Kus on koige ilusam suvitada Algarve'is?

Koigi eelduste kohaselt on Algarve vaga turistidele suunatud koht.(?)

Kus oleks koige monusam ja kus on koige ilusam? Kas Albufeira on kena? Praegu on plaan sinna minna, aga tahaks kuulda teiste arvamust enne kui pileteid bronnima hakkan.

Suvitasin Algarves möödunud aasta oktoobris (õhk umb. +26, vesi umb. +24). Kõige enam meeldis mulle Lagos, sest see ei olnud vaid turistidega täidetud linnake, seal elas ka kohalikke inimesi. Samuti oli Lagosel väga ilus sopiline mereäär, kuhu korraldati lugematul hulgal küll kajaki, küll väikelaevatuure. Linnas oli ka korralik jahtsadam, millest Vasco da Gama Brasiiliat avastama läks. Tänasel päeval on jahtsadamast võimalik endale kaater või jaht üürida, ning sellega siis Atlandi ookeanile või Vahemerele tuuritama minna. Linnas oli ka korralik ööelu, rohkelt kohvikuid ja restorane. Samuti oli saadaval täiesti mõistliku hinnaga öömaju. Ka interneti kohvikud olid täiesti kasutatavad. Leidsin netist ka ühe lingi, mida soovitaks vaadata: http://www.travel-in-portugal.com/Lagos/ Minu Algarve fotod leiad: http://nagi.ee/photos/tonureisid/sets/88569/

Üldiselt on Algarvega nii, et Farost (mis on siis lennujaam) lääne poole on asi ikka suht jura (turistide rohkuse mõttes ning ka turismile orienteerituse mõttes [kohalikku võlu on vähe]). Kui vaadata aga ida poole, siis mida Hispaaniale lähemale jõuad, seda vähem turismi järele jääb. Olen ise Algarves aastatel 1996-2006 käinud kolm korda ning üht või teist moodi (kas tudengina häälega/rongiga või pereinimesena rendiautoga/rongiga) selle ranniku mitu korda läbi sõitnud.

Minu enda vaieldamatu lemmik on linnake nimega Tavira (Farost 20-25 km itta). Nimetatakse ka kõige ilusamaks linnaks Algarves. Naljakas kokkusattumus on ka see, et leidsime sealt Eesti aukonsuli residentsi. Ei sa öelda et seal üldse turiste poleks kuid suuremalt osalt tegu on nö kohaliku turismiga, välismaalasi liigub ikka suhteliselt vähe ning selliseid inglise peopoisse üldse mitte. Võtad seal korteri ja asi korras.

Tavira on teada-tuntud hispaanlaste turismimeka

Vaata http://www.algarseco.com Olime seal jaanuarikuus kolm nädalat ja mulle meeldis väga.

kohalikuna soovitaks tegelikult just Farost läänepoolsemat osa suvitamiseks. idapoolses osas võid käia autoga vaatamas seda kohalikku elu. aga kui tahad suvitada ja ka ööelu ning restorane nautida, siis idapoolses osas need asjad puuduvad. Portugaallastele endile meeldib Portimao näiteks.

Albufeira on väga väga ilus, aga ülerahvastatud. Lagos on ok. Aga parim on Sagres, kuigi pisut jahedam. Minu arvates Farost Hispaania poole Tavira jne on täiesti igavad, sest seal ei ole ilusaid liivakaljudega randasaid, mille poolest Algarvesse üldse minna tasubki.

Kogu Algarve on ilus ja igale maitsele on seal vaatamist küllaga. Kui Albufeira, Lagos, Sagres jt kuulsamad kohad käidud, soovitaksime meiegi Tavira poole minna. Tavira külje all (9km ida poole) asub väiksem kohake nimega Cabanas. Esimest korda minnes plaanisime jääda sinna üheks ööks, jäime aga neljaks. Järgmine aasta läksime aga otse sinna ja sealt siis tegime erinevaid trippe ka kaugemale kui isu tuli. Taviras käisime kui suuremat poodi vaja oli või kohalikule vaiksele külaelule vaheldust tahtsime.

Meie oleme Portugalis käinud oktoobri alguses, siis paljud hinnad mitu korda odavamad, meie jaoks merevesi veel täitsa ujutav ja nahka saab ka vahetada. Cabanas on mõnus väike külakene. Vajalikud poekesed, pubid ja restoranid on olemas. Väikselt kohalikult turult saab värsket kartulit ja suuri krevette, mille siis üürikodus ise ära keedad. Kõrvale võtad värskelt pressitud apelsinimahla ja puuviljasalatit. Oktoobris saab täitsa ok stuudiokorteri seal ~30€. Pikka inimtühja liivaranda on kilomeetreid!

Oleme Portugalis mitu korda käinud ja see on meie ühes lemmikumaks kohaks kujunenud. NB! Cabanas jätke reisu lõppu, kui ülejäänud põhilised kohad juba vaadatud! See on selline koht kus tõesti puhata saab! Kellel huvi saab pilte vaadata: http://picasaweb.google.com/aliivamaa/2006OktooberPortugal ja http://picasaweb.google.com/aliivamaa/2007OktooberPortugal

Tulime just Portugalist. Oleme käinud neli aastat tagasi ka Portimaos, millest eelpool juttu ja muudes Algarve läänepoolsetes linnades, mis olid ka ilusad ja "turistikad", kuid nüüd avastasime enda jaoks Tavirast 9 km kaugusel (ida poole siis) Cabanase. Täiesti uskumatult lahe koht. Kaluriküla, mis teeb kindlasti silmad ette meie väikelinnadele. Väikesed kahekordsed majad. Kaetud vannitoaplaatidega:) Väga ilus:) Rand on rahvuspargis, mis asub saarel ja seal on tõesti kilomeetreid vaba rannajoont:) Ei näinud meie seal sellist "lihamerd" nagu Pirital. Vabalt võis minna kaugemale ja olla lihtsalt kahekesi. Ntx pood oli meie apartmendist (Serviced Apartment Aldeamento Turístico Pedras da Rainha - vt venere.com - Tavira - serviced apartments)100 m, hotelli territooriumil oli ka pood, bassein ja tenniseväljak. Õlu oli poes 0,48 EUR ja söök sama või odavam, kui meil kodus. Pubis maksis õlu 0,90 EUR näiteks. Vein poes alates 1,5. Aga soovitan rohelist veini (Vinho Verde) alates 3,5-6 EUR pudel). Restoranis olid veinid kuni 10 EUR pudel ja kala ja teod ja muu merevärk oli sealtsamast hommikul püütud:) Värske kraam ja imemaitsev:)Ja meie käisime Sandra Santose lohekoolitusel:) Soovitan 100 % kitesurfing ruulib sajaga. Ja seal on iga päev loheilm:) Iga jumala päev. Nagu unistus:) Sandra ise on 1000 % lahe inimene ja tegi asja ikka väga selgeks. Parim treener:) www.kitesurfeolis.com. IKO saidil on ka olemas inff (http://www.ikointl.com/iko-centers-water.php). Ja meie olime esimesed eestlased, kes seal käisid:) Tehke järgi:)

No parim loheilm on ikkagi Algarves Sagreses. Eelmisel suvel käisid mul siin windsurfarid Eestist külas ja sai kogu rannajoon 100 km ulatuses läbi sõidetud, kuid peatuma jäädi ikka Sagreses.

Aga kuidas leida sobivat lennuteed Farosse? Olen otsinud, aga ikka tuli jube kallis lennureis. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

www.skyscanner.net

Odavaim vist Ryanairiga. Riia-London-Faro

Käisime Algarves aprilli alguses kui ilm oli juba mõnus soe, merevesi aga pigem karastav. Kolasime Lissaboni lähiümbruses, rentisime auto ja sõitsime siis rannikut mööda alla lõunasse. Millegipärast kujutasin ma endale ette, et seal õnnestub ikka näpuga kaardil vedades linnal ja linnal vahet teha. Tegelikkus on see, et ei õnnestu.:) KÕIK linnad on ikka suht ühetaolised. OK. Mõnel linnal on vanalinn ja pisut ajaloohõngu, rand pisut laiem ja ehk ka kaljusopisem....aga valdavalt on need linnad siiski puhtalt turismile orienteeritud. Siit siis järjekordne tõdemus, et kuurort on kuurort igas riigis. Ei miskit erku ja erilist. Aprilli alul oli kusjuures seal kummaline vaadata kuidas enamusel suurtest korrusmajadest olid veel aknaluugid ees. Aga. Sellele vaatamata, et hooaeg alles hakkas tuure üles võtma...olid rannad juba siis suht tiheasustatud. Küsisin siis hotelli adminni käest, et mis suvel siis saab, et kuhu need inimesed ära mahuvad. Vastas, et jah...kui tema turist oleks, siis hoiaks eemale sel ajal Algarve piirkonnast.

Kui võrrelda, siis mulle meeldis Sagres. Just sellepärast, et ta erines teistest selle piirkonna linnadest. Ajalooliselt ka kuulus paik.

Lõppkokkuvõtteks. Kui lähed paketiga - siis vahet pole. Igal pool on ilus, soe, rahvarohke. Kui lähed omal käel, siis KUI just tahad alla lõunasse minna, siis vali Hispaania poolsem külg.

Silencee! Seda juttu, et te olete esimesed eestlased....usud ka või?! Ma muidugi vabandan kui ma eksin aga mina kahtleks sügavalt selles teile osaks saanud "komplimendis". Seda räägivad peaaegu kõik susserdamiskogemustega turismiarendajad üle maailma. On siis tegu mistahes extreemturismiga:)

Joeman aitähh soovituse eest:) Aga mismoodi te seal kaljude vahelt siis vette saite? Kõrgus ju mitukümmend meetrit:) Veab, et seal elad...Eestis ongi kliima liiga tatine...

ST. Vincent neem on maaililine muidu seal Sagreses ( http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.fotowolfie.com/blog/images/20050826002419_dsc_4303.jpg&imgrefurl=http://www.fotowolfie.com/blog/index.php%3Fshowimage%3D42&h=432&w=650&sz=77&tbnid=Uq5-XYOWp78J2M:&tbnh=91&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dsagres,%2Bportugal&usg=__1-_204TsbppJbbhRBBbBlHxGE-A=&ei=fP5SSuq9C4WqsAb9qKDDBw&sa=X&oi=image_result&resnum=7&ct=image)

MAAILMA lõpuks kutsuti seda kohta, sest vanasti uskusid kohalikud, et kes teisele poole merd sealt läheb, muutub süsimustaks:)

Me läksime läbi Stockholmi Arlanda lennujaama. Norweigan airiga. Sealt Cabanasesse taksoga - 45 EUR aga roniga saab ka kui ajad klapivad. Rongipilet on alla 3 EUR.

silencee, ausalt öeldes kui mu elukaaslane poleks siin, siis ma siin küll ei oleks. Turistina on siin tore olla, kuid igapäevaselt siin elada on üks paras kadalipp. Pikemalt olen kirjutanud siinsest elust siin ühes teises teemas.

Joe ära nyyd urise. Teed Portugali maine maha. Meile on turiste vaja. . . . !

v-i-c, aga ma ju mainingi et turistina on tore olla:) Portugali maine on nagunii maas. Räägi kasvõi lääne immigrantidega. Mul naaber iirlane, kes siin avastas, et Portugal on sigakallis maa. Isegi Iirimaa mõistes.

Okey, ei ole siis vaja sellest KÕVASTI rääkida. No me käime ka bensiini Hispaanias ostmas. . . . Trip.ee palub vähendada kirjavahemärkide kogust oma tekstis!

v-i-c, mis mõttes kõvasti rääkida? See on ju tõde mis ma räägin. Või arvad et ma valetan?:) Kõik need britid, sakslased, hollandlased ja muud rikkamad on tulnud siia puhtalt kliima pärast elama. Kui palju raha on, siis on siin hea elada. Elada on siin hea nii kaua kui sa ei pea portugallase heaks töötama. Või veel parema- ajad oma äri.