Kus oleks soe ja millal parim aeg

kuhu minna septembri keskpaik/lõpp -oktoobri keskpaik? kus oleks ala 25 kraadi sooja vesi oleks soe! ala 600€ inimene .

Türgit mitte pakkuda! Ise mõtleme küpros,kreeka, itaalia, malta!

Kõigis neis kohtades peaks vesi olema siis üle 25 kraadi (Itaalias muidugi lõunas).

Hinna osas - eks see sõltub lendude, hotellide jne. pakkumistest. Üldjuhul peaks sellise eelarvega lennupiletid igale poole saama koos tagasihoidliku (just nimelt tagasihoidliku) majutusega. Aga jälle - kõik sõltub pakkumistest.

Logistiliselt arvan on kõige lihtsam Küpros - rannad kohe Larnaka lennuvälja kõrval ehk sisuliselt maandudki randa. Samas võib seal õhk veel jätkuvalt liialt palav olla. Eriti kui septembris lähed. Oktoobris juba pisut teine olukord. Kreeka samuti variant, seal selleks ajaks suurem kuumus juba tõenäoliselt läbi ehk südasuvine Eesti ilm. Samas võivad ilmad Korful, Kreetal, Rhodosel või Ateenas üsna erinevad olla. Nii et sõltub kuhu täpsemalt lähed. Loomulikult näiteks Rhodosel õhk ja vesi soojemad kui Korful.

Itaalia muidugi väga suur riik ja palju sõltub konkreetsest kohast. Lõunas vesi veel soe samas ma pole kindel kas näiteks San Remo lähikonnas samuti.

Nii et vaata konkreetseid pakkumisi.

1
1

Kreetal.

2
1

Ise käinud -- oktoobri algul - Constanca Rumeenia

- Septembri keskel - Kuldsed Liivad Bulgaaria

- Rhodos - Vahemere poolne

Kõigis temperatuur üle 24 ja vesi üle 20

Kreetal soovitan sel ajal lõuna poolt, olin augusti lõpul

1
0

Ise oma sügisesed reisid alati oktoobri teise poolde sättinud.

Malaga oli isegi novembri alguseni välja, korralik Eesti suveilm.

Valencia ka oktoobris väga korraliku ilmaga ja meri ujutav.

Kreetal oktoobri keskel hooaeg lõppemas, aga meie jaoks endiselt korraliku temperatuuriga ilmad ja kuna nõudlust vähem, siis autorendihinnad ka normaalsemad. Lõunapoolel oli meri soojem, aga hästi ujutav ka põhjapoolel.

Napolis sadas möödunud oktoobri keskel toimunud reisil päevake vihma, samal päeval sõitsin Firenzesse ja sain meie suveilma :D, edasine reis Napolis oli kuum ja suvine.

Malta sealt veel sutsu rohkem lõunas, seega seis pigem sama, aga kahjuks Tallinnast otselendusid enam pole ning kuigi Riiast läheb, siis hetkel sügiseks üsna kallis hinnatase.

2
1

Kreetal käisin oktoobri alguses.Merevesi soe ja päeval 25+ kraadi sooja.Millalgi oktoobri keskpaik tuleb ilmamuutus jahenemine,

1
0

Tere, kuna ise elame Kataloonias, soovitaksin Tarragona- Salou kanti, kuni oktoobri lõpuni on u 25-30 kraadi ja Lõuna- Euroopa parim lõbustuspark ehk Port Aventura Park ka siin täitsa saadaval....

1
0

Minu kogemuse järgi on Vahemere ääres oktoobri lõpp kergelt loterii. Mõnikord on soe, mõnikord saabub jahe ilm varem. Seega on meil suund pigem oktoobri alguseks sätitud. Aga oleme vist keskmisest soojalembesemad ka.

7
0

Ühesõnaga valikut pole kerge teha aga samas nagu on ka

0
0

Itaalia ja Malta tulevad teile ilmselt kallimad kui 600...Kui juba praegu tahate midagi ära soetada, siis ni nagu juba teised kommentaarid siin on viidanud, siis ikka Vahemere ja Musta mere piirkonda jäävad riigid on selline kindla peale valik kuni oktoobri 2. nädalani. Ise soovitaksin Kreeka, Kreeta, Korfu/Kerkyra, Küpros. Samas pole see eriti erapooletu, sest ise viimased 7-8 aastat vähemalt 2 x aastas nimetatud paikades "laadimas" käinud nii üksi kui 2-3 se seltskonnaga. Järgmine nädalavahetuski lendan Kreetale (all-inclusive nädal alla 600 eur), Oktoobris olin Korful.
September on väga hea aeg, kohati ikka veel üle 30 C , lisaks mäed (Kreeta, Korfu), tegevust nii vees (paadilaenutus 40 Hj on odav sep löpust) kui maal (jalgrattad, muidu matkarajad).

1
0

Hetkel siis valik küprose/kreeka vahel.

Aga kuulan veel mis pakutakse!

0
0

Itaalia ja Malta on vähe teisest hinnaklassist, kui nt Kreeka, eriti majutuste hinna poolest. Mulle isiklikult tundub, et Itaalia/Malta jaoks jääb eelarve tiba tagasihoidlikuks.

Samas on väga raske midagi arvata, sest lõppude lõpuks sõltub kõik ikkagi sellest, mis hinanga kuhu lennud saab ja mis piirkonnas ööbida.

Paremate soovituste saamiseks võid välja tuua, mis kohapeal teha tahad või mis huvitab, siis lihtsam midagi soovitada.

0
1

Tegelikult kui soovid veel lisavariante mida kaaluda, siis on muidugi ka Iisrael. Aga seal võib eelarve probleem olla ja mitte niivõrd lendude osas mida võimalik mõistliku hinnaga saada, vaid majutus ja elu-olu. Need seal kallid. Aga maa ise muidugi huvitav ja vesi sel ajal kindlasti vähemalt 25 kraadi.

Ahjaa - ma ei tea kuivõrd see oluline, aga Vahemere idaosas (Kreeka, Küpros, ka Iisrael) toit minu kogemuse/maitse järgi üldjuhul parem kui lääneosas (Hispaania, Portugal); Maltat ei oska selles osas paraku kommenteerida.

0
0

Valeria, Itaalia nt. Sitsiilia on oktoobri lõpus täiesti taskukohane ja ei ole kuidagi kallim kui muu Vahemere äärne. 1200 eest saad kohale, auto ja ööbimise jne.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased