Londonist ühepäevatrip ilusasse väikelinna?

Soovime Londonis oleku nädalal märtsis sõita (näiteks rongiga) päevaks ilusasse-armsasse inglaslikku väikelinna. Mida soovitate? (Windsoris ja Bathis varasemalt käidud)

Me oleme käinud rongiga Brightonis ja Cardiffis, viimane küll pole väikelinn. Igaks juhuks mainin, et kui olete vähemalt 4-kesi, siis saab rongipiletitelt grupisoodustust, mis ei ole üldse väike protsent.

Näiteks Oxford: Sinna saab väga hästi ka bussiga. Sõit võtab umbes 1,5 tundi. Bussid sõidavad võrdlemisi tihti. Olen ise sõitnud bussiga Oxfordist Londoni. Ainuke soovitus. Tuleks kohe osta edasi-tagasi pilet. Vaatasin allolevalt aadrssilt just et ühe otsa pilet on 14 Naela ja edasi-tagasi 16 naela.
http://www.tourinaday.com/oxford/london-to-oxford.html;
www.oxfordcity.co.uk

Mingi Londoni linnaosa on, mis on ühtlasi metrooliini viimane peatus ja pidi olema just selline piparkoogilinnake kus ka londonlased ise meelsasti käivad ajalugu nautimas. Lugesin Aime Hanseni raamatust "Eestlasena Londonis: kübar jalas, saabas peas" :)

Amersham?
http://www.watercolour-landscapes.co.uk/printsbucks1.htm

http://1.1.1.3/bmi/www.yourlocalweb.co.uk/images/pictures/02/90/elephant-and-castle-pub--amersham-old-town-28321.jpg

Tänud vastajatele soovituste eest! Planeerin aga edasi!

Windsor + kohe üle jõe asuv Eaton on igati tore variant.

Oxford on midagi Bathi sarnast - palju arhidektuuri ja ülikoolilinna hõngu. Vähem turistikate kohtadena võiks soovitada ka Canterburyt (üks uhkeimaid katedraale ja tore vanalinn), Whitstable (väga armas mereäärne linnake, kuulus oma austrite poolest), Broadstairs (teine väga ilus mereäärne linn nn piraadirannaga). Need kolm (või kahte neist) saab pm ka samal päeval külastada - rongiga Canterburysse (1h) ja sealt bussiga emba-kumba. Broadstairsi saab ka rongiga. Väga inglaslikud kohad kõik kolm :)

Minu arust peaks ikka Walesi poole suunduma. Ma ise pole asjatundja, aga olen harjunud asjatundjaid kasutama ;-)

http://travel.newarchaeology.com/beautiful_villages_wales.php

või
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g186338-i17-k5299847-Best_day_trips_besides_Stonehenge-London_England.html

kõige vahvam soovitus sealt: päevaks Pariisi, 2 tundi üks ots kiirrongiga, õhtuks tagasi. :) selle peale igaüks ei tulegi

või ka nt Shakespeare'i sünnilinn Stratford-upon-Avon

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Hathaway_Cottage.jpg