Lastesõbralikud majutuskohad Hispaania lõunaküljel

Tervitus Teile kes külastanud või elavad Hispaanias

Paluks Teie poolset abi lastesõbralike majutus ja söögi kohtade leidmiseks. Kuna kahjuks tuntud otsingu mootorites ei ole alalõiku laste sõbralikuse otsimiseks (või ei oska ma õieti otsida) ja enamus majutus kohti arvab, et kui on väike bassein/liumägi siis ongi lastesõbralik! Samas kui palju tüli ei tee siis suured tänud eriti veel kui oskate lisada mõne lingi ja mingi hinna suurusjärgu!

Plaan külastada perega (3a ja 11a laps) 2016 Juuni teine pool Hispaaniat. Võtta rendiauto ja sõita mööda mere äärt Girona (Barcelona-st) alla Gibraltar-ini välja ööbides eri kohtades. Majutus koht võiks vastata allolevatele tingimustele: mis linnades (või nende vahetus ääres) on parem-huvitavam lastega perel peatuda (ei ole just muuseumide-kirikute fänn), lastesõbralik e. oleks lastel midagi teha ning ohutu (laste bassein, mängunurk jne), ei oleks väga suur-kõrge (mitte üle 2-3 korruse ja alla 50 toa), pigem apartment tüüpi e. hinna poolest natuke soodsam, ei oleks vahetult suure tee ääres, mereääres (eelistatult vahetult) liivase rannaga,

Lisaks huvitavaid-erilisi söögikohti antud marsruudil (kus võiks olla ka lastenurk)!

Tänud ette Priit

vastan . Ei ole sellist asja et sinu lastega tegeletakse , ja lisaks veel erinevates linnades . Pead kahjuks ise vaeva n2gema . EI ole vaja sul mingeid lastenurke , kui tahad et lapsed m'ngiks vii neid parki või kesklinna seal on 99% laste väljakud . Oodata et apartamendid pakkuvad lastele 5 t2rni teenindus on rumal .

Osta saabudes lastele mängud hiinakas ja siis tegele nendega . Tee peale jääb päris palju häid asju Terra Mitica , Aqualandia Valencia loomaaed . Kahjuks ei oska soovitada Barca lähedal kuno olen rohkem Alicante inimene .

Puerto Banuse lähedal julgen soojalt soovitada väikest kohta http://banuslodge.com/ Mõnusad bungalowd ja väga mõnusad omanikud, kes barbecue õhtuid korra nädalas korraldavad. Mitte kaugel sealt on ka Selwo loomapark, kus surikaatidega ühes puuris jalutada saad jne

Soovitan kämpinguid hoopis vaadata, saad oma majakese kõige vajalikuga ning reeglina on neil ka lastele mänguväljakud, basseinid ja isegi kids club või mis iganes selle asja nimi on.

Tere lp. Priit! Sooviks kõigepealt küsida, mitu päeva, nädalat v kuud Teie trip kestab? Kas olete kursis kui palav on sellel ajal Hispaanias.(juulis-augustis keskmine temp. 30-40 kraadi). Kas tõesti arvate, et lapsed 3.a. ja 11.a. jaksavad olla autos mitmeid tunde ja sõita läbi vahemaid, mis on ikka väga pikad. Oma kogemusest võin ütelda, et selline ilm meelitab vaid mere äärde v basseini äärde. Väikelaps kindlasti tahab sulistada vees ja suurem ujuda jne. Teil võib ju kaasaga huvitav olla, aga lapsed? Kas olete ikka selgeks teinud, et linnulennult vahemaad, mis tunduvad lühikesed, aga kohapeal sõidate läbi 2x kauem+ummikud suurte linnade läheduses tipptundidel. Ja kui meenutada seda, et juuli-august on Hispaanias puhkuste kuu, kus sisemaalt laaditakse autodele potid, pannid, vanaemad jne ja sõidetakse ranniku poole...Ma ei kuulu nn. tänitajate klubisse, aga siinkohal tekkis küll tunne, et peaks sõnavõtma. Lastega oleks lihtsam olla ühes ööbimiskohas ja sõita ümbruses. Näiteks. Gironast ca 30 km kaugusel on väga veetlev linnake Blanes ja seal mõnusad rannad, saate sõita nii Figueresesse kui ka Barcelonasse(seal loomaaed, meremaailm jne. Ja veel, kirjutate lõunaküljest-Girona, kust reisi alustate, asub kirdes ja lõunas Malaga.:D Kui on küsimusi vastan meelsasti.

Tere. Palju te lastega reisinud olete? Minu kogemuse kohaselt leiavad nad endale tegevust ise ja igal pool.

Majutuskohtades siiski on vahe. Äge disainikorter võib olla täis õrna klaasi või keraamikat, mida su lapsed hoida ei oska. Airbnbst otsides tuleb seda silmas pidada. Aga professionaalsed majutused (kämpad ja hostelid ja hotellid) oskavad arvestada. Nood sisustavad oma toad nii, et ükskõik kas sa lased sinna peale kamba lapsi või korraldad ise joomingu, on kõik pinnad ja kangad kergesti puhastatavad.

Ja võta Selena soovitust tõsiselt, mine kesksuve asemel kevadel või sügisel, hinnad all - rahvast vähem - temperatuur normaalsem - majutust kergem leida.

(ja mis tähendab "2-3 korrust ja alla 50 toa", maamõisu hakkad järjest rentima või???)

Nuh need kes räägivad et autoga ja lastega reisida halb , eksite . Autoga on väha mugav ja jahe , pane kont sisse ja kogu moos . Barca kuni Gibraltar sõidab 12 tunniga muideks .

Seega päeval sõit o täitsa norm . Lastele jah veekeskused , mänguväljakud loomaajad . Neid jääb tee peale väga palju .

Selenale lisaks tahan veel täpsustada, et mõte sõita ühest kohast teise ja samal ajal leida kohti kus elada, kui on tipp hooaeg, siis on see väga hull mõte. Ei pea ka õigeks elada nii väikese lapsega kusagil kämpingus. Olen juba privasse kirjutanud Priidule sellest, vastust ega rohkem küsimusi pole saanud. Nagu talle ka kirjutasin, siis pani mind kulme kergitama just see, et soov on leida lastesõbralikku elukohta ja samas ka toidukohta. Hispaania on üldse nii sõbralik maa ja kõikjal on ilus, parke ja mänguväljakuid väga palju, ükskõik kuhu minna, usun et tegevust ja silmailu jagub igalepoole.Puhkusel ei tasuks siiski üle pingutada sõites mööda ilma ringi, see nüüd küll pole lastesõbralik nagu seda ka Selena mainis. Tunda tuleks mõnusat äraolemist, anda endale kui ka lastele vaba reziim ja kohapeal juba on näha kui hästi see kõik toimib. Priiud pere eelis on just see, et alles aasta päratt tulevad, seeag on õige aeg teha bronn elukohale ja see juba tuleb perel endal leida.Aga see pole hull et tulevad nii kuumal ajal. Eestis on niigi suvega kehvad lood tavaliselt, siis peab end laadima jus siin ja sel ajal. Selleks soovitasin ka rendikorter võtta juba nüüd vaatluse alla, et mitte hiljaks jääda.

Ja veel Priidule, suve ajal ei istu vast paljud iga päev arvutis ega käi ka kontrollimas kas on mõni kiri tripi privas. Seega palun kirjutage nüüd kohe ja küsige, kui on veel midagi küsida. Peaasi et teete oma otsused üsna pea, ka järgmise aasta bronnidel on kiire taga.

to dim-keegi ei räägi, et lastega ja autoga reisida halb-otse vastupidi. Aga peab arvestama väga paljude nüanssidega ja a la-süüa, juua, jäätist, magada, mul on igav, mul on palav jne. Google mapsis on kõik lihtne, aga tegelikkuses on teed, mille piirkiiruseks 50-60 km ja seda ohtlike kurvide ja kuristike tõttu. Linnulennult on jah ca 1200 km ja 12 tundi. Aga oled Sa ise sellest maast tegelikult läbinud näiteks 200-300km Hispaanias? Kont sisse ja kogu moos!? Olen iga kord selle ohvriks läinud ja nädalakese köha ja haiget kurku ravinud. Soovitaksin sõita varahommikul ja hilisõhtul, siis kannatab paremini ja päeval lastega lebotada ja käia veeparkides, mere ääres jms kohtades, mis teele jäävad ja huvi pakuvad.

Tänud vastanutele. Püstitatud teema oligi eesmärgiga teada saada inimeste enda või tuttavate isiklikke kogemustest, et teaks mille seest valida-mida silmas pidada või hoopis vältida! Ise otsinud infot netist ja turismi raamatutest kuid need ei ole alati kõige ajakohasemad ja kajastavad üdljuhul vaid suurimaid asju! Reisi eesmärk lisaks vaatamis väärtustele, arhitektuurile, elustiilile on kogeda ka erinevaid teenidus-söögi kogemusi (majutus, toitlutsus jne) ning oleks lastel meres hea ujuda!

Kahjuks vist mõni asi küsimuses natuke segaselt seletatud aga täpsustuseks: Reisi algus esialgu ca Juuni teine pool (või siis kohe algus, et hinna võitu saada) ja pikkuseks ca 10-15 päeva ning pikkus ca 1200-2500km (sõidud pigem lõunati või õhtuti kui väiksemal une aeg ning päikse käes nagu nii olla ei ole hea - või mõni pikem ots öösel)!

Ei olnudki eesmärki, et keegi tegeleks lastega (kuigi see oleks väga tore kui kuskil oleks selline majutus-toitlustu koht) vaid ikka ise vaid pigem oleks lastel midagi teha - mängunurk jne! Kui minna kuhugi sööma siis ikka last üksi parki ei saada :(

Tekkinud allolevad mõtted algatuseks (raamatu ja vastuste seest) lähtuvalt osaliselt lastest peatuda allolevates kantides (kuna seal teema pargid): Algatuseks ja lõpetuseks Girona siis juba edasi Port Aventura-Costa Daurada, Terra Mítica-Benidorm, Tabernas ja enne tagasi sõitu Puerto Banus! Majutuda miks mitte ka äkki mõni öö 5* asutuses ning miks mitte ka apartmendist, kämpingust bungaloni!

Kõik moment sõltub lennu liiklusest sest selle järgi saab täpsema trassi ja ajagraafiku paika! Eks küsimusi tuleb juurde aga esialgu oligi saada mingitki üldist pilti mida ees oodata-arvestada reisi broneerimisel!

Ilusat suve Priit

selena mul on lapsed ma olen nendega sõitnud kah . Ei poolda seda aga midagi hullu sellest pole . Kus kohas sa Hispaanias mingeid kuristike leiad?:) Olen max 800 läbinud korraga hispaanias . Tean mida räägin . Vara hommik on ummikud , hilisõhtu juulis on 30 . Pimedas hispaanias sõita on äärmiselt vastik kuna väga palju vilgutavaid asju on tee äärtes , silmad väsivad selle pideva vilkumise peale .

Ja see järgmise aastase planeerida on suht jama liiga pikk aeg .

Priit kui lähed Port Aventura-Costa Daurada siis ära mine Terra Miticasse . Pigem võtta Aqalandia seal on mida teha perega ja 3 aastasele ja 11 aastasele on tegevust piisavalt plus pidevalt vees oled seega pole nii palav . Valencias loomaaed on kah norm . Sõida parem päeval kui sõidad siis saad hotelli mingi 7 paiku ja 9 saad õhtust süüa rahulikult . Korraga 300 on norm , see on 3-4 tundi sõltuvalt kas lähed kiirteed mööda või tasuta .

Lisaks soovitan kaaluda pealeminekut Gironas ja tagasilend malagas näiteks või vastupidi .

Suvel leida majutust on üliraske. Sel suvel mitmed eesti pered jäänud jänni ja pole kusagil midagi üürida. Nüüd siis ainus variant elada kallites hotellides, mis puhkuse tuju rikub. Kui endale selgeks tehtud kohad kus soovitakse "maanduda", siis tuleks bronnida elukoht või elukohad. Kõigepealt aga lennupiletid ära osta.Kui rahakott aga nii paks, et kinni ei seisa, siis tõesti pole veel vaja midagi muretseda.

Edu Priit!!!

Gloobus :) Ma ei saa aru , kas teie tahtlikult eksitate inimesi ? Ärge palun kirjutage asju millest ei tea või kahtlete.

MAjutus on võimalik leida alati ja hinna erinevus ei ole suur , v.a mingid tõsised päevad ala Las Fallas kus hinnad on laes . Auto mida hiljem tellid seda odavamalt saad , hotell nii ja naa aga vahe on väga väike ja kõigub mõlemale poole . 15 päeva reis kui sõita vabalt võib umbkaudselt valida marsruuti ja tellida kas või eelmises hotellis .

Kui ei usu siis palun võrrelge booking

Selenale ütleksin, et nii lapsed kui ka vanemad on erinevad. Käisime juunis 20 päeva ja 8000km autoga tripil, temp oli ca 30 kraadi pidevalt ja kõik sujus ideaalselt. Autotrip ka lastega on igati hea mõte kui saate lastega hästi läbi ja iga vanusegrupp saab oma.

Autotrip sõltub otseselt lastest. Osad taluvad ja fännavad, osad vinguvad. Seega on raske soovitada. Enamasti ikka taluvad, kui asi huvitavaks teha. Aga sellest on siin foorumis juba tuhat korda kirjutatud.

Konditsioneer on tihti saatanast. Seda tuleb osata kasutada. Muidu on nädalane nohu-köha kindel. Tavaliselt lüüakse kont põhja, sest tahaks jahedat. Esmane tuulutus avatud aknaga ja siis võib hakata vaikselt temperatuuri alla viima. Mina kasutan autol konti ainult vihmase ilmaga, et aknad puhtad hoida. Muul ajal aknad lahti ja tuul keerutab mõnusalt. Kui auto liiga jahedaks jahytada, siis hiljem välja minnes on temperatuuride vahe veel hullem taluda.

Ja muideks Hipaanias on vägagi kuristikud olemas. Muidugi pole neid kiirtee ääres. Aga kui pead mägede vahele põikama ja kusagile väiksemale teele sattud, siis pole vahet, kas kukkud 12 või 18 meetrit. Piisab ka 5 meetrist. Järgmise aasta reisi võib täna planeerida ja asju selgeks teha aga midagi ära broneerida küll mõtet pole. Kui siis ainult 20 eurosed lennupiletid, kui neid peaks tekkima.

Dim, ma elan siin riigis ning tean küll mida räägin. Kuna oleme privas suhelnud Priiduga, siis tean ka millist piirkonda on pere ka võibolla peatuseks valinud. Seega jutt ei ole mitte tervest riigist ja mitte eksitamisest vaid konkreetsest piirkonnast, kus tõepoolest on raske elamist leida tänase seisuga. Mis toimub järgmisel aastal on teine jutt aga igaksjuhuks võiks mõelda. Aga see pole mitte kena Teist, et tulete mulle ütlema et ma meelega eksitan. Mul pole vaja võrrelda midagi netis, sest faktid on olemas tõesed. Helistage praegu kasvõi maaklerite büroodele ja Te kuulete mida sealt vastatakse. Varem oli hea, inimesed kes soovisid rendile anda riputasid rõdudele üles kuulutused, nüüd seda enam ei juleta teha, sest maksuamet paneb omanikele ranged piirid peale ja tuleb riigile maksma hakata. Seega käib nüüd kõik salaja, aga vaba üüripinna leidmisega on probleeme, et kuidas leida. Kõigepealt peaks siin elama ja alles siis rääkima. Inimene kirjutas ja palus teavet, kui on mida jagada talle, siis palun tehke seda mitte ärge "hammustage" teist inimest niisama. Usun et Priit teeb oma järeldused ning ka otsused iseseisvalt, selleks ta siin ju küsiski abi.

Gloobus mida teie ajate? Kurjaks teeb . Miks ma peaks makleritele helistama ? Inimene soovib majutus mitte mingeid maaklereid ma saaks aru kui ninimene jääks 1 kohta 2 nädalaks siis oleks Teie jutus mingit iva . Priidu postituses oli selgelt kirjas et reisib mööda ranniku sisuliselt . Mõni öö soovib 5tärni . Milleks rääkida mingist maakleritest? Makleritega jubimist soovitate ? Soovitate et iga kord maksaks depoosiiti pärast jamaks sellega ?

Küsin palju teie olete viimasel ajal siin hotellides ööbinud ? Elate kaua ok , palju selle aja jooksul teie või teie sõbrad peatusid hotellides ja mis piirkonnas ? Mina isiklikult olen rannikul ööbinud ala 10-15 korda viimase 3 aasta jooksul alatest valenciast kuni kartagenani . Samuti barcelonast ülesse .

Kinnisvara ja muu turuga olen kah kursis , seega ei ole mõttet oma tarkust näidata .

Lisaks teie nii öelda makleriite viited on 99% mittesobilikud kuna juuni kuni august need Apardid mis ei ole bookingus ei üürita välja vähem kui 1 nädalaks . Peab koristamise eest maksma ja nii edasi .

Seega kui teil on mingit imelikud faktid mis ei ole reaalsusega ja antud olukorraga seotud tuleb välja et teie Eksitate.

Kuule mees, ela oma rahulikku elu ja ära lärma siin. Käid korra puhkamas siin ja oled tark. Muide maakler kirjutatakse kahe aa tähega, hari ennast! Keegi ei maksa mingit deposiiti lühiajalise eest nii palju sa siis tead sellest.

15 päevaga Gironast Puerto Banuuni sõites polegi aega midagi näha minu arust. Mina piirduks kas Põhja-Hispaaniaga või siis Lõuna-Hispaaniaga. Kuna Hispaania põhja-osa palju ei tunne, siis piirdun lõunaga. Mõttekas oleks lennukiga saabuda, kas Malagasse või Granadasse või Sevillasse. Külastada tasub linnadest Cordoba, Sevilla, Granada, Ronda linna ja Gibraltari poolsaart( vaata http://www.andalucia.org , http://www.visitacostadelsol.com )