LAV mitmekordse sisenemisega viisa

Küpsemas on plaan külastada LAVi ja selle naaberriike. LAV viisa taotlemine tundub olevat paras kadalipp (http://www.dirco.gov.za/helsinki/consularservices.html), seejuures ei ole mul seni õnnestunud leida infot mitmekordse sisenemisega viisa kohta. Nimelt soov oleks lennata LAVi (Cape Town), viibida seal paar päeva, sealt lennata Namiibiasse. Namiibiast liikuda maismaad mööda teistesse riikidesse (Botswana, Zambia / Zimbabwe), siseneda taas LAVi ning külastada Svaasimaad. Lõpuks tagasi LAVi, et lennata Johannesburgist tagasi koju. See tundub nagu ca 3-kordse sisenemisega LAV viisa. Internetist lugedes (https://www.vfsglobal.com/southafrica/uk/faqs.html) tuli info, et mitmekordse sisenemisega viisa maamiseks tuleb mh esitada naaberriikide viisasid või viisavabastust tõendavaid dokumente jne. Kas keegi on sellist asja praktikas ise teinud? Iseenesest on nende teiste riikide viisade esitamine teoorias tehtav ja kuigi paberimajandus on nõme, ei ole see otseselt võimatu. Uurin kindlasti saatkonnast ka, aga igasugune kogemusel põhinev info on väga teretulnud. Mh ei leia nt infot ka selle kohta, palju mitmekordse sisenemisega viisa maksab. Põhimõtteliselt muidugi saab lennata ka Windhoek´i, kuid esiteks on LAVi piletid odavamad, teiseks on hetkel leitavad ajad paremad ja kolmandaks tahaks Cape Town´i ära vaadata :) Tänud!

Estravel on abiks, sai endale just tehtud (mitmekordse sisenemisega viisa).

Naaber riigi viisat vaja ei ole, meie tegime hiljem Mozambiigi viisa.Kindalasti soovivad nad näha naaberriigi majutuse esimest ööd.Autoga liigeldes, selle bronni, lennukiga ilmselt lennu pileteid.Ega vist rohkem polegi vaja tõestada kolmandat sisenemist, kui on passis multiple viisa, siis käi pärast üle piiri nii kuidas jõuad.

hr.huhuu, tänud! Ega Sul meeles pole, palju mitmekordse sisenemisega viisa maksis? Kas oli oluliselt kallim kui tavaviisa? 

Kolmekordne sisenemine maksabki 3 korda tavahinna loomulikult.

Kui diplomaatilist passi pole, siis on mitmekordne Helsingis olnud 118 eurot, ehk 3 korra puhul tuleb tõesti odavam 3 eraldi taotlust teha a 33 eurot kokku 99.

Kuigi kurjad keeled raporteerivad, et taolisi mitmekordseid viisasid on ka mitte väljastatud. Aafrika asi eks nad ise teavad kõige paremini kust tuul puhub. Mina nii keerulise viisapoliitikaga riike ei külastaks põhimõtte pärast juba.

2016 oli multiple entry visa 51EUR. Taotlesin, sain. Samas käisin vahepeal vaid eSwatinis, mis on selline suht tavaline kõrvalepõige seal + viisavaba meile.

Multiple entry turistikas maksab juu sammuti 33€, ärimultiple on 118€.Igaks juhuks võib selle turisti multiple üle küsida, meil muidu muidu hetkel passid saatkonnas ja taotlus sees, seekordki multiple taotlus tehtud. Veider asja juures oli muidugi see, et sekord võeti patakas vastu vaadati üle ja öeldi, ennem järgmist aastat me nendega ei tegele, lubati 15 jaanuariks passid kätte, eks meie jaoks teeb asja huvitavaks see, et 23 peaks meie lend väljuma, me veel imestasime, et jube libedalt läheb seekord, aga no keegi peab ju asja huvitavaks tegema, seekord siis saatkond.

Hr. Huhuul on õigus. Me tulime just LAVist ja Svaasimaalt, mitmekordse sisenemisega viisa maksis samapalju kui tavaline ehk 33. Minu arust on neil viisataotlustega nii, et nad küsivadki esimese asjana, millal lendate ja siis selle järgi vaatavad, et mis ajaks on vaja viisad valmis teha. Lähtuvad seega mitte ajast, mil taotluse sisse annate, vaid ajast, mil need valmis peaksid olema. Meie saatsime viisad kulleriga (omniva postipakiteenus) ja järel käis üks inimene reisiseltskonnast. Infot viisade valmisoleku kohta annavad ainult telefonitsi, mitte meilitsi.

Kas teoorias peaks ka selline variant sobima, et paned koos ülejäänud asjadega posti kaasa tühja ümbriku koos markidega, millega siis saatkonnast pass tagasi Eesti poole teele pannakse nende poolt?

Ka meie käisime LAV-is ja sealt siis 2 päevaks Svaasimaal ja siis tagasi ning minu teada ma midagi erilist tegema ei pidanud selleks viisataotlemisel. Reisist möödas muidugi ka mõned aastad. Aga ei mäleta küll, et oleks pidanud mingi eraldi viisa selle jaoks tegema või mitmekordset viisat, et uuesti tagasi saaks.