Kus on Lund?

Kuhu oleks võimalik minna suusatama peale jõule enne uut aastat. Kas peale alpide on ka muid valikuid. Oleksin tahtnud minna gruusiasse aga sela lund vist veel vähe. tahaks midagi erilist ja ekstreemsemat kui euroopalik teenindus jne. Ja sooviiks minna omal käel, et laud seljas ja lennukipilet taskus. Kuhu saaks minna suhtelsielt odavalt.Kui see veel võimalik on.Tahaks pääseda masendavast Eesti vanaaasta ära saatmisest.

Lund on http://et.wikipedia.org/wiki/Lund

Pole eesti keele õpetaja, aga see siin pole Delfi, kus õigekirjareeglid ei kehti.

0
0
0
0

Ma ei tea suusatamisest mitte vähimatki, aga kuna keegi miskipärast ei vasta, siis kirjutan. Oletame siis, et Lääne-Euroopa (Alpid, Skandinaavia, Soome) on läbi käidud ja igav:

  1. Olin Kaukasuses juulis, suusa- ja lauahooaeg käis täiega. Vaevalt et seal lund vahepeal vähemaks on sulanud, s.t. lund on kindlasti küllalt.
  2. Kui tahad tõesti omal käel, siis gudauri.ge ja "contact"? Küllap nad ütlevad, mis ja kuidas.
  3. Kui Gruusia pole ekstreemne, siis võib ka Vene poolele minna. Meil oli grupis üks härra, kes on iga aasta korra käinud Baksani orus (Gabardiini-Balkaari vabariik, Vene Föderatsiooni koosseisus). http://et.wikipedia.org/wiki/Tšeget ütleb "Suusahooaeg kestab detsembrist aprilli keskpaigani."
  4. Käisin kunagi Kirovskis, Koola poolsaarel, seal sai ka mäesuusatada. Igatahes oli meil päris mitu inimest, kes just sellepärast sinna tulid. Ekstreemne on kindlasti. Praegu on seal muidugi mõnevõrra hämar, pead uurima, kas radadel on valgustus peal jne.
  5. http://www.worldsnowboardguide.com/resorts/index.cfm
  6. Kui päris omal käel ikka ei taha, siis otsi üles Valdo Kangur ja uuri, kus ta on ja mida teeb. Kinnitamata andmetel tassib suusatajaid mägedesse ja tagasi. Kui mul tekiks tahtmine mingit ekstreemsemat suuska/lauda proovida, siis alustaks just temast.

Helget pärastjõulu ja vana-aasta ärasaatmist väljaspool masendavat Eestit,

0
0

Lund on Lapimaal, oleme ise sinna aastavahetuseks minemas. Vaata lähemalt http://www.nipernaadi.ee/nipi/index.php?option=com_content&task=view&id=391&Itemid=1.

0
0

Õigekeele kohta nii palju, et kella 2 ajal öösel pea tõesti kõige selgemini ei tööta ja sada akent oli netis tuhnates lahti korraga. Ühesõnaga vabandused. Nende 8 aasta jooksul, mis ma olen tripis lugenud ja kirjutanud on selline õigekirja vastus kõige esimesena tulema. Ja küsija ei eeldanud ka õigekirjaliselt õiget vastust.Pigem adekvaatset vastust. Gruusia on jah esimene valik, aga tundub et detsember on siiski vale aeg sinna minna. Lähen hoopis märtsis. Rumeenias Brasowis olen käinud ja samasse kohta tagasi ei tahaks. Slovakkia on vist natuke liiga läbu koht minu jaoks, kuna ei otsi erilist afterskid. Kunagi sõitsin saksamaalt, tsehhi ja poola kaudu eestisse ja mäletan et kuskil tsehhi piiri lähedal oli poolas mingi suusakeskus.Zakapane. Kas seal võib lund olla ja kas keegi on sela käinud viimasel ajal. Sõidaksin ise sinna ja vaataks kohapeal mingi elamise. Kõige perfektsem oleks mingi mägi maja rentida.Kas keegi teab mõnda lehekylge või inimest kes seal sellega tegeleks. Või siis mõnda lahedat kodumajutust. Kui tüli ei tee siis äkki keegi teab hindade kohta kah midagi lisada.Piletid jne. Kui võimalik siis jõuluajal äkki ilma sõimuta. Tõesti mu õigekeel pole enam kooliaja tasemel ja võibolla on oma põhjus ka sellel, et olen elanud juba viimased 4 aastat nii inglismaal,soomes,austraalias elanud. Paluks siis veel infot..Ja tänud eelmistele postitajatele. Valdo kanguri otsin kindlasti üles. Lapimaale ei taha kuna hetkel elangi soomes jälle üle pika aja. Ilusat Jõulu aega.

0
0
0
0

Selle Poola koha nimi on Zakopane: http://www.discoverzakopane.com/

0
0

pole küll päris Zakopanes käinud aga paarkümmend kilomeetrit enne olid teeääred neid kodumajutusi tihedalt täis. Ma ei usu, et neid nüüd vähemaks on jäänud. Pisema seltskonnaga ei tohiks mingit probleemi tekkida majutuse leidmisel. Ja kui üle piiri Slovakkiasse sattud, siis seal on kodumajutuse nimi: Ubytovanie :)

0
0

Osutub suhteliselt raskeks leida neti kaudu midagi. Ei otsi midagi väga kallist, aga ei tahaks ka aastavahetust kuskil hostelis veeta(Terve see aasta on juba nii elatud) Olen saatnud kuskil 30 meili ja vastuseks kõigil, et täis kahjuks. Ei tahaks kohapeal selgusele jõuda, et pean autos magama.Äkki keegi siiski teab veel mõnda kohta või on isegi külastanud, millega saaks ühendust võtta.Ei peaks olema yldse linnas sees ja mäele võib ka hommikul sõita. Kuskil metsa sees ja mäe otsas olekski meeldivam. Mäletan ise kah et, kui mõned aastad tagasi sai sealt kaudu Eesti tuldud kõik kohad majutus silte täis. Aga puhkavad ju ka poolakad sellel ajal ise seal.

0
0

Zakopanes sa aastavahetusel kindlasti midagi head majutuse osas ei leia. Reeglina on sellised kohad ammuilma ette bronnitud, kuna kõigil on ju samal ajal puhkus. Mingi urka võid kohapealt ehk välja võluda, aga see on pigem juhus.

0
0

Leidsingi urka endale õnneks.800poola raha 3 päeva kahele.Hotell 3* isegi.Ei ole odav, aga see oli ka viimane mille lasi netist bronnida.Kuskil mäe otsas.Piltidelt päris kena. Otsustasin siiski, et ei lähe õnne proovima. Oli saadaval ka korter, mis oleks maksnud 300zloti päev, aga arvan, et pea 1000 eek päevas ööbimise peale kulutada on palju. Sealt edasi siis madal tatrad. Küsimus selline, et palju räägitakse ainult Jasnast.Vaatan ka sinna. Aga mis toimub kõrg-tatrates? Kuhu seal võiks lauatama minna? Kes-kus käinud on? Kas on võimalik ka midagi ekstreemsemat teha ja omaette kuhugi ronida. Võtan isegi spetsiaalselt autole ketid kaasa, et vajadusel mäkke turnida. Kuna tagasitulekuga kiiret pole siis tahaks kõik paremad kohad üle vaadata.Sest vaevalt sinna enam satun Mida põnevat seal veel võimalik kogeda oleks. Ja kummale rohkem aega jätta kas kõrg või madal tatrad? Ja mis kõige tähtsam,kus on kõige paremad free ride võimalused lauduritele. Palju küsimusi.Kes viitsib vastab..

0
0

http://www.domturysty.z-ne.pl/ siia peaks saama tube. Sai eelmisel aastal seal oldud aastavahetusel.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased