London-Kuala Lumpur lennuaeg?

Küsimus siis Airasia lennu kohta, et lennuaeg on märgitud järgmiselt Depart 2355 Arrive 1955 (+1 day ). Mis see ajavahe UKs ja Malaisias on? Ja kuidas üldse Airasia end nii pikal lennul õigustab? Kas lennuk on ikka suurem kui Aasia siselendudel?

Tänud ette,

Marvin . . . Kohanimed kirjutatakse suure algustähega!

UK on GMT 0 ja Malisia GMT +8 ehk vahe on 8 tundi. Õppigem kasutama googlit :).

Londoni sõiduks kasutab Air Asia Airbus A340-300 lennukeid.

Lend on ca 13-14h, olenevalt suunast.

Lon - KL lennukid on suuremad kui siselendudel, samas seljatoed näiteks eriti alla ei käi. Mina magasin minnes hästi, ca 8h järjest, tulles praktiliselt üldse mitte.

Kõik AA lennud, mida kasutasin, jõudsid sihtkohta täpselt õigel ajal :)

Minnes 13 ja tagasi tulles 14 tundi oli lennuaeg. Istmevahe oli normaalne aga muidugi andis ikka veeta seda aega. Meelelahutuseks pakuti võimalust rentida vidin, mis näitas filme, sisaldas mänge ja mängis muusikat. 30 ringitit (ca 100 krooni) oli selle hinnaks.

Selle playeri peale ei saa kindel olla, meil Lon-KL suunal neid ei olnud. Tagasitulles võtsin, aga filmi- ja seriaalivalik oli ... kummaline :)

Kuidas söögiga AirAsia lennukil oli? Olen kuulnud et süüa saab selle aja jooksul 2x aga toitu pidi väga väike kogus olema ja kõht pidavat väga tühjaks jääma. Vastab see tõele?

Jah, se on tõsi. Toidu portsud on väga pisikesed ja sisaldavad aasia päritoluga maitseaineid. Jookideaga on ka nii, et kipuvad otsa saama. Näiteks piima ma ei saanud üldse. Tasub omad joogid ja söögid kaasa võtta. NB! Joogid pead küll enne turva kontrolli ära jooma, muidu võtavad käest ära. Pea vastu!

Aga kas oma söökidega lastakse siis lennukisse minna? Ja kui kõht tühjaks jääb, siis kas saab süüa juurde tellida? Või lisa menüüs ainult a´la shokolaadi ja kommide valik?

Lennukisse minnes keegi sul kotte selle pilguga läbi ei otsi, et ega sul seal ometigi oma toitu kaasas pole. Meelelahutuseks laadisin ise oma iPhonesse paar hooaega teleseriaale ja kannatas vaadata küll. Igasugused raamatud ja lihtsalt muss kuulamiseks on samuti abiks.

Kõige viletsam valik, mille AA lendudel teha saad, on pre-paid meals. Need näevad kõik välja nagu ebaõnnestunud ühepajatoit ja on miniatuursed. Mul on võrdlus nii lennuga, kus mul oli pre-paid meal (international, pisike lasagne ja teiseks eineks kana pastaga) kui ka sellistega, kus tellisin menüüst. Menüüst sain kõike, ükski minu soovitud asi otsas polnud. Tops kiirnuudleid maksab 6 MYRi, 350ml pudel vett 4 MYRi, veel oli võileibu, hot dog, küpsiseid, šokolaade, hinnad kõik väga mõistlikud. Oma söök-jook võib kaasas olla ning keegi ei keela seda tarbida.

Tagasitulles on Kuala Lumpuris vahetult enne väravat toidupood, kus pooleliitrine vesi maksab 1.50 MYRi, rahvas ostis seda hulgi kaasa :)

Nii vist nimetati sellel lennul business klassi, olid toolid ikka väga mugavad. Aklimatiseerumine läks tõenäoliselt kohapeal seetõttu kiiremini, et lennukis sai mugavalt magada, aga pre paid meals, mis võtsin tõesti suurem asi polnud. Poleks ette maksnud, oleks leidnud midagi maitsvamat menüüst.