Loch Ness

tre! Oleks suur soov augustis sõbrannaga šotimaale Highlandi kanti minna. Kas keegi on seal varem käinud ? mõtlesime, et ei hakka mingit hotelli boronnima, prooviks seekord omal käel hakkama saada. tahax veel kuhugi mägedesse matkata ning loomulikut Loch Nessi äärde. jagage palun kogemusi hindade, majutuse ja transpordi kohta :)

Kui te plaanite suurema piirkonna ette võtta, siis oleks mõistlik rentida auto (kui olete valmis vasakpoolses liikluses sõitma). Teed on siin muidugi mägised ja väga käänulised, kuid reeglina väga heas korras. Kohalikud on teedega harjunud ja seetõttu sõidavad ka üsna kiiresti. Kui autot ei soovi rentida, siis nii bussi- kui rongiühendus on väga hea pea kõikide piirkondade vahel. Piletid varem ära ostes on ka hinnad talutavad. Ma olen ise hetkel Šotimaal ja kuigi ma ei ole omal käel mägedes seiklemas käinud, siis veidi saan ehk ikka abiks olla :) Võid kirjutada [email protected]

0
0

Yks variant on osta Edinburghist valmis reis Loch Nessile. See on terve päeva kestev ettevötmine ja bussiaknast saab maast hea ettekujutuse. Kuna sellised yhepäevamatkad on suht soositud turistide hulgas, siis on ehk parem teha netibronn.

0
0

on B&B kallivõitu, 20-30£ nägu. Tehke omale marsruut ja leidke teel Youth Hostelid, kus ööbimine odavam. Mu meelest Loch Ness on üle haibitud, koletist seal vaevalt näete ja ümbruskonnas pole midagi erilist,näiteks Glasgow külje all olev Loch Lomond on palju maalilisem. Rändaksin ringi mõnel saarel, ülalpool Ullapooli on toredaid mägesid ja pea inimtühjad teed, nii et autosõitu pole vaja karta.

0
0

hehe....koletist ma sinna kll otsima ei lähe! Mul tglt natukene isiklikumat laadi asi!

0
0

Tegime 5-päevase Highland tuuri kaks aastat tagasi rendiautoga, marsruut umbes selline Fort William-Mallaig, sealt praamiga Skye saarele, sealt maad mööda Gairloch-Ullapool-Durness-Thurso ja mööda rannikut tagasi Dornoch-Beauly-Fort Augustus-Fort William. Meeldejäävaimad kohad Road to the Isles nimeline tee Fort Williami ja Mallaigi vahel, Skye saar tervikuna (eriti Portree nimeline linnake), Gairloch ja selle ümbrus, Durness, Fort Augustus, kus mööda Kaledoonia kanalit sõitvad laevad lüüsid läbivad. Kõige meeldejäävam oli Western Highlands, eriti loodus Skye-lt Gairlochi poole sõites. Muu taustal Loch Ness ei jäänud küll millegagi meelde, külastuskeskusest tulime aga tagurpidi välja, kogetud eheda looduslähedase Shotimaa taustal oli seal väga võõrastav, oleks rohkem Disneylandi sobinud. Ööbimise eest maksime kõige rohkem Edinburghis, £50 kahese toa eest, mujal saime kahele B&B ööbimise £30-40 eest. Aeg oli juunikuu lõpp ehk siis kõrghooaeg. Meelde jäi ka see, et sularaha peab taskus olema, mida põhja poole, seda vähem automaate ja kaardiga maksmise võimalusi. Igal juhul oli väga tore reis.

0
0

Olime ligi nädala Šhotimaal 2007 augustis. Route oli laialdaselt Edinburgh-Inverness-Loch Ness-Skye saar-Oban. Endalegi jäi meelde pigem Skye saar ja tee sinna - vapustav. Loch Ness selle kõrval kahvatus natuke. Aga ööbimiste leidmine oli küll suuremat sorti peavalu. Tihti saime alles pilkases pimeduses kuskile koha. B&B olid totaalselt täis nii linnas kui maal. Telkimiskohti suutsime leida (3 ööl). Invernessis ja Obanis suutsime saada kohad näiteks Backpackers hostelitesse. Kohalikest turismikeskustest abi ei saanud - vaid meeletud järjekorrad ja pooleldi püüdlikud töötajad, kes helistades katsusid ööbimisi leida. Kasu ei miskit. Võtsime suuna sellele, et läbisõidul teeäärsetesse kohadesse küsima minna. Viimased päevad kasutasime seda, et hakkasime juba õhtu sihtkohta teades helistama ja öömaja uurima. Minu soovitus oleks varakult öömaja ette broneerida. Telkimised maksid keskeltläbi 4-6 EUR-i öö ja hostelites saime nii 20 EUR-i piires öö hakkama.

0
0

Kui telkida, võin soovitada Loch Nessi ääres nt Borlum Farmi. Mõnus privaatsus, kui hilja jõuate, panete telgi püsti ja maksate hommikul (vähemalt paar aastat tagasi oli see nii). Kohe kõrval on Urquharti kindluse varemed ja päikeses aurav Loch Ness varahommikul on omaette vaatamisväärsus. Hinnad siin: http://www.borlum.co.uk/Price-List.html

0
0

Mina käisin ka eelmisel aastal sõbrannaga Inglismaa tuuril. Hakkasime Londonist pihta ja hääletasime end üles Sotimaale. Nii äge oli. see oli mu elu seni kõige toredam reis üldse. Soovitan aega varuda, sest Šotimaa on nii ilus, igas linnas tahaks kauem peatuda. Kui plaanid hääletades minna, siis midagi karta ei ole, inimesed on üleval põhjas palju sõbralikumad ja abivalmid :) Usun et ka teie kohtate seal ainult toredaid ja häid inimesi. Augustis on ka Šotlastel endil suured holidayd nii et hostelid võivad üsna täis olla.. aga kindlasti soovitan uurida erinevaid backbackersite hostele. Neid on ehk isegi mõtekas ette broneerida. sest meil oli näiteks pidevalt mitmes kohas ees kiri et NO VACANCIES. Ja seda pidevalt, mitmel õhtul. Samas pean ausalt tunnistama et me ei jäänud kordagi lageda taeva alla magama.. inimesed on lahked, paljud lubasid meil telgi oma backyardi maha panna.. osa lubas oma kodus ööbida.. telgiga on muidugi see jama ka, et algul mõtled küll et paned telgi kuhugi üles ja asi vask, aga tegelikkuses on suurte linnade läheduses see üsna raske. Raske on leida head turvalist kohta kuhu telk panna. seetõttu soovitan hästi julge ja hakkaja olla. küsige kasvõi kohalikelt et nad ehk teavad kuhu telki saab maha panna ja küll te näete, et nii mõnigi kutsub hoopis enda juurde :) Kus mure kõige suurem, seal abi kõige lähemal ;) Kui aga hostelites ööbida siis mõnes kohas soovitan kindlasti ikka koht ette broneerida. Siis on kindel värk. abiks võib olla ka couchsurfing. Samas, kui hääletades minna, siis alati ei tea ju ette kuhu või millal jõuad mingi päev.. aga edu! julgust ja pealehakkamist! Šotimaa on nii ilus! Usu mind, see on kindlasti üks koht mis jääb eluksajaks meelde. Ja Loch Nessi ümbrus on ka väga ilus!:) Kõik Aberdeenid, Invernessid, Edinburghid ja Fort Williamsid soovitan läbi käia. Kahjuks mul endal ei õnnestunud päris sinna läänerannikule jõuda, ajanappuse tõttu, aga see pidi ikka kohe eriti ilus olema ;) aga juba kesk-Šotimaal on ka vaatamist küllaga!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased