La Palma

Tere!

Ma ei ole kunagi Kanaaridel käinud. Nüüd aga tuli soov sügisel minna neid saarekesi avastama, eelistatult jalgsi matkates. Ja alustuseks valiksin ühe saare (tegelikult, kui lugeda nende saarte kohta, on nii palju, mis tekitavad soovi nad kõik läbi matkata). Tenerife jätaksin kohe kõrvale, sest ei taha oma seiklust turistide ja liigse tsivilisatsiooniga koormata. Pigem ka Cran Canaria jääks ära (kui aga keegi teab väga head põhjust, miks just see saar valida, siis palun andke teada!). Lisaks looduse avastamisele ja mõõdukale eneseületamisele tahaksin ka rannas vedeleda aeg-ajalt ja merre hüpata (jahedam vesi ei ole takistusks), ka surfata (mitte lohe ega purjega). Magada võin telgis või põõsa all, kui vaja.

Ehk siis tegelikult, mida ma siin üritan selgeks saada, on see, kas La Palma on Kanaari saartest see kõige õigem, et paar nädalat kõike eelnevalt kirjeldatut kogeda?

Aitäh!

P.

tere Tundub õige valik :-) turiste piisavalt vähe mõned märksõnad 2016 a käigust: teneguia vulkaan,observatoorium ja teleskoopbid (pilet ette osta),los tilos, charco azuli rand ,cumbrecita (kuni neljani autoga sissepääs tuleb broneerida. siis aga tostetakse puu ules ja koik on free), tazacorte rand. http://www.lareservadirecta.com/img/cms/mapa_la_palma_lareservadirecta.jpg http://www.visitlapalma.es/en/

Tere!

Kas käisid ära? Ja kas läksid üksi või mitmekesi. Mind nüüd tõmbab ka ning samas teemad - matk, surf ja loodus. Hea meelega kuulaks kogemust.

Tervitades!

Kadri

Võiks kirjutada jah, nüüd peaks isegi jalgsi matkates käidud olema:)

La Palma on vahva. Metsad...valgusreostust vähe. Isegi mõned Madeira-taolised levadad. Kui rannad pole tähtsad (kuigi Tazacortes neid on) ja väike seenevihm ei sega,...miks mitte. Sinnajõudmine muidugi natuke keerulisem.

La Palma on väga äge. Terve saare ümber on matkarada, mille läbimiseks kulub 7-10 päeva. Mina tiirutasin küll elektrirattaga. Matkaradade leidmiseks on abiks 

https://www.komoot.com/guide/817/hiking-in-la-palma

Oih avastasin nüüd alles, et siia vastatud...

Tere! Mõtlen aprilli kuu alguses proovida reisida Gran Canariale. Saan aru, et hetkel seal ainuke nõue on, et peaks oleme 72h tunni sees tehtud negatiivne covid test. Kuidas seal muidu üldine olukord, oskab keegi prognoosida, kas aprillis kannatab veel sinna reisida

Prognoosida ei oska keegi, aga planeerida tasub igaljuhul.

Kui saab, siis lähed, kui ei saa, siis ei lähe.

Kulusid ei maksa teha.

Kindlustus tasub ära teha, kui kulusid planeerida.

Kõigepealt täpsustan, et see teema siin oma La Palma kohta muidu, mis ei ole sama saar kui Gran Canaria (segadust tekitab ilmselt, et Las Palmas asub küll Gran Canarial). Aga vastan Gran Canaria kohta siis. 

Gran Canaria kõigub alert level 2 ja 3 vahel. St võrreldes Eestiga on olukord ikka väga hea (nakkuskordaja seal alla 150). 

Nt siit saab jooksvalt vaadata:
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/

Mina olin esimese nädala seal alert level 3 ja hiljem läks 2 peale. Suurimaks erinevuseks on, et kui on 3 või rohkem, ei saa teistele saartele. Level 4 puhul vist suletakse restoranid juba kella 18.00, aga see poleks ka teab mis hull (kööginurgaga apartment aitab välja). Muidu turiste on väga vähe, igasugu atraktsioonid ja kõik poed avatud. 

Mina soovitaksin võtta lennu, mille puhul saab positiivse testi korral tõsta edasi (minu meelest see oli pakkumises siin hiljuti) või siis Salva covid tõrke kaitse (saab teha lehel 2 valikute all kui soov ainult tõrge võtta) - aga peab olema tehtud koheselt kui esimene osamakse sooritatud. Majutuse ja auto võib võtta tasuta tühistamisega.