Lend Balile
Ostsin Momondo otsingumootorit kasutades Mytrip.com lehelt piletid Tallinn-Stockholm-Doha-Bali ja tagasi. Tallinnast Stockholmi veab Scandinavian Airlines, Stockholmist Dohasse ja Dohast Balile veab Qatar Airways. Balilt tagasi Dohasse ja Dohast Stockholmi veab jälle Qatar Airways ning Stockholmist Tallinnasse veab LOT Polish Airlines.

Tekkis küsimus, et kas check-in tuleb teha igas lennujaamas või vaid Tallinna lennujaamas ja tagasiteel Bali lennujaamas ning kas pagas tuleb endal igas lennujaamas välja võtta või lendab see otse sihtkohta ja hiljem otse tagasi?

Piletid ostsin nii,et sisestasin sihtkoha Tallinn-Bali-Tallinn ehk siis lennud tunduvad olevat ühel piletil. Eraldi ma neid pileteid igatahes ei ostnud igasse sihtkohta.

Samuti on küsimus, et kui Mytrip.com pakkus lendu, kus tagasiteel on Dohas järgmise lennuni aega vaid 1 tund, siis kas see on üldse piisav aeg? Vedaja on Balilt Dohasse ja edasi Dohast Stockholmi Qatar Airways.

Käisime kahekesi märtsikuus Qatar'iga (mõlemad otsad, väga mugav) Balil. Lend väljus Helsingist, kus palusime pagasi saata kohe otse Denpasari lennujaama (vahemaandumine Dohas, ca 2-3h). 

Online check-in'i tegime minnes 24h enne esimese lennu väljumist kõigile sama suuna lendudele ja tagasitulles samamoodi. Kõik kohad jäid vähemalt meie puhul samaks, mis valisime online's. Soovitan varakult kohad online's ära valida, eriti kui on soov kõrvuti istuda.
Kui soovid teha check-in'i lennujaamas, teed selle kohe siiski kõigile ühe suuna lendudele ja saad koheselt kätte ka kõik vajaminevad piletid. 
Samamoodi olen lennanud Floridasse ja check-in on tehtud alati kõigile ühe suuna lendudele samaaegselt.
1h vahemaandumisega läheb kiireks, ise ma sellega muidugi ei riskiks. Samas usun, et kui lennud on õigeaegsed siis on kõik OK. Kui vahemaandumine on öösel, siis on see ka muidugi plussiks. 

Aitäh vastuse eest, kuid nüüd tekkis küsimusi juurde. Ma maksin raha juurde selle eest, et saaksin kindlad kohad. Kas keegi teine võib need valitud kohad endale saada, kui enne mind check-in’i teeb?

1 tunni kohta Dohas olen googeldanud ja leidnud, et see aeg on piisav, kuid tahaks infot, kas reaalselt ka on mõnel positiivne kogemus olemas ja järgmisele lennule jõutud..?

Meie lendasime samuti detsembris Helsinki-Doha-Bali ja tagasi. Meie ostsime qatarairwaysi ametlikult kodulehelt, kus sai tasuta istekoha valida ja vajadusel muuta, sama  lugu oli erimenüüga.

Meil oli tagasitulles 50 minutit  ümberistumiseks, enne lennukilt  maha tulles, küsisime stjuardilt kus meie värav asub ning ei olnud mingisugust probleemi sinna jõudmiseks, lihtsalt jälgi juhiseid lennujaamas.

Me oleme juba 6 korda alla tunniste Doha transiitide korral edasilennust maha jäänud, kokku ca 30 korra juures. Osad lennud kestavad lihtsalt kauem tänu blokaadile. Turistiklassis küll olla ei tahaks sel juhul, need järjekorrad lendude ümbertegemiseks ja majutuse saamiseks on ikka midagi muud kui otse lounges asi joonde ajada.

Samas Euroopa-Doha hilinemise puhul ärge unustage hüvitist küsida, hiljutine lahend on Emiratesi näol olemas et ka transiit väljaspool ELi on sel juhul EU261 alla kuuluv.

Ma eraldi teemat ei hakka tegema, aga äkki keegi oskab vastata ka minu küsimusele. Lendan Singapuri marsuudil:
Tallinn - Helsingi (Finnair)
Helsingi - Doha (Qatar airways)
Doha - Singapur (Qatar airways)

Tagasi lendan algusega Hong Kongist samamoodi: esimene lend Qatariga Dohasse, sealt Helsingisse ning lõpuks Finnairiga Tallinasse.

Ma pole varem lennanud nii, et mitu lennufirmat on ühel broneeringul ning sellega seoses tekkiski küsimus: kuidas teha online check in? Broneeringu peal on online check in-i jaoks kaks koodi ka, üks tundub olevat Finnairi oma ning teine Qatar Airways-i oma.

Ja seoses ümberistumisega Dohas on mul veel üks küsimus: tagasilennu ümberistumise aeg Dohas on 10h. Kuna jõuan Dohasse õhtul ning järgmine lend on alles hommikul, siis peaksin saama Qatar Airways'i poolt hotelli ning linnapääsu viisa. Samas olen ka kuulnud, et kõik seda ei saa. Millest see täpsemalt oleneb ning kuidas saan kontrollida, kas mul on õigus hotellile või mitte?

Meil oli ka viimati Dohas 55 min ümber istumiseks ja jõudsime küll. Eks Doha lennujaam on suur ja kiireks võib minna, aga kindlasti küsida mõnelt lennujaama töötajalt, kus gate on, siis ei raiska nii palju aega otsimisele.

Ma käisin märtsis täpselt selle marsruudiga Balil. Kõik sujus suurepäraselt. Dohas on see aeg piisav, seal on nii kenasti märgistatud ja lennujaama sisene "rong". Meil oli ainukeseks kahtluseks, kas Tallinn-> Stockholm väljub Tln-st õigeaegselt. See lend pidi päris tihti hilinema. 

Tere ! Ei hakka uut teemat tegema, ehk saan ka siit abi. Ostetud Qatari lennud TLL-ARN-DOH-DPS ning sai Qatarilt suht huvitava kirja, mis on järgmine. "As you have completed this booking as an Overseas
Filipino Worker (OFW), you will need to provide an official document that
allows exemption from the International Passenger Service Charge (LI Tax)
during check-inn. If you fail to provide the correct document, Qatar Airways
will charge you the applicable LI Tax
".  Ma küll ei tea, et oleksin ostnud pileti kui OFW, kuid ehk õnnestus mul enda teadmata seda kuidagi siiski teha? Saatsin neile kirja, kuid vastust pole tulnud. Eks pean uuesti kirjutama, aga mõtlesin seniks ka siit uurida, ehk oskab keegi seda kommenteerida? 

Huvitav... LI tax exemption peaks kehtima ainult Manilast väljuvatele lendudele. 

Kas olete kindel, et kiri tuli Qatarilt? Üks pisike kirjaviga kopeeritud tekstis tekitab kahtlusi. Või on Qataril mingi IT problem ja saadeti valed kirjad valedele inimestele.
Kui vastust neilt ei tule, soovitan Rootsi või Soome kontorisse helistada.

Jah kindlasti tuli teade Qatarilt, sest tegin telefonis lahti nende rakenduse ja panin "manage my booking" kui esimest korda seda teadet nägin. Ma arvan ka, et tegu on mingi veaga. Sest piletid ostsin nende kodulehelt ja raske on uskuda, et mul üldse "õnnestus" enda teadmata piletid sellisel kujul osta. Eks ma siis helistan neile, ei tahaks küll lennujaamas selle teema üle arutama hakata. 

Nii igaks juhuks, aga kas broneering on kindlasti TLL-ARN-DOH-DPS, mitte kogemata MNL-ARN...?

Ei ole lende läbi MNL, bronn selline ja tagasi sama. https://pasteboard.co/I90eup8.jpg