Lendan esimest korda ja vajan nõu!

Tere, et selline küsimus või vajaks infot. Sai ostetud lennupiletid Riga-Istanbul-Antalya ja tagasi lend Antalya-Istanbuliga. Et kuna lendan täiesti esimest korda siis kuidas mis käib? Sain piletid mailile. Kuna mul kokku 4 lendu kas ma pean 4 korda oma piletit välja printima? Lihtsalt prindin välja ja lähen Riia lennujaama? Et online check-in...kuidas pagas anda ja kuhu? Keegi seletaks mulle natukene kuidas tuleks toimida? Tänud abi eest.

Alustame sellest, mis lennufirmadega lendad?

Ära neli korda küll pileteid prindi, säästkem loodust :) Aitab ühest korrast, igaks juhuks, sest reeglina lennujaamas piletit nagunii ei küsita. Sind leitakse infosüsteemist nime järgi üles. Piletit on vaja näidata tõenäoliselt ainult siis, kui broneerimisega on mingi kamm olnud, aga ära seda ei korjata. Pass võta kaasa :) Online check-in või mitte online check-in sõltub tõesti sellest, millise lennufirmaga lendad. Odavlnnufirmad tahavad käsitsti tšekkinnimise eest lisatasu. Kohvri paned lennujaamas neiu/noormehe kõrvale lindile sealsamas, kus passi näitad ja pardakaardi saad. Vaata, mis teised teevad :P

Arvan, et tegemist on Turkish airlinega alates Riiast kuni Antalyani. Kui nii, siis pead ainult ühe eksemplari välja printima. Mõni ei vaatagi seda paberit. Sellega lähedki chek-in. Pagasit Istanbulis välja võtma ei pea. Riias pole midagi keerulist. Istanbulis pead lihtsalt minema kohalike lendude terminali. Millal lendad? Endal ka sama marsruut ees novembris.

Tegemist on Turkish Airlinega. Ma lendan 25. okt. Istanbulis ei pea pagasit välja võtma? Pannkse automtselt edasi Antalya lennuki peale või kuidas?

Hakkan vaikselt vist aru saama aga kui jõuan Istanbuli siis seal on mul 3.15 min aega et minna Antalya lennule. Aga ma ei pea pagasit välja võtma ja uuesti registreeima või midagi sellist?

Minu mäletamist mööda vist oli küll nii, et kui pileti peal on kõik sihtkohad kirjas, siis pagas läheb otse viimasesse sihtkohta, kui sa just lennujaamas muud moodi ise ei ütle.

Kui Sul on pilet Riiast Antalyasse, ümberistumisega Istanbulis (ümberistumisaeg siis 3 h), siis tõepoolest palu lihtsalt Riias kohe check-ini kuni Antalyani välja ja pagas samuti Antalyasse.

Siis ei pea Sa Istanbulis midagi tegema, võid jääda turvatsooni ja shopata. Soovi korral võid muidugi turvatsoonis ka välja minna jne. Check-ini enam tegema ei pea ja pagasiga tegelema ka enam ei pea.

Tere! Ei saa jääda sinna turvatsooni. Tuled koos teistega sealt välja. Enne läbid veel passikontrolli.Seal võib aega minna. Sina lihtsalt ei pea ootama pagasit. Edasi lähed lihtsalt domestic flights terminali.Lithtsamini öeldes, seal kus oodatakse saabujaid, sina keerad vasakule.Edasi lihtsalt jälgid silte. Keerulist midagi pole.Sul on piisavalt aega. Kui nad teevad sulle Riias mõlemad chek-in.-d ära, siis pead ka kaks piletit kohe saama. Pagasi piletil on ka kirjas,kust kuhu pagas läheb.RIX AYT see tähendab,et Antalyani läheb pagas.

Suured Tänud kõigile. On kõvasti abiks siine info.

Aga kui nad ei tee mõlemad check-in ära kas siis pean ikka pagasi Istanbulis välja võtma ja uuesti kuskil ära andama?

See oleks väga ebatavaline. Kui Sul on koos ostetud piletid, siis üldiselt teeb lennujaamatöötaja selle kõik automaatselt ära, annab Sulle kaks pardakaarti ja ütleb, et pagas on tšekitud lõpuni. Kui ei ütle, siis saad seda alati ise küsida seal kõige esimese kohas, kus pagasit ära annad. Ma ei mäleta, et ma kunagi oleks pidanud ise torkima, et pagas lõpuni saadetaks, väljaarvatud üks koomiline olukord, kui kotti Saigonist taheti saata Pirita sadamasse. Kui piletid on ostetud eraldi, siis see jah nii lihtne ei ole ja kui pagas saadetakse Riiast ainult Istanbuli ja Sa seda seal välja ei võta ja Antalya lennule uuesti ära ei anna, siis sinna Istanbuli see ka jääb :) Kui Sul meili peale saadetud piletil on need mõlemad lennud samal paberil rivis, siis on koos ostetud :)

Suured Tänud:) kõik koos ostetud :) ühel paberil :) lihtsalt väike hirm oma pagasist ilma jääda.

Ma ei tea kuidas Türgis on, aga muidu ikka nii, et riikides mis pole EU pead esimeses linnas pagasi välja võtma ning tollikontrolli läbima. Või st. Schengeni viisaruumis.

eee, Bangkok ja Moskva pole EL, aga saadavad pagasi viisakalt edasi... Äkki on asi selles, et istutakse rahvusvaheliselt liinilt ümber riigisisesele? Et siis peab vahepeal immigreeruma ja seda koos pagasiga? Tuleb tunnistada, et minu minevikus on sellist juhtumit olnud ainult ühel korral ja siis tuli ka lennujaama vahetada ja küsimust sellisel kujul ei tekkinud. Aga eks Riias öeldakse, kui kaugele pagas läheb.

Ma mõtlen ka, et vähemalt minu kogemustes pole olnud vajadust ühel piletil asuvate lendude puhul pagasi välja võtta, sõltumata kuhu ma edasi lendan. Ainus erand on siinkohal minu teada USA. Aga ma ei tea - äkki mul pole lihtsalt vastavat kogemust ette tulnud?

Tõepoolest, reeglina olen lennanud ka edasi (nii EL-siseselt kui EL-väliselt) rahvusvahelise lennuga

Pagas tuleb välja võtta esimeses punktis, kus te riiki sisenete USAs, Venemaal, Norras, Indias ja on veel mõned riigid, kes kohe esimese hooga meelde ei tule. Riias võid üle küsida, kas pagas on vaja tollimiseks välja võtta, check in saab süsteemist seda kontrollida. Ma arvan, et kuna mõlemad lennud TK-ga siis saad pardakaardid Riias näppu ja pagas läheb lõpuni.

Mul on juhtunud, et pagas saadeti otse Phuketist Tallinna, ilma vahepeal välja võtmata. Lennud olid eri firmadega. Siselend Thai airways ja edasi Finnair. Phuketil chek-in tehes pakuti välja kas soovime. Muidugi soovisime ja asi toimis kenasti.

See on Taist välja lennates, kui sinna lendad, siis võtad BKK-s ilusti pagasi välja. Sama on mul olnud nii Usasse kui Norrasse lennates. On küll olnud Bangokkist Tallinnasse lennates nii, et Helsinkis pagasit välja vötma ei pidanud, lihtsalt läbisin passi kontrolli.

Antalyasse lennates ei pea pagasit Istanbulis välja võtma. Turkish Airlinesil sõltub see sellest, kas siselennu sihtkohas on tolli võimalus olemas või mitte. Tolliga ja tollita lennujaamade nimekirjad leiab siit - http://www.turkishairlines.com/en-int/travel-information/baggage/transit-passenger-procedures Tõenäoliselt on rahvusvaliselt lennult tulevatel pagasilipikutel mingi teist värvi riba vms küljes, et Antalya tollimehed saaksid vajaduse korral Istanbulist tulevaid rahvusvaheliste lendajate pagasit kontrolliks kõrvale kutsuda.

Nüüd tuleb liiga palju informatsiooni :D asi hakkab veits keeruliseks muutuma juba. :D Ühesõnga kõik saan teada riias mis ma tegema pean jne . `` ?