Viimased kommentaarid

Ka saime märtsi tühistatud reisi eest Ryanair käest eelmisel nädalal raha tagasi.

Tegin telefoniga selfi heledal taustal ja see sobis. Kui pilti ei peeta sobivaks siis seda üles laadida ei lase süsteemi (udune, mõõtmetest väljas). Enne pildi laadimist on kindel raamistik, kuhu see peab mahtuma. Minul esimene pilt ei sobinud ja oli piisavalt aega järgmine üles laadida.

Just tuldud Türgist. Oli vägagi ok ja ei mingit pealekäimist infotunni või ekskursioonide osas. Kõik sujus, vastavalt ajakavale. Ka transfeerid. Eesti keelne reisisaatja ning  nn raamat ka emakeelne. Reisi broneerisime otse TUI lehelt. Ainuke e-mail mille saime oli broneeringu kinnitus. Reisidokumendid aga kodulehel broneeringute alt leitavad. Samas ootaks neid meilile või vähemalt infot, et leitavad sealt, sest sisse logides on info eksitav või pigem puudulik ning broneeringu kinnituses ka puuduvad viited edasiseks. Broneerimise käigus sai ka nendega suheldud ning vastati ja aidati suhteliselt kiirelt. Natuke skeptiline olin aga kõik sujus ja täna rahul ning usun, et reisin nendega veel. Onurair kohta pole ka midagi halba öelda.

Olime piirkonnas Bangkok-Cambodia-Koh Chang-Bangkok 13-24 jaanuar. Ka siis vähemalt Bangkokis oli olukord hull kirjade järgi. Meie vähemalt ninaga seda ei tundnud ja näha ka polnud. Välja arvatud teel Cambodia poole linnast välja sõites ja esialgu ka Bangkoki lähistel. Cambodias oli põlenguid näha vaid teel piirilt Siem Reapi.

Söögi kohta niipalju, et võileivad nii 3-4 naela kuskilt ostes kesklinnas ilmselt. Kiirtoit (burger/eine/pitsa) ja kuskil pubis nn praad (kala ja friikad) 5-10 naela. Ilmselt võib ilm olla nii soe kui külm. Kindlasti võiks olla kaasas soojem kampsun ja paha ei teeks, kui kotis oleks ka müts, sall ja kindad. Ja jope võiks olla veekindel. Vaatamisväärsused: London Eye ja Westminster, Madame Thussaud, Buckhingam, Picadilli, Hyde park, Diana memoriaal. Linnast väljas Windsor Castle. Loodetavasti said nimed õigesti kirjutatud. Soovitaks võtta hop in-hop off 1-2 päevase linnatuuri bussi. Sellel eeliseks see, et näed kõike, saad iga kell maha minna ja hiljem uuesti edasi liikuda. Hinda ei tea, aga pakun , et 1-2 päeva nii 20-30 naela sisse mahub. Tsoonide kohta niipalju, et kõike tsoone hõlmav päeva travelcard maksab nii 5,70 (siis nii bussid, metroo ja sõida palju tahad). Peaks kehtima 24 h. Ühe päeva kohta võiks arvestada ilma vaatamisväärsusteta (toit/joogid/mõned suveniirid) nii 40-50 naela. Sellega peaks kõik kulud kenasti kaetud saama. Ilmselt jääb üle ka. Kui soov on ka riideid osta, siis võiks natuke enam olla. Aga siin on igal inimesel maitsed ja brändid erinevad. Primark (odavkaubamaja) - nt 20 naela eest võib ikka päris mitu asja saada. Teisi küsimusi ma kommenteerida ei oska. Aga head reisi!

Olime ligi nädala Šhotimaal 2007 augustis. Route oli laialdaselt Edinburgh-Inverness-Loch Ness-Skye saar-Oban. Endalegi jäi meelde pigem Skye saar ja tee sinna - vapustav. Loch Ness selle kõrval kahvatus natuke. Aga ööbimiste leidmine oli küll suuremat sorti peavalu. Tihti saime alles pilkases pimeduses kuskile koha. B&B olid totaalselt täis nii linnas kui maal. Telkimiskohti suutsime leida (3 ööl). Invernessis ja Obanis suutsime saada kohad näiteks Backpackers hostelitesse. Kohalikest turismikeskustest abi ei saanud - vaid meeletud järjekorrad ja pooleldi püüdlikud töötajad, kes helistades katsusid ööbimisi leida. Kasu ei miskit. Võtsime suuna sellele, et läbisõidul teeäärsetesse kohadesse küsima minna. Viimased päevad kasutasime seda, et hakkasime juba õhtu sihtkohta teades helistama ja öömaja uurima. Minu soovitus oleks varakult öömaja ette broneerida. Telkimised maksid keskeltläbi 4-6 EUR-i öö ja hostelites saime nii 20 EUR-i piires öö hakkama.