Lufthansa Check-in

Tere! Ei ole igapäevane reisija ja ennem sellise asja kokkupuutunud. Tegin Lufthansa Check-in ja kõik nagu sujus, kohad olemas jne. Lõpus aga teade, et Boarding kaarti ei saa väljastada ja et umbes tulge lennujaama ja sealt saate kätte. Kas tõesti on nii, et lähen kell 6.20 lennule ja pean ennem kuskil pardakaardid saama. Ei saa ju ilma nendeta kuskile edasi liikuda.

Tõesti on nii, et pardakaardi saad lennujaamas letist. Seal kontrollitakse ka muud dokumendid üle.

Jah, nii on. Lennule registreerimine fuajees check-in laudade juures avatakse ehk ca 2 tundi ennem lennu väljumist ja sinna lähevad kõik reisijad, kellel on rohkem pagasit kui käsipagas, ning need, kes peavad esitama mingid reisidokumendid nagu viisad ja garantiikirjad. Praegu on lisaks veel koroonaga seotud tõendid, mida seal kontrollitakse. Kui internetis ei saa lennule registreerimist lõpetada ja pardakaarti printida, pead minema. Aga see ei ole midagi hullu, võib-olla natuke aega seisad järjekorras.

Täpselt nii on. Ise läksin täna kl 5ks lennujaama, check-ini saba oli üsna pikk, aga kl 6 olin väravas ja lennuk läks liikvele kl 6.22.

Lufthansaga on olemas ka ikkagi variant,  kus ei pea minema 4.00 lennujaama ja pikas sabas seisma. Saab ka nii, et lähed 5.45 otse turvakontrolli. Meie tegime check-in netis, mille peale vastas Lufthansa, et pardakaarti ei saa väljastada, kuna puuduvad maale sisenemiseks kõik dokumendid. Laadisime vastava lingi kaudu ülesse corona tõendi ja vastava maa sisenemise deklaratsiooni(PLF) ning saime boarding kaardid ca 6 tunni pärast kätte. Sama moodi ka Portost tagasi. Arvatavasti ei tööta see kõigi maade, eelkõige Euroopast väljapoole reisimise puhul.

Tänud vastamast. Peale postitust märkasin samuti, et Lufthansal on selline võimalus, et saab vajalikud dokumendid üles laadida ja siis pead ootama, kas need on OK. Tegin vajalikud protseduurid ära ja ootan siiamaani.  

Hakkame magama sättima, et kell 4.00 lennujaamas olla :)

Jah sellega võib minna üsna mitu tundi aega. Ja võib tulla ka reply, et dokumendid ei sobi. Aga siis laadisin uuesti. Alustasin protseduuriga 20 tundi enne lendu. Aga eks need protseduurid on ka üks reisi harrastuse osa :)

@Sugram

Aga kuhu suure pagasi sel juhul annad? Ma nagu ei ole näinud varahommikuste Lufthansa lendude puhul eraldi vaid baggage drop letti, kuhu väljaprinditud piletitega reisijad ilma järjekorrata oma kotid annavad. Oleks nagu  ainult 1 äriklassi check-in ja kaks turistiklassi reisijatele.. aga võib-olla olen ma pime lihtsalt, see pole välistatud.  Või pidasid silmas ainult käsipagasiga reisimist?

Jah, reisisin viimati ainult käsipagasiga.

Minu käest tuli üks kaasreisija viimane kord Lufthansa järjekorras küsima, et kui tal on väljaprinditud pilet ning ainult käsipagas, kas siis võib otse turvakontrolli minna. Arvasin, et võib ikka, ja ta läks. Siis tuli mulle meelde, et mingid koroonatõendid ja asjad on ka praegu nõutavad vist, et kas ta ikka saab niimoodi.. Aga ta sai lennule, ju siis tema tõendid olidki varem netis saadetud, või kontrolliti väravas.

Jochen, 

kõik käis samast kohast, nii covidi tõendite esitamine kui pagasi äraandmine. Laadisin ka tookord kõik dokumendid üles, aga kuna pidin pagasi ära andma, siis sain pardakaardi sealt ja samal bronnil oli naise pilet ja ka dok laetud, aga küsiti teda ja taheti covidi tõendit näha ning anti pardakaart letist.

Jah, kui ise lähed check-in lauda, siis kontrollitakse kohe seal. Aga ma nägin ise, et inimene tuli õuest, rääkis korra minuga ja läks käsipagasiga otse turvakontrolli. Kui temal tõendit kontrolliti üldse ( ma ei tea tegelikult, kas kõigil oli vaja; endal oli see võib-olla jätkulennu tõttu kohustuslik), siis väravas lennule laskmisel alles. Minu käest küsiti küll pagasi äraandmisel. Endal on ka korduvalt nii olnud, et väravas pardakaardi esitamisel küsitakse mingeid viisasid või covid- tõendit veel korra näha.

Kui sul on olemas pardakaart, siis võidki otse lennukile minna. Lufthansal on online check-inis terve süsteem, kus saab erinevate asjade kohta linnukesi ja kinnitusi panna. Pele selle kõige tegemist saad vahel ka pardakaardid kätte ja reaalselt ei taha siis keegi mingeid tõendeid uuesti näha. Proovitud nii Tallinnas kui ka teistes EL-i riikides. Kui pardakaarte ikka kätte ei saa ja see online dokumentide sisestamine ka tulemust ei anna, siis on kontroll lennujaamas.

Kogu see linnukeste süsteem ja hilisem kontrolli puudumine (pagasit andsin ikka letis) oli üllatav, aga tõenäoliselt võib selle taga olla ka mingi õiguslik alus. Kui oled igatpidi kinnitanud, et sul kõik dokumendid on olemas, lõhkeainet ei ole, kaks nädalat haige pole olnud jne, siis äkki läheb mingi suurem vastutus sinu enda õlgadele. Näiteks sihtriiki jõudes ilma kehtivate koroonapaberiteta lennujaamas vahele jäädes saab lennufirma öelda, et nad kontrollisid kõike ja klient esitas teadlikult valeandmed ning vastutab ise riigist väljasaatmisega seotud kulude eest jne. Ega ma ausalt kõikide linnukeste juures olevat juttu koos lisadega pole läbi lugenud, sest vajalikud paberid on ka reaalselt olemas olnud :)

Süsteem ise tundus täiesti loogiline tänasel päeval olevat. Reaalselt võtaks ka 200 reisija kontroll lennujaamas meeletu aja, sest alati ei leia vähemalt iga kümnes oma õiget tõendit telefonist jne jne ja siis hakkab see kaks tundi enne lendu kiirelt kaduma. Kuna EL-i reeglid on üsna lihtsad, siis kehtiva COVID-tõendi kontroll jäetakse inimesele endale või robotile ja loodetakse enamik teeb selle ise check-ini tehes ära. Nii jääb rohkem aega välislendudega seotud dokumentide ja nõuete kontrolliks.

Kogemused on viimati septembrist ja siis lubas Lufthansa vabalt ilma füüsilise tõendite kontrollida EL-is reisida.

Minu kogemus on, et kui on äraantav pagas, kontrollitakse check-inis kui reisid käsipagasiga, siis boardingu ajal. Mingit põhjust kaks tundi varem lennujaama minna pole, paras minna tund, et oleks väike varu ka ( ise reisin tavaliselt lapsega, liiga vara ei lähe aga varu jätan ka).