Lend Kuubale...

Tervist.

Soov minna jaanuaris (2009) Kuubale kaheks nädalaks. Oskab keegi soovitada, millise lennufirma kaudu tuleks kõige sootsam ( plaan siis minna omalkäel ). Ootaks kõiki häid nõuandeid.

Ette tänades:)

Tripi otsingut kasutades leiad häid nöuandeid lennufirma leidmiseks. Kui sobiv firma käes, vöid juba ise netist otsida endale taskukohase hinna.

Kõige mugavamalt saad kohale ja tagasi läbi KLM-i ja Martin Airi. Hind 16 000.
TLL-AMS KLM
AMS-CUB Martin Air
Samamoodi ka tagasi.Ümberistumise vahed on 4 tunni kandis. Seega ei pea ootama kaua.

Paljud teised firmad lähevad Londonist Kuubale, kuid see tähendab seda, et 1 öö tuleb veeta Londonis, kuna Tallinnast Londoni lennuliiklus on natuke paha ajakavaga. Pead üks päev varem kohale minema, et jõuda lennule Kuubale.Virgin Atlantic läheb läbi Londoni Kuubale. Lisaks Cubana Airlines (sal lennukitesks TU jms lennukid.
Endal plaanis ka Kuubale minna, ise valin mugavama viisi, ehk siis läbi Amsterdami!

Me ostsime Jetairflyga, aga kaua aega varem. Pilet oli 280 eurot edasi tagasi maksude ja turistikaardiga Brüssel-Varadero-Brüssel (kui eriti vara ostad, siis 130 1 ots ehk siis 260 kokku). Nyydseks on hinnad vast k6rgemad, aga optioniks jààb siiski...
.
.
.
!

Saksa lennufimra Condor. Lennud algusega Frankfurdist, sooduspakkumiste ajal on võimalik kaugsihtkohtade pileteid edasi-tagasi saada alates 398 euri. Hetkel soodsaim pakkumine Kuubasse 498 euri.
http://www.fliegenpreise.de/fp/kurzfliegen.jsp?&action=spo&l=de&dist=F&vac_type=rt

Kas keegi teab kuidas oleks kõige odavam saada Miamist Kuubale ja tagasi.Vaatasin lennuki piletid on 7200-eeki,see on natuke kallis.Kuidas seal kandis laeva liiklus käib ja kust kohast selle kohta infi on saada?

Miamist laevaga Kuubasse pääseda on nagu täna rongiga Moskvast Tbilissse sõita... USA kehtestatud sanktsioonide tõttu ei saa ühegi transpordivahendiga otse USAst Kuubale, tuleb teha ring Mehhiko või Kanada kaudu, mis aga omakorda muudabki lennupiletid kalliks.

Kuna ma ei saanud kuupäevadega väga mängida, siis kõige soodsamatest pakkumistest pidin loobuma. Aga leidsin nt. Tallinn-London-Pariis-Havana (edasi tagasi 12000) ja Riia-London-Havana (edasi tagasi)10800.
Vaatasin ka eelpoolmainitud Condori pakkumisi, aga kui liitsin sealsele "sooduspakkumisele" kulud Frankfurti jõudmiseks, siis oli tulemus sama või isegi veidi kallim, kui Riiast minnes.

Aga ega mina ei ole eriliselt osav otsija ka tuleb tunnistada :)

meie käisime Cubanaga (www.cubana.cu) märtsis Madriidi kaudu (Madriidi Easyjetiga Berliini kaudu) ja kõik lennupiletid kokku läksid 13000. Aga jaanuaris oleks saanud 8-9 tuhandega.
tasub vaadata ka AirEuropa`t, nendega tulime tagasi, sest lend oli Cubanaga koostöös. Nende lennuk oli tunduvalt mugavam:)

ma lähen miamisse puhkama ja mõtlesin,et sõidan ka kuubast läbi.aga kui piletitel sihuke kallis hind peal,siis peaks seal laevaga kusagile mujale minema nt.honduras vms.

USAst peaks olema tavainimesel suht võimatu lennukiga otse Kuubale saada, kuna valitsus on taolised lennud ära keelanud.
Siiski liigub USA (sh. Miami) ja Kuuba vahet mitmeid tšartereid, kuid neile piletite saamiseks pead sa saama mingilt vastavalt ametkonnalt spets loa.
Kevadel proovisin end isegi nendele tšarteritele Miamist nihverdada, aga ei õnnestunud kuidagi (taheti mingeid lubasid ja väideti, et USA riigiametnikud ainult saavad). Mingite reisibüroode kaudu pidi kuidagi saama, aga ei viitsind seda vaeva näha. Lõppkokkuvõttes tegin reisiplaani ümber ja alustasin Kuubast (Londoni kaudu) ning sealt läksin USAsse.