna vaid taksoga. Mõlemas keldris on olemas inglise keelsed giidiga ekskursioonid, tuleb ainult nendega eelnevalt ühendust võtta. Freixeneti soovitan soojalt. Sissepääs maksab 5 EUR ja hinna sees on ka vahuveini maitsmine.

0
0

Kindlasti on veel inimesi, kes tahaksid enda kogemusi jagada

0
0

Kuigi ma ise pole üldse veinisõber (joon seda vähe ja ainult teatud marke), siis olen päris mitmetes veinikeldrites Hispaanias ja Portugalis käinud. Esimesed korrad sai välja otsitud need kõikse kuulsamad (Hispaanias nt. juba eelpool nimetatud Torres ja Freixenet), aga kui maa juba tuttavamaks saab, siis soovitaks sul endal neid veinikeldreid mööda maad ringi sõites otsida. Oleme peatunud väiksemetes asulates ja kohalike käest uurinud ja saanud häid vihjeid ning käinud mitmetes tundmatutes ja väiksemates veinikeldrites. Minu arust need populaarsed veinikeldrite tuurid ei erine üksteisest väga - kõigepealt veidike ajalugu ja pilte väga vanast suguvõsast; siis tuur maa alla ilmatuma pikkade tünnirivide juurde ja lõpetuseks siis degusteerimine ning võimalus kohalikult poest toodangut kaasa osta. Aga kuskil väiksemates kohtades saad nö. ise asja käega katsuda. Miinuseks võib lugeda seda, et suure tõenäosusega ei osata sinuga seal inglise keeles suhelda. Tuleb leida mõni hispaania keele oskaja või siis käte-jalgadega kõik jutud ära rääkida. Ehk kokkuvõttes - käi mõnes suuremas ära ja siis avasta ise. Ühtegi konkreetset nime ma sulle paraku ei mäleta nimetada. Aga kui sulle lisaks brändile meeldib ka vahuvein (cava), siis Hispaanias on selle margi tootmise keskuseks Kataloonias asuv Sant Sadurni (Freixenet' tehas asub ka seal ja suurem osa cava toodangust just sealt tulebki) ning ma usun, et seal leiad igat sorti veinikeldreid, mida külastada.

0
0

Ma olen Torreses käinud, täitsa korralik!

0
0

Sooviks külastada Freixenet ja Codorniu tehaseid Sant Sadurni's, kuid ei ole leidnud, kuidas sinna Barcelona kesklinnast täpselt saaks rongiga. Niipalju olen leidnud, et rong läheb Placa Catalunalt ja sõidab ca 40-45 minutit, aga kas keegi oskaks öelda, millise rongi peale minna. Teine küsimus on veel - komsakas kirjutas, et Freixenet'sse maksab sissepääs 5 euri, aga Lonely Planet, et on tasuta (nagu ka Cordoniu), kumb siis on õige? Ja kas üldse tasub mõlemat külastada, või siis kumba eelistada? Pole kunagi üheski veinikeldris/tehases käinud. Lonely Planet'i foorumis kirjutas keegi, et Freixenet's saab piknikku ka pidada, kas see käib siis nii, et ostad sealt pudeli ja lähed kuskile seda manustama, omi kaasavõetud snäkke kõrvale hammustades? Tänud vastajatele!

0
0

Rong láheb Plaça Catalunyalt või Sants'ist, platform 2, suunaga Sant vicenç de calders (via Martorell)(vt. Renfe láhiliinide plaani http://www.renfe.es/cercanias/barcelona/index.html).

0
0

Üks väiksem tootmine on Yeclas, aasta tagasi samal ajal külastasime seda, kolmeliitrine päris hea pakivein maksis eesti rahas u.70-80.- aga kvaliteet vein otse tehasest, mitte odav peet. Inglise keelt rääkis seal ainult üks bossidest, sama ettevõtte poes vanaproua ainult naeratas ega jaganud inglise keelest midagi. Ekskursioni ja tegusteerimist viis läbi see sama boss ja päris huvitav oli.

kui mööda idarannikut sõidad, jääb Benidormist lääne poole, linnulennult u. 80-100km

http://www.yeclavino.com/en/inicio.php

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased