Langkawi-Ko Lipe, kas Tai viisa vaja ette ära teha?

Hei! Kas kellelgi on kogemust Langkawi kaudu Ko Lipele minekuga? Kas peab Eestis viisaasjad korda ajama või saab Ko Lipe saarel paberid korda ajada? Kas valida kiirpaat või aeglane praam? Kas Langkawi ümbruses on veel mõnd toredat saart, kus saaks paar päeva mõnusat rannapuhkust veeta? Tänud ette!

Eestis on soovitav teha viisa. Lipel saab viisa 15 päevaks ja Eesti mingil põhjusel pole riikide nimekirjas, kellel seda võimaldatakse. Äkki on nüüdseks lisatud, aga ei maksa riskida, sest sinu Lipele lubamise otsuse teeb turismi/laevafirma Langkawil, kellega Lipele sõidad neile teadaoleva riikide nimekirja alusel. Eestlased saavad mandril Satunis teha Tai viisa. Ko Bulon on näiteks Lipe lähedal.

0
0

2014 sai see tee läbitud Langkawilt tavalise praamiga. Tol ajal veel viisavabastuse andmed ei olnud Lipele jõudnud ja korra oli variant et peab tagasi liikuma...õnneks tuli üks targem ametnik värskemate andmetega ja naksti oli 15 päevane viisa passis.

0
0

Suured tänud, see info suureks abiks!

0
0

Viisakohta ei oska palju kaasarääkida, kuna ise läksin Lipele Phuketi ja Phi-Phi kaudu, aga kindlasti soovitan valida kõige kiirema ferry ühenduse, isegi kui see maksab kohapealt võttes natuke rohem. Me minnes võtsime odavama ja pikemasõidu, mis 6 tunni asemel sõiti kokku lõpuks u 10 tundi (+vahepeal pidi veel laeva ka vahetama keset merd). Tagasi saime 3 tunniga.

0
0

2015 tegime kohapeal - kõik hops paadilt maha ja päikesevarju alla pani mehike laua ja me kõik olime rõõmsalt viisajärjekorras. Midagi ette ei tehtud. Tagasitulles siis Langkawil taas passikontroll ja muud ei miskit.
Minekul on kõik info seal sadamas olemas.

0
0

Ok, asi läks oluliselt lihtsamaks, tänud! :)

0
0

Kuna endal seisab sama teekond märtsis ees, küsisin viisaasjaTai saatkonnast Helsingis järgi. Vastus siis järgmine: Estonian passport holder enter Thailand at the immigration checkpoints which border neighboring countries will be allowed to stay for 15 days each time. If you would like to stay longer than 15 days, should apply for a tourist visa.

0
0

Jah, sellega peab arvestama, et 30-päevase viisa saab ainult rahvusvahelistes lennujaamades. Mujal (ka Ko Lipel) saab 15-päevase.

0
0

Veebruaris 2017 sai Langkawilt saabudes 30 päevase viisatempli. Pole õrna aimugi miks (mul ei olnud vaja ka nii palju, ega ma seda ei küsinud ka). Lihtsalt infoks.

Lisan juurde ka fakti, et mingil juhul ei tasu raha vahetada Langkawil, nagu soovitatakse mitmetes reisifoorumites. Kui vahetada Langkawil, tuleb kursiks 34. Kohapeal praegu oli kurss 36.2, iga nuka peal saab vahetada.

0
0

Me saime 2 aastat tagasi 30 päeva. Rohkem polnud vaja aga neid visarunnereid ikka jagus, kes bussiga Trangist Malaisia piiril käisid.

0
0

Kas Langkawilt praamiga Ko Lipele sõites 15-päevase viisa saamisel on vaja midagi maksta ka ja kas on vaja dokumendifotosid või lüüakse lihtselt tempel passi?

0
0

Mitte midagi ei ole vaja (igaks juhuks majutuse broneering/aadress), peale kannatuse, sest kuskil ca 2 tundi tuleb istuda ja oodata kõrbeva päikese käes, kuni passi tagasi saab ja kui järjekorra maha magad (üks mees karjub suvalises kohas su passiga ja vehib pildilehega) siis veidi kauemgi. Passi kätte saamine tähendab, et nüüd võid minna järjekorda ja üks onu lööb templi passi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased