Lissabonist kuskile mere äärde

Tere. Plaan on minna kaheks nädalaks Lissaboni. Sellest ajast osa tahaks veeta kuskil "mere ääres". Kas oskate soovitada, kuhu võiks 5-7 päevaks Lissabonist sõita? Sinna võiks saada kergelt rongiga (autot esialgu ei plaani rentida), seal võiks olla mõnus rand (minek aprilli teises pooles, nii et vette küll ilmselt veel ei saa, aga niisama randa vast ikka); seal võiks olla ka muud tegevust/vaatamisväärsusi, sest ainult rannas vedeleda ei taha; seal võiks olla midagi lastele (kaasas 8-aastane poiss). Kas oleks mõtekas suunduda lõuna poole, Farosse või hoopis pigem põhja poole? Ja veel, kas oskate soovitada mõnda kohta, kust saaks minna delfiinivaatlusretkele ... või kas see tegevus oleks üldse mõtekas ... kui reaalne on tegelikkuses neid delfiine ka näha? Ja kas sealkandis selliseid klassikalisi lõbustusparke ei ole? Leidsin küll erinevaid veeparke, kuid need on aprillis veel kinni.

Delfiinid - http://nautur.com/info/Rota-dos-Golfinhos-Set%C3%BAbal-Tr%C3%B3ia-11.html Käinud ei ole, aga see suvi on plaanis proovida. See on vähemalt läänerannikul ainus koht, kus neid elab. Firmasid on veel, aga see oli perele kõige soodsam.

Aprillis ookeani ääres vist midagi eriti teha ei ole. Kui päike on mõnel päeval soojem, siis läheb rannik kohe temperatuurivahede tõttu pilve. Kui pilves pole, siis peaks enamasti tuul olema. Tõenäoliselt on lõunarannik veidi parem. Läänerannikul käiks ainult Lissaboni enda ümbruse randu vaatamas. Linnast kuni Cascaisini (rongiga lihtsalt ligipääsetav) ja lõuna pool Sesimbra ümbruses (sinna saab äkki bussiga, olen ise ainult autoga seal liikunud). Ülejäänud läänerannikul pole kusagil aprillis puhkamisele mõelda. Mida kaugemale põhja liigud seda vihmasemaks ja jahedamaks läheb. Veepargid, basseinid jne avatakse tavaliselt alles suve alguses. Paljudes kohtades alles juuni keskel, sest enne on lihtsalt liiga külm, et lapsi välja ujuma saata. Samas on linnades ka ohtralt sisebasseine. Siseveekeskusi ei tea peast, aga igas veidi suuremas linnas on olemas linnale kuuluv avalik kinnine bassein. Jällegi lõunarannikul võib olukord veidi teine olla, aga ma ei usu, et isegi seal aprillis mingeid välibasseine avatud on.

Jah,eks aprillis on ookeani ääres veel jahedavõitu.Mulle endale meeldib väga Lõuna-Partugali Algarve piirkond ja eriti üks väga kena ja maaliline linnake Lagos http://www.lagosportugalguide.com/index.html Algarves on terve rannikuäär ilusaid kohti (Albufeira,Faro,Tavira...jne.) täis,mida tasub külastada. 5-7 päeva kulub seal kiiresti ära. http://reisijuht.delfi.ee/news/sihtkohad/algarve-reisijuht?id=66295484

Lähim meri on Vahemeri, Marbellasse umbes 650 km aga ka seal pole mõtet varvast aprillis vette panna. Miks mitte kulutada osa ajast Porto külastamiseks, vahemaa 300 km kannatab ühistranspordiga sõita küll. Kiirrong alla 3 tunni, buss 4 tundi.

Minu jaoks oleks patt - olles Portugalis ning liikudes ringi mitte külastada Portot. Saab seal nii kunsti, kui loodust. Ma ei hakka pikalt kirjeldama. Usun, et piisab juba linna fotode googeldamisest... :) Randasid on ka kümneid kilomeetreid ning loojang ookeani... nii et romantikat ka )

Costa de Caparica on Lissaboni lähedal 15 km randa, aprillis kindlasti küll väga vilu. Aga suvel olen seal ööbinud ja sõitnud Lissaboni kesklinna vahet taksoga, kuigi mingi buss käis ka. Eks kohapeal võib maad kuulata, mis tingimused seal on, ja sobivusel taksoga ära käia.

Portugalis ei minna 'mere äärde', sest Portugali rannik on enamuses ookeani rannik kus tuleb arvestada muutliku ilma, tuule, jaheda vee ja lainetaga. Leidub üksikuid lahtesid kus veemõnusid nautida saab. Aprill pole ookeani ääres just puhkamise kuu. Portugalis on üks suur järv, Lago Grande(Alqueva), mille ääres aprilli lõpus eestlane varbad vette saab panna. See järv asub suurepärase linna Evora lähedal. Evorasse saab sõita rongiga ja edasi saab bussiga. Ainuke küsimus, millele ma vastata ei oska on , kui palju vett seal paisjärves peale pikka põuda on. Hispaania paisjärved on väga ära kuivanud, aga Portugali omade kohta kiirelt infot ei leia. Kui õnnestub kindlaks teha, et järves ikka vett on, siis Evora ja Grande Lago ümbrus on aprilli lõpus väga hea puhkamise paik kui just ilm 'ära ei pööra'.