Läbipõetud koroonaga reisimine

Tere,huvitab küsimus,kuidas saada reisile,kui väidetakse et peale covidi põdemist näitab test kuid positiivsena aga lennukile pole ju mingit varianti saada,kui pole negatiivset testitulemust.Mis variandid üldse oleks nt Kanaaridele,kas mingid riigid aktsepteerivad nt antikehade testi?

Mõni rida allpool on juba sama teema.

Saan aru et võimalik peaks olema saada sertifikaat mis kinnitab et oled põdenud.

Aga kui sa oled selle endalegi märkamatult paar-kolm kuud tagasi läbi põdenud ja loomulikult mingit testi ei teinud (selliseid inimesi on Eestis ilmselt juba tuhandeid ja maailmas miljoneid) ning hetkel seega täiesti terve ? Ning nüüd enne lendama minekut saad (jääk)positiivse testi !

Mis siis tõestab, et tegelt sa pole enam ammu haige (ega nakkav), kuna sa isegi ju ei tea kus ja millal sa selle viiruse saada võisid (kas paar kuud tagasi või alles üleeile) ? Kas siis on puhkusereisi asemel tõenäolisem variant hoopis punane paanikanupp - sinule nädal garantiini + kõik lähikontaktsed testima ?

Kui terveks saad ja sertifikaadi muretsed peaks ehk olema võimalik reisida. Vähemalt olen nii aru saanud. Tegelikult - kui oled raskelt põdenud siis iseenesest kuluks heas ja sobivas kliimas taastumine vägagi ära. Kogu lugupidamisega praeguse kena talve suhtes aga soojemas ja päikeserohkemas kliimas kulgeks  taastumine arvatavasti paremini. Aga ega peale Kanaaride pole hetkel ilmselt võimalik kuhugi ka minna. Ja omal ajal Gran Canariast meeles et seal kohati vägagi tuuline (tervenemise asemel jäime kunagi terve perega hoopis haigeks). Tenerife selles mõttes sobivam. Lõuna-Euroopa praegu vihmane ja üsna jahe. Laheriigid alternatiivvariant, aga seal ka vist mingid piirangud reisimiseks.

Alati on võimalik teha tasuline või piisavalt rääkides ka tasuta test umbes 2-3 nädalat enne reisi. Kui see on positiivne ja mingeid haigustunnuseid ei ilmnegi, siis on vist lihtsalt minimaalne 10 päevane isolatsioon. Peale seda on saadud positiivse testi kinnitus piisav osadesse rikidesse ilma uue testita reisimiseks. Neid riike pole veel väga palju, aga vaikselt see arv kasvab.

Kui teed testi alles nõutud päevad enne reisi, siis jääb positiivse tulemusega reis ära ja veedad vajalikud päevad ikka kodus.

Kuna asümptomaatiliste põdejate või kandjate osahulk on tegelikult üsna suur, siis selle kevade ja suve reisidega seoses tundub selline topelt testimine päris mõistlik kindlustus olevat.

Alati võib muidugi juhtuda, et esimene test ei näita midagi ja järgmine ikka näitab, aga selle võimaluse risk on nii ikkagi omajagu väiksem.

Mõni riik aktsepteerib arsti tõendit, mis kinnitab, et oled selle saanud, läbi põdenud ja nüüd terveks tunnistatud. Aga iga riigi sisenemistingimused on erinevad ja need tuleks hoolega läbi lugeda. See kui meile võib tunduda arstitõend või positiivne test 2-3 nädalat enne reisi või antikehade test, mis näitab läbipõdemist loogiline, et reisi hetkeks tõestada, et oled selle läbi põdenud ega enam ei nakka, siis see ei tähenda, et sihtkohariik seda loogikat aktsepteerib. Mõni riik aktsepteerib endiselt ainult negatiivset PCR testi ja kõik, pole nende mure, et sa reisida ei saa. Seega tasub väga hoolikalt tingimusi lugeda.

Ka Kanaarid aktsepteerivad antigeeni testi, mis kontrollib värsket, ägedat nakkust ja ei peaks andma positiivset tulemust kuu/kaks/rohkem aega tagasi läbi põdemise korral. Ei pea tingimata tegema PCRi, mis võib jääda pikalt positiivseks.

Kanaarid aksepteerivad lisaks PCR testile ka RT-LAMP või TMA testi. Kumb see antigeeni test on?

Antigeeni test kõlbab vaid keskmise ja madal riskiga EL-i riikidest reisides. Eesti on juba ammu kõrge riskiga riikide hulgas.

Tõesti, minu viga. Lugesin mingit uudist, kus UKst tulles kõlbas antigeeni test ja eeldasin, et siis peaks meile ka sobima. No nagunii ka UKst praegu sellega ei saa. Isegi Soomest ei pääse sellega... tekib küsimus, et kust siis üldse?

Soomest veel see nädal saab. Järgmisest nädalast kogu Norrast. Jne

Kehtivad nimekirjad leiab siit - https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/spth.htm