Kutaisi - auto koos juhiga

Aprilli lõpus minek Kutaisi. Siit foorumist jäi silma mõte rentida auto koos juhiga, kes annaks samal ajal ka ise soovitusi, kuhu minna ja mida teha. Iseenesest kõlab see päris hästi, et kohalik inimene on olemas, kes aitab reisi planeerida ja lisaks ei peaks ise mägiteedel sõitma.

Soovitage või laitke seda varianti ;)

Kuidas olete sellise juhiga auto endale orgunninud? Kas peaks ennetavalt kedagi leidma või on ka kohapeal see võimalus olemas? Ise tahaks, et oleks kindlus olemas, et on inimene ja auto meid ootamas.

Kas autojuhid on pigem vene keelega kursis või olete leidnud ka inglise keelt kõnelevaid juhte?

Kõik kommentaarid ja ka otsekontaktid on oodatud!

Olen leidnud mõne taksojuhi või ka lihtsalt sõitu pakkuvad mehed, neid on palju, tööd on vähe ja paljud sõidavad taksot. Kesklinnas bussipeatustes ja turul näiteks. Ka Bolti olen kasutanud. Olen Bolti taksojuhiga ka kokku leppinud järgnevad sõidud. Autosid on palju ja tuleks enne kokku leppida marsruut ja hind. Tavaliselt öömajade omanikud ka pakuvad seda teenust või on tuttavad, kes sõidavad. Olen ise väikes hotelli omanikuga kokku leppinud ja ta on lennujaamas vastas olnud ja ka hiljem auto vaadanud. Enamuses on vanematel juhtidel vene keel, noorematel ka inglis keel. Soovitan Kutaisi lähedal Mate's Marani veinitalu külastust. Noorem perekond tegeleb sellega. Bolti taksoga umbes 3 lari kesklinnast. Nad pakuvad oma väga häid veine ja kodust toitu. Veine ja tšatšat saab muidugi kaasa osta. Sinna tuleb ette helistada. https://www.facebook.com/winecellarmate?locale=fi_FI

0
0

Suur aitäh info eest!

Küsiks veel, et kui palju peaks rahaliselt arvestama ühe päeva eest auto koos juhiga? Milline on enam-vähem turuhind praegu Gruusias senise teenuse eest?

0
0

Viimati käisime aasta tagasi Mamata klooster, mineraalvee geisrid, Thermal SPA Sairme 1 tund soojas mineraalvee vannis, tagasiteel teeäärses söögikohas söömine. 106 km 100 lari kui õigesti mäletan, väikse bussiga. Järgmisel päeval käisime Prometheuse koobaste juures, minu tuttav kohvik nii hilja sügisel ei töötanud ja sõitsime mägedesse Green Lake kalakasvatusse, ostsime paar kilo forelli ja teeäärses kohvikus laskis autojuht kala ära küpsetada. Kokku oli 142 km, siis küsis 180 lari. Me enne ei leppinud sel päeval hinnas kokku ja maksime rohkem ka. Tee lähedal oli mitu Usakhelaurit kasvatavat ja valmistavat veinitalu ( kõige kallim vein seal), kahjuks sellest sain hiljem teada, muidu oleksime mõnda neist külastnud. Mõlemad reisid olid väga meeldejäävad ja julgen soovitada. Autojuht oli siis kahel päeval Tjuba 555354958. Mari Brosse tänava bussipeatuses iga päev püüdis kliente saada. Rääkis, et kogu elu on töötanud sanatooriumis ja seal kliente vedanud. Elasime kahel viimasel korral hotellis Aisi2, Gelati 10. Omanik räägib head inglise keelt. Vajadusel hoolitses auto saamise eest. Oli lennujaamas autoga vastas. Mitmel aastal oli kodumajutustes auto kasutamine koos juhiga 1 lari kilomeeter või enamvähem sinnakanti.

0
0

Kutaisis on iga võõrastemaja omanik alati ka autojuht. Või kui ta ise parajasti ei saa, siis on tal kindlasti suguvõsas keegi. Või siis on turu lähedal alati taksosid ootamas. Vene keel tuleb muidugi kasuks.

Hinnas tuleb muidugi eelnevalt kokku leppida ja selleks on vaja mingi plaan esitada. Näiteks Motsameta ja Gelati kloostrid pluss Tskaltubo on selline umbes 3-4 tunnine ring. Prometheusi koobas on ka võimalik lisada - kellele see meeldib, kellele on suht meh.

Tskaltubos palusin ühte autojuhti viia mind mahajäetud sanatooriumi juurde. Seal tekkis mulle giid ühe noore kuti näol, kes ise samas majas elas. Abhaasia põgenikud, kellele riik senini normaalset pinda pole leidnud. See tondiloss oli päris elamus.

2
0

Meile soovitati hotellist võtta ühendust Sandroga, kes pakub auto koos juhiga teenust. Whatsappis saab temaga lihtsalt kontakti - +995 511 13 43 34. Pean ütlema, et tema tegi meie Gruusia reisi imeliseks! Selline "üle linna vinski" tüüpi 30-ndates väga asjalik meesterahvas. Saime väga palju teada Gruusia kultuuri, kommete, ajaloo ja kõige muu kohta. Hästi viisakas ja korrektne inimene, traditsiooniliste väärtustega ja uhke oma riigi ja päritolu üle. Auto puhas ja korralik. Ainult, et tagaistmel ei saanud turvavööd kinnitada, sest Gruusias ei ole see kohustuslik. Ju ta oleks selle aja korda ajanud, kui oleksime küsinud.

Me olime laisad ja lasime Sandrol päevaplaane koostada. Ei pidanud kordagi midagi kahetsema, jäime alati väga rahule. Üheks päevaks tahtsime ka Batumisse minna ja ka selle võttis ta ette. Igal hetkel oli temaga tunda, et ta m mõtleb kaasa ka jälgib, et meil oleks hästi. Super kogemus lihtsalt! Ta teab, millisesse restorani tasub minna, kust leiab kõige normaalsemad vetsud jne. Ühe pika päeva hind oli keskmiselt 170-200 lari. Batumis käimine 300 kanti.

Meie veetsime temaga 6 päeva Kutaisis. Soovitame väga soojalt!

Ahjaa, Sandro räägib väga hästi vene keelt. Inglise keelt õpib, aga veel kehv.

0
0

Meie võtsime tuttava soovitusel auto koos juhiga 2 päevaks ( Tbilisist Batumini). Viis meid sinna kuhu tahtsime ja lisaks tema poolt soovitatud kohad ( sh head söögikohad). Jäime väga rahule. Kontakti leiab fb-st: Joni Qantaria. Kui ta ise ei ole vaba, siis orgunnib asja.

0
0

Ka paljudele tripikatele tuttav Genadi oskab selles küsimuses kindlasti aidata: https://daysingeorgia.ge/

Olen tema teenuseid Gruusias kasutanud nii palju kordi, et enam täpselt ei teagi mitu.

0
0

Kes soovib eredamaid ja teravamaid elamusi, võtab kindlasti rendika :P

Ise sai eelmisel aastal nii tehtud.

Olles liigelnud pea kogu Euroopas ning Valgevenes ja Ukrainas, siis Gruusia on ikka juba next level.

Mõned näited:

1. Kiirusepiirangud - mis need on?

2. Teekatte märgistus - nõrkadele. Nn tavalisele teele (1+1) mahub vabalt ka 2+2 autot ära.

3. Ringteed - minule jäi arusaamatuks, kes peab kellele teed andma - kas ringil olija või ringile tulija. Signaal aitab alati.

4. Kui hämaras tundub, et kaugel ees muutub tee keskel olev valge joon kuidagi maru laiaks, siis tegemist on mustavalgekirju lehmaga, kes tee peal pikutab. Peale lehmade kohtub kindlasti ka sigade, kanade, hanede, kitsede, hobustega. Ja mitte ainult maal. Minu eredaim hetk oli kiirteel: 2+2, 110km/h, paremal pool teepiire, kahe suuna vahel ca pool meetrit kõrge ja umbes 10m lai ala, kus tänavavalgustus ja...rohtu nosivad lehmad.

5. Eesti kiiruskaamerad on pisemat sorti aiamajad. Läti kaamerad on teede kohal rippuvad kapikesed. Gruusia kiiruskaamerad ei erine visuaalselt tavalisest turvakaamerast.

Rendiprotseduur
Otsustasin võtta masina nn kohalikelt. Selgus, et piirkonda (Mestiasse), kuhu soovisin sõita, ei luba mitmed rendifirmad oma sõidukeid. Lõpuks siiski õnnestus masin (Nissan Pathfinder)) leida.
Läbi kodulehe broneerides märkisin ära, millist autot tahan. Midagi maksma ei pidanud, mingeid krediitkaardiandmeid jagama ei pidanud. Kutaisi lennujaama toodi auto kohale. Lepingu sõlmimiseks kirjutasin whatsapp´is peale auto pilte OK. Tasusin sulas ära rendi maksumuse. Juhiloast ja ID kaardist tehti foto. Tagatisraha ei olnud. 5 päeva maksis 232 eurot.
Auto oli üldjoontes ok, kui välja arvata esirehvide seisukord. Minul oli maasturiga plaan minna offroadile, aga nemad arvasid vist, et panustan rohkem vormelirajale.

Aga kokkuvõtteks oli väga fun :)

3
0

Kui küsiti, mis keeles hakkama saab, siis paraku tuleb vene keele oskus väga kasuks. Kutaisis on enamik taksiste vanemast põlvkonnast ja nendega inglishit ajada on mõttetu. Aga vene keele oskusel on nad suht jutukad ja räägivad lisaks isiklikele asjadele maa ja ilma kokku. Küllaltki hariv, aga võtaks nende juttu teatava koefitendiga.

Gruusias on Bolt lühikeste otste jaoks täiest täiesti toimiv, aga üldiselt on seal kõik taksojuhid, Sinu öömaja omanik on seda kindlasti.

1
0

Kasutasime Lasha Pxakadze teenust. Kirjuta talle messengeri.

Pakub ka majutust.

Linnas kasutasime ka Bolti.

0
0

Mind sõidutas ja majutas Kutaisi kandis Ingrid Siimann (https://ingeorgia.eu/), jäin väga rahule. Olin Kutaisis ainult 3 päeva ja tahtsin maksimumi võtta, seega planeerisin asjad üsna täpselt ette ja päevad tihedaks. Leppisin juba enne Ingridiga kokku Katskhi, Chiatura ja Mgvimevi päevatuuri.

1
0

Olen Gruusias paar korda rendikaga sõitnud, ütleks et kui Tallinna kesklinnas hakkama saad, saad ka Gruusias. Aga jah, juhte on erinevaid, mul naine soovib ka alati, et ma pigem roolis oleksin...

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased