lennupiletite kpv muutmise võimalusest infot,kogemust

Elus juhtub asju ja nüüd on seis selline et juba ostetud pileteid ei saa kasutada sel kuupäeval. Vaja on lennata kuuaega varem . Teine variant oleks need kellegile pakkuda aga nimi ja muud andmed tuleb muuta. Kes teab lennupiletite kpv muutmise võimalusest või teisele isikule ümber regamisest rääkida.

Esmalt on mul ümber istumisega lend CPH kaudu TFS ühel piletil
Imelik on see et omateada tegi pakkumise SAS aga kui nüüd detaile broneeringult loen on seal hoopis LOT    Booking ref : LOTC3J
Copin oma 1. lennu andmed siia              

  • SK1791 | Aircraft Canadair CRJ 900                 
  • Operated by Cityjet
  • Booking class O
  • SAS Go Light

  • JA JÄTKULENNU SIIA

  • SK2627 | Aircraft Airbus A320 (sharklets)
  • Operated by Scandinavian Airlines
  • Booking class O
  • SAS Go Light


Võtmekoht on siin mõlema pileti juurde lisatud viide SAS Go Lightile. Täpsemalt vaata tingimusi siit. Pilet ise on non-refundable, rebooking permitted for a fee, alates 65 eurost. Nimevahetus maksab samuti 65 eurot pileti kohta. Targemad oskavad ehk öelda, kas see tähendab segmendi kohta, suuna kohta või bookingu kohta.

kas booking ref 3 esimest tähte peaksid tõesti näitama lennufirmat?! minu teada küll mitte.

mul endal oli SASi lend augustis (ARN-TLL), mille booking ref oli MEK2FT ja LOTiga lend ka augustis (TLL-WAW-WRO-WAW-TLL) mille booking ref oli W6P8TL. MEK ja W6P ei näita ju kuidagi mis lennfirmaga tegu. seega on puhas juhus, et süsteem genereeris sulle booking ref numbri mille algus on LOT. ära lase ennast sellest eksitada, see pole kuidagi seotud lennufirmaga LOT Porlish Airlines. sama hästi võib süsteem genereerida sulle booking ref algusega SAS misiganes lennufirma piletitele ilma et see oleks kuidagi SAS Scandinavian Airlinesiga seotud.

marti384 räägib õigust, booking ref ei näita lennufirmat. 

65 EUR muutmistasu kehtib lühematele lendudele, Tenerife puhul on see kõrgem ja peaks olema 80 EUR. Lisaks tuleb täiendavalt maksta kinni ka vahe algse piletihinna ja uutel kuupäevadel saadaoleva hinna vahel, see võib olla oluliselt suurem number. O-klass on SAS-i kõige-kõige odavam säästukas ja reeglina seda saadaval ei ole.
Kokkuvõttes võib uue pileti ostmine kujuneda odavamaks kui vana muutmine.

Kodulehel peaks ju saama muuta kõike ja lõpus on näha, kui palju süsteem sult juurde küsib koos kõigi teenustasude ja konkreetsete lendude hinnavahedega ning siis saad ise otsusatda, kas kinnitad muudatuse ja maksad kohe juurde või on soodsam üldse uus pilet osta.

Olin segaduses kelle kodulehele minna. Katsetasin nii LOT kui SAS ja mõlemad leidsid mu broneeringu. LOT il link muuda kuupäeva. Mida lähen nüüd katsetama. Vaatab mis hinna nad mulle tekitavad. 

Üritasin broneeringu väliselt leida need lennud ja otse leida hindu aga kuidagi ei klappinud need lennud. Palju oleks loota nüüd veel nii soodsat piletit leida 65€  TLL-TFS
Aga aitähh kõigile kui on häid uudiseid annan teada. 

Ma ei tea, kui ilmselgelt on tegemist SASi lendudega, miks minna üldse kuskile mujale katsetama?

Kuskohast sa selle pileti ostsid?

Broneeringute pääsed nii SAS kui LOT lehelt ligi, sest mõlemad kuuluvad *A. Aga nagu eespool öeldud, ei ole booking reference pole lennufirmaga mingit seost.

*A eelmises postituses ilmselt ei ütle paljudele midagi, see on Star Alliance, maailma suurim lennufirmade ühendus. 


Meenus, et mul endal oli kunagi Lufthansa lendude booking ref'i kaks esimest tähte LH (just nagu LuftHansa), aga muidu on need ikka reisija jaoks täiesti juhuslikud tähtede-numbrite kombinatsioonid, millest ei maksa mingit tähendust otsida.