London 2018

Kuigi Londonist on kirjutatud sadu teemasid, tahtsin mina ka luua ühe. Lähen siis sõbrannaga juuni alguses sellesse kallisse linna eesmärgiga kulutada võimalikult vähe raha (primarkis läheb niikuinii rahakott ribadeks). Otsisin täna terve pärastlõuna odavat majutust Londonis, kuid midagi väga ei leidnud. Ei taha väga kaugel ka kesklinnast elada, samas ei ahvatle jagada 4 ööd 16-inimesega kohe üldse. Ehk keegi oskab soovitada majutust? Võimalik, et äkki keegi pakub lausa kodumajutust?Ja no loomulikult kui kellegil on soovitusi, mida teha Londonis, siis kuulan huviga. Big Benid ja London Eyed olen ma juba ära külastanud. 

Pärast pikka otsimist broneerisin toa sellises kohas: https://www.abercornhousehostel.co.uk/Tundub ok, loodetavasti ka päriselt. Kaugus Big Benist oli vist 6km, tundub hea asukoht, samas sellest saab aru alles Londonis olles.  Muideks, hosteli lehelt oli odavam broneerida kui booking.com-ist.

1
0

The Walrus Bar and Hostel sai viimane kord Londonis võetud. BigBen`ist 600 meetri kaugusel. All on väga lahe inglise klassikaline pubi veel lahedama omanikuga ja vibe on päris hea. Aga ööbimine hostelis, 6 inimest toas, nõuab muidugi kõvemaid närve või siis lihtsalt suuremaid koguseid jooke all pubis :) Minu toakaaslased olid kõik õnneks väga väsinud, nii et südaööks, kui mina tuppa jõudsin, kõik juba magasid. 20£ maksis öö koos hommikusöögiga, all pubis. Londoni kesklinnas saab odavalt ööbida küll, kui väga pirtsakas ei ole. 

0
0

Nii, Stansted lennujaama jõuan ma 12:55. Hetkel vaatan busse, kuidas jõuda lennujaamas Londine kesklinna. Mõtlesin, et ostan piletid nationalexpress bussile, mis läheb 13:45. Kuid siis hakkasin aatlema, et äkki on see liiga vara? Liiga hilja? Kas keegi oskab öelda, kui kaua läheb lennujaamas umbes aega? Tuleme Ryanairiga, kõige odavam pilet. Ilmselt tuleb ka kohvrit oodata tükk aega..

0
0

Kui sul on äraantav pagas, siis ma ei hakkaks riskima nii lühikese ajaga. Ryanairi väravad on enamasti pärapõrgus, passikontrolli jõudmisega läheb juba aega.Ma ei ole 100% kindel, aga lennujaama liinidel lubab NE vist ka tund hilisemale bussile, kui seal kohti juhtub olema. Võid vaadata ka easyBus, ehk on neil sobivamad ajad. Või siis Stansted Express, kui tahad kiiresti Londonisse saada.

2
0

Rongid väljuvad täpselt ning sõidavad pidevalt. Bussid ei sõida kogu aeg ning bussist ei saa piletit osta (veebileht, piletikassa, vmt). Lisaks sellele on Londonis ummikud ning ei saa kindel olla bussiga sõites ajaliselt. Aga huvitav on bussiga sõita, sest rongiga sõites eeslinnasid eriti ei näe. Londonis on riided poodides odavad, suuremad muuseumid tasuta ning toit enam-vähem sama nagu Tallinnas. Huvi korral Londoni lugemist. 

0
0

Kui sa mõtled marsruuti Stansted-London, siis bussid liiguvad 24h, rongid öösel mõned tunnid seisavad. Ja täpselt väljuvad nad täpselt niikaua kuni enam ei välju :D (streigid, ilmastik, liinirikked vms).Sellest hoolimata on rong kiireim ja mugavaim transpordivahend.

0
0

Jah. Näiteks Gatwick Express rong sõidab pidevalt iga 15-20 minuti järel, bussiga sõites võivad jääda suured ootamise augud, st peab kuni tund ootama kui jääb bussist maha ja tipptunnil sõidab kauem. Minu arvates ka easybus ei sõida päris koguaeg nagu kodulehel bussiajad pakutud on. Aga eks see oleneb lennujaamast või siis bussijuhist :))) Mina soovitan rongi. 

0
0

Nii, täna jõudsin kenasti Londonist koju ning ehk kellelegi pakub huvi, kuidas mu reis möödus. Kuulasin teie soovitusi ning reisiga jäin igati rahule. Lennujaamaks oli siis Stansted, sinna jõudsime 12 paiku, kuid juba tunni aja pägrast oli meil kohver käes. Kuigi bussipilet oli ostetud kella kaheks, lubas bussijuht väga lahkelt meid varasemale bussile. Läksime siis EasyBusiga, sisutus oli moodne ja mugav. Victoriasse jõudes ostsime kohe Oyster kaardi, hoolimata sellest et me kõndisime väga, no ikka väga palju, mõnel päeval jõudis kilomeetrite arv lausa 20neni, kulus meil müstilised 40poundsi transpordile 5ks päevaks. Hostel asus teises tsoonis, Hammersmithi metroopeatusele väga lähedal, nimeks Abercorn House siis, tegu oli mõnusa ja puhta magamisasutusega, see oli mu esimene kord jagada ruumi võõrastega ning ei tea, kas oli lihtsalt õnne või ongi kõik reisijad nii sõbralikud. Kindlasti soovitan soojalt käia ära Sky Gardenis, kuhu tuleb küll aeg eelnevalt broneerida. Kohad täituvad kiiresti, kuid vaade on tasuta. Samuti külastasime viimasel päeval ka Primrose Hilli, kus samuti avanes Londonile kena vaade. Tavalised turismikohad ja pargid külastasime ka ära, kuid natukene kaugemal kesklinnast on üks ääretult huvitav koht nimega Gods Own Junk Yard. Tegu on nagu ma aru sain ühe mehe kollektsiooniga, kes on meisterdanud need tuled ise. Soovitan seda kohta guugeldada, kuid kindlasti võiks sinna minna. Meil kulus üle tunni, et vaadata igat tulukest ning hiljem piltidelt vaadates panime tähele, et appi kui palju jäi nägemata.Kuna meile meeldib ka kunst, siis käisime ka National Gallerys, mis oli positiivne elamus. Samuti külastasime ka Victoria&Albert Museum, kuid ma ei tea, tarbeesemete vaatamine ei pakkunud meile väga huvi.Meie hostelile oli lähedal üks pubi, kuhu me ka üks päev läksime. Kokteil maksis 7poundsi, kuid lõpuks leidus ikka keegi, kes joogi välja tegi. Kui me natuke edasi kõndisime, avastasime ühe baari, kus oli Stand-up Comedy night, mis pakkus ka vahvat elamust. Kui juhuslikult on klubiinimesi, siis meie suudusime Tropicana Beach Clubi. Muusikaks oli reggeaton segatuna elektroonikaga. Sinna läksime just seetõttu, et Londonis olevad sõbrad seda soovitasid. Enne kella 10 oli vist tasuta sissepääs, aga meie jõudsime loomulikult hiljem.

2
0

Mis ma veel silma panin, on see, et Londonis on väga palju kodutuid, kellel pole häbi küsida raha. Nägime sõbrannaga lausa kaklust pealt, kui üks rahapaluja ei saanud mõnda münti ning lõi litaka vastu poissi. Kuti vend aga nägi seda pealt ning ladina temperamentsusega tormas talle kallale. Inimesed on väga sõbralikud, me ei kuulnud mitte ühtegi torinat. Meie lend pidi väljuma kell 6.45, seega ostsime bussipiletid, mis pidid meid viima 00:00 Stanstedi. Ostsime just sellisel kellaajal, kuna ei teadnud, mida muud teha pühapäeva öösel Londonis. Plaanid muutusid ning sõbrad viisid meid baari, mistõttu jäime maha meie bussist. Järgmine buss pidi tulema 3:00, kuigi kodulehel oli kirjas, et võid minna bussile 1 tund varem v hiljem, lubas bussijuht lahkelt meid sisse. Ma ei tea, kas ta oli lummatud meie blondidest kiharatest, sest ta ütles, et me istuksime tema lähedale ning pea iga punase valgusfoori taga vaatas ta meid ning küsis küsimusi. Lõpuks kui lennujaama jõudsime, uuris ta veel mult, et kas me elamegi siin. Kahjuks pidin talle valmistama pettumust, et me oleme turistid.Londonireis oli väga tore, transport on minu arvates kallis, kuid hästi korraldatud. Abivalmeid inimesi leiab igalt poolt ning olles ise julge ja avatud, on uusi sõpru leida kerge. Kuigi algul käisime kahekesi ringi, kaks eestlast, siis reisi lõpuks oli meie tandemist saanud rahvusvaheline seltskond, kus leidus inimesi Prantsusmaalt, Lõuna-Koreast kui ka Mehhikost. London on tore, väga suur linn, kus elab igas rahvusest inimesi. Olen Londonis kolm korda käinud ning arvan, et mulle piisas sellest. Nüüd on soov minna avastama teisi riike. Kui kellegil tekkis küsimusi, siis oleks mul nendele hea meel vastata ;)

2
0

Abercorn House kohta. See kuulub mu tütre VSO programmi (nad viibisid 3 kuud Sierra Leone'is) kaaslase emale. Asukoht on mõlema Hammersmithi metroojaama lähedal. Internetti ent tuleb eraldi osta, kaardiga, minul üks kaartidest läks raisku, sest ei tunnistanud koodi. Olen seal vaid korra viibinud, koht on puhas, ent jagatud ruumi asemel oleks Booking.com kaudu parema hinnaga ja omaette ruumi osta saanud, nt täna on jagatud, ent puhta dushiruumi ja tualetiga 1-inimese toa hind £29, double/twin ehk 2-inimese tuba £34 (toas on väike külmik, laud jms vajalik), nende kodulehel on hinnad kõrgemad. Hostelit kasutades on kohe metroojaamade vastas ja kõrval (seal on kaks metroojaama eri liinide jaoks) St. Christopher's hostel, mis on suhteliselt puhas ja korralik variant (erinevalt ülaltoodust, kus söögi ja Interneti eest tuleb lisaks tasuda, on see kontinentaalse hommikueine ja Internetiga, mis sisalduvad hinnas). Üldiselt on LHA hostelid ehk parim variant, neidki saab Booking.com kaudu või siis LHA hostelite veebilehe kaudu (seal on jagatud tubades tavalised voodid naride asemel ja oma kapid jms korraliku mööbel, mõned neist sisaldavad hinnas ka eineid). Muuseumide kohta panin tähele märkust, et vahel on nn tasuta päevad. Muuseumid on siin maal tasuta, v.a. erandjuhtumid. Siin on top 23 tasuta Londoni muuseumi nimekiri: https://www.visitlondon.com/things-to-do/sightseeing/london-attraction/museum/free-museums-in-london 

1
0

Minu tuleb sõpradga üks väike reis Londonisse, mida ma ise esimest korda planeerin. Nimelt minek on RyanAiriga mis maandub Londonis 12.55. Sealt edasi siis oleks vaja saada piletit Londoni kesklinna. Küsimus ongi see, et kas ja kust osta pilet. Mõtlen siin siis Interneti aadressi. Siit on läbi käinud easybus, kas pileti pean kindlasti ostma eelnevalt netist ära. On veel mingeid kohti, kus saab pileteid osta. Kui olen netist piketid ära ostnud, kas pean neid näitama paberil või piisab telefonist?

0
0

TereVaata easybus.com, nationalexpress.com, terravision.eu, stanstedexpress.comNational Express bussis piisab sellest, kui telefonist piletit näidata, Stansted Expressi pilet salvestub nende appi, kuidas teistega on, kahjuks ei tea.Piletit ei pea tingimata ette ära ostma, kuid varem ostes on see soodsam, eriti Stansted Express. Samuti võivad bussipiletid olla välja müüdud, kuid samas on väljumisi piisavalt tihti. Bussipiletit ette ostes soovitan jätta vähemalt tunni lennuki saabumise ja bussi väljumise vahele, rongipilet kehtib terve päeva.

1
0

Vaatasin, et National Express on kõige soodsam, kuid l, mis on ikkagi nendest kõige parem. Vaatasin ka easybus, aga kui sealt nüüd valida peatus Stansted Airport on sulgudes [AirPort Bus Express] ja teine variant on sama kui taga on [Nataional Express] ma saan aru et need vist erinevad peatused, kui kui minna easybusiga siis mida sealt valida kumb?Teine asi on see, et kindlasti tahame me külastada vahamuuseumit kui ka London Eye’d. Kuidas nende piletite ostmine. Vaatasin Madame Tussauds’i koduleheküljelt, et sealt saab kaks piletit osta. Kas keegi on ostnud selle kaudu neid pileteid?

0
0

Tere.  Kevadel sai ostetud vahakujude muuseumi ja London Eye pilet kodulehelt kindla sisenemise kellaajaga. Siis ei pea pikas sissepääsu sabas seisma. Sama piletiga pärast London Eye peale ja 5 naela eest peale vaateratast jõe peal kruiis. 

0
0

Kas jôe peal olev kruiis maksis ainult 5 naela? 

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased