Langkawi ja Penang

Kas keegi olnud Langkawi ja Penang rannas. Ka vesi on tõiesti helisinine nagu pildil?? Kumb on ilusam? Kuhu tasub minna? Tahaks tõiesti ilus rand, heli sinise veega:)

Langkawil ei ole ühte randa, vaid palju randu. Ka Penangil on mitmeid randu. Erinevalt Langkawist pole Penang otseselt puhkusesaar. Aga Langkawi on kindlasti otsitava mõttes "ilusam". Ja tõepoolest - seal on väga ilusad rannad.

Penangile ei tasu küll pelgalt rannapuhkust otsima minna, seal rohkem kultuur, templid ja keelt allaviiv söök. Helesinise mere ja valge liivaga paradiisiranda me sealt ei leidnud, küll aga kuhjaga muid positiivseid elamusi. Kui pikem minek, siis külastaksin mõlemat saart. Kahe saare vahel käib kiirpaat, vist oli ca 2 tundi. Meie Penangi reisipäevik koos piltidega

...on tõesti ilusad, kuid ma ei mäleta, et seal oleks olnud sellist piltpostkaardilikku helesinist vett, mida olen näinud näiteks Sansibaril või Belize randades, kus lainete eest kaitseb randa korallriff. Langkawil mitu korda käinud ja saarele tiiru peale teinud, mm, võib olla mõnes sopis ka on sellist merevett. Seal laine lihtsalt keerab põhjast liiva ülesse ja teeb nii vee sogasemaks. Aga väiksematel saartel peasaare ümbruses leiad selliseid kohti kindlasti, näiteks Pulau Beras Basah'il- selleks tuleks mõnest kohalikust reisbüroost võtta Island Hopping Tour.

Olin Penangi saarel 2007. Kui kohale jõudsin siis tsekkasin, mis võimalused on. hotell oli korralik, kuid rannaliiv nagu Harku järvel, vesi soe kuid pruun ja vastik. Massaaz 2-3 korda kallim kui Tai's, ja neid kohti on vähe! Linnas 2-3 klubit, kus toimub põhiline tsill, ja nende taseme on kõvasti madalam, kui näiteks Tallinna Amigo. Vaatamisväärsused : huvitas ajalugu, kuid vanim hoone oli 19 sajand vms, nii et kah jama!

Otsustasin teha väikese tiiru : K-Lumpur - Singapur(kokku 10päeva) ja siis tagasi Penangi. eelviimane päev oli plaanis veeta Langawi saare riifidel snorgeldamas. Kogu sellest trippist jäi hea mälestus, kui seda ei teeks, siis ilmselt jooks ennast sodiks suurest igavusest Penangi saarel ! Nii et viimane on täielik jura koht puhkamiseks, seda ei soovitaks isegi vaenlasele...

Parem juba minna Singapuri (kui sealne rannapuhkus - siis Sentoza saar), Taisse või Bali saarele !

m#lemad on rohkem rannapuhkuseks v#i romantika otsijatele. Inimesele kes otsib vaheldust, sellel #le n#dala seal tavaliselt tegevust ei leidu. Endale meeldis rohkem Langkawi ja millegip#rast kui k#sida ka kohalikelt kumba eelistad siis valdav enamus vastab Langkawi.

Parem on ühelt saarelt teisele kasvõi ujuda;) Tegelikult on AirAsia piletid samas hinnas kui praam, aga teenus on kordi parem.

Ooteruumis õhutust pole, konditsioneeri pole, mõistlikku infot ka pole. Praami väljumine hilines, infot ei jagatud, siis öeldi kohalikele kohalikus keeles, et väljumine on hoopis 100m järjekorra teisest otsast. Jooksed kohalike järel, midagi aru ei saa, infot keegi ei jaga. Tassid oma kohvrid praamile, kuid istekohad juba otsas... Siis ikka selgub, et üksikuid kohti on, istud perega üle laeva laiali. Laeva mootor annab kurdistavat müra ja vibratsiooni. Sõiduaeg üle kolme tunni, kuigi peaks 2 olema. Pagasit kätte ei saa, ootad lõputult. Sadamast (Penang) taksod otsas, selleks ajaks kui pagas käes... Kui lõpuks takso leiad siis siis küsib see oodatust 2x rohkem ja pigem jätab su ootama kui hinna alla laseb.

Kui on kõvasti aega, kõvasti trügimissoont ja kuuma ei karda siis ju võib praamiga ka sõita. Lisaks jätsime kohad enne broneerimata ja saime päevase asemel alles õhtuse praami (see oli muidugi oma viga). Sadams kohvrite hoid oli täis ja nii istud pool päeva kallist reisiaega sadamas kohvrite otsas.

Elasin 4 aastat bangkokis ja reisisin intensiivselt Kagu Aasias. Soovitused rannapuhkuseks - Phuket, Samui, Samet, Krabi (Tai); Langkawi, Kota Kinabalu-> Borneo saarel (Malaisia), Bali (Indoneesia). Võote uurida ka Malediivi saari India lähedal, aga pole seal käinud. Penang on ka üsna suur linn nii et ta pole vaid turismipunkt, kuid siiski olen nõus, et veidi igav mulje jäi Penangist. Bali on mulle Tais baseerunule väga huvitav koht, Taist üsna erinev (kohalikud on hindu usku, ehkki Indineesia on üldiselt moslemiriik). Seega on Bali vabama loomuga piirkond kui muidu Indoneesia. Tai puhul kõige mitmekülgsema suunitlusega ja värvikam sihtpunkt oleks Pattaya, kommertialiseerunud ning intensiivse ööeluga linn, kuid rand on seal ka olemas, vaikust eriti pole. Ja viimane asi veel - just tuli meelde, et kord mitte ammu lugesin Kuala Lumpuris just Penangi vee puhtuse kohta, kurdeti, et see on reostunum kui tohiks. Nii et kindlasti leiate midagi paremat kui Penang!