(Lastega) autotrip Rumeeniasse ja Moldovasse

Tere!Plaanime augustis perega teha autotripi Rumeeniasse ja Moldovasse. Soovitage kohti, mida võiks (lastega) külastada.Ja kui on mingeid soovitusi ning nõuandeid, ootan ka neid huviga.

www.parkmania.plSealt leiab lastele tegevust kogu maailmas.On olemas ka meile tuttavas keeles...

1
0

Briksu, kui sa tood oma küsimuses välja selle, et reisid lastega, siis oleks hea kui annaksid mõista kui vanad need lapsed on. 2, 12 ja 22 aastastel on tavaliselt mõnevõrra erinevad huvid ja harjumused ;-) 

0
0

Alar, hea point :)Kaksikud on 3 aastased, suurem saab õige pea 8.

0
0

ütleks nii, inimesed erinevad, seega huvid erinevad, kellele ema , kellele vanaema, ...........................................

0
0

Moldaavia on väga tagasihoidlik ja tühi, üldiselt  segase ühiskondliku suundumusega ning loetakse välismaalaste poolt ebaturvaliseks. Umbes tasemelt selline nagu Eesti aastal 1994.  Korralikke hotelle on 1 kuni 2, kaubanduskeskusi samuti 1 või 2. Kesklinnas on midagi tehtud, aga üldiselt nii, et mis valmis kunagi on saanud, siis remonti pole hiljem tehtud. Igaks juhuks kontrolli üle järjekordade olemasolu või puudumine Moldova ja Rumeenia piiril. Meie ja sealse järjekorra vahe on selles, et meie oma liigub. Sealne ei pruugi liikuda kuhugi. Aga bensiinijaamad on korralikud, saab süüa ja kohvi ning WC-s käia.

0
0

Moldova võib lastega reisil vabalt vahele jätta. Seal pole midagi teha ja lisaks on piiriületus ja kohalikud teed suht õudsad. Pm on Moldovas üks keskne maantee mis algab u 50 km peale Rumeenia piiri ei kusagilt. sinnani tuleb liikuda kiirusega max 40 km tunnis ja soovitavalt uuema tankiga. Lõpeb see maantee samuti eikusagil enne Ukraina piiri. Ukrainas tuleb kusjuures normaalse maanteeni jõudmiseks sõita piirist ikka vähemalt 250km edasi(soovitavalt tangiga) Ja vaadata pole Moldaavias tõesti mitte midagi. Ainus vaatamisväärsus on Cricova ja veel üks teine hiigelsuur veinikeldrite kompleks aga selle hind on selgelt ebamõistlik riigi üldise hinnatasemega võrreldes. Jätke vahele.

2
0

Tere!Reisisoovitustega kipub olema selline lugu, et mina ei jaga küsijale mitte niivõrd informatsiooni vaid oma enda emotsiooni. Ise käisin Moldovas 2 aastat tagasi. Teed täiesti unustamatud. Üks tee lõppes suurel prügimäel kuigi kaardi ja gps järgi läks ilus tee edasi. Milesti Mici veinikeldrisse ilma giidita ei lastud ja meil abikaasaga puudus  eelnev broneering, mille pärast saime ka tõsiselt pragada, et tahtsime ilma eelneva broneeringuta neile külla tulla. Gruppides ei ole lihtsalt vabu kohti. Ise ma küll seal ühtegi turismigrupi ei näinud ja kõik need inimesed, kes seal jalutasid tundusid olevat kuidagi selle keldriga seotud. Mingil hetkel pandi peauks kinni ja uksele ilmus silt "OBED"(lõuna). Kõik see hakkas kangesti meenutama kadunud aega kui restoranide ustel rippus 7/24 "vabu kohti ei ole". Uksehoidja oli tähtsam direktorist ja kelnerid käisid kõik omanike nägudega ringi.Pealinnas, hotellis üritati natukene "mütsi pähe tõmmata" broneeringuga aga küsimuse peale, milline näeb välja teie standart tuba kui see on sviit, kõik arusaamatused lahenesid. Hotell ise oli tegelikult täiesti korralik ja ka ruumid. Köök oli hea ja restorani kõige kallima konjaki pudelist valati mulle välja mingit koledat kohaliku puskarit. Ma ei ole saanud parema maitsega köögivilju kui Moldovas. Isegi mitte enda kasvatatuna. Omaette vaatamisväärsus on pealinna turg. Pargis mängivad inimesed pinkidel malet. Väga ilus koht ja inimesed on Purcari veinimõisas. Mina Moldovat vahele ei jätaks. Piiril minul isiklikult probleeme polnud. Sinu sõidu teine pool- Rumeenia on ise nii suur seiklus, et seda ühe korraga ära ei seikle. Vähemalt mina ei osanud. Seega kui mingit konkreetsemat nõu on tarvis, pane maili [email protected] reisi!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased