Lufthansa Covid test

Hei! Kas Lufthansa nõuab enne lennukile minekut Covid testi? Plaan minna Zürichi veebruari lõpus, läbi Frankfurdi. Detsembri lõpus Lufthansa veel Covid testi ei nõudnud.

1
2

Lufthansa ei nõua testi. Sama enamike lennufirmadega. Testi nõuab enamasti sihtriik.

Šveits lisas Eesti eelmine nädal kõrge ohuga riikide hulka ning Šveitsi jõudes tuleb jääda kümneks päevaks karantiini.

Nimekirjad vaadatakse üle kord nädalas ja uus nimekiri avaldatakse siin - https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html#1948828128 Süsteem on hetkel lihtne. Riskiriik on see, mille koroonanumber on nimekirja koosatamise kuupäeval suurem kui Šveitsi koroonanumber + 60.

1
0

Aga kas Saksamaa nõuab transiidireisjatelt testi?

0
0

https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.html

Selle järgi ametlikult mitte:

The following passengers must present a negative test result (PCR, antigen, RT-LAMP or TMA) at the time of departure, not older than 48 hours prior to the scheduled time of entry into Germany and complete an online registration at www.einreiseanmeldung.de. ex 

- high incidence areas:  only passengers with final destination in Germany 

- ex virus variant areas:  all passengers (also with onward flight and without entry in Germany).

Mida konkreetne lennujaamatöötaja sult nõuab teab ainult vanajumal ise.

0
0

Hetkel Eestist ja Šveitsist reisides ei nõua.

0
0

Eile helistasin Tallinna lennujaama infosse ja öeldi, et Lufthansa ei lase lennukile ilma testita (vähemalt Itaaliasse lennates). Tundub vägagi keeruline  ajastada testi võtmist nädalavahetusel. Kui reedel saame tasulist testi teha kuni kl. 15.00 ja testi tulemus võib võtta 24-48 tundi aega aga samas peab kehtima nii pühap. varahommikul kl. 5-6 ajal Tallinna lennujaamas kui ka Itaaliasse sisenemisel natuke peale kl. 15 ( Itaaliale kõlbab vaid  48 tundi testi võtmisest). 

Seega  reedel testides ei kehti Itaaliasse sisenemiseks pühap. ja laup. testides pole garantiid, et pühap. varahommikul on tulemused teada ja pääseb Lufthansa lennukile... "nokk kinni saba lahti". Kas keegi teab lahendust?

0
0

Kas rohkem mingeid kohti pole, kus saab testida ka peale 15.00? Peale Synlabi ja Medicumi on tegelikult veel terve hulk firmasid ja haiglaid, mis sellega tegelevad. Osad neist ei tule isegi otsinguga erinevatest nimekirjadest välja. Tallinnast suvaliselt leidsin kohe Confido, mis teeb tööpäeviti vahel isegi peale kl 20.00 teste. Tartus teeb Ülikooli Kliinikum ka minu teada hiljem teste.

Tartu puhul on üsna kindel, et tulemus on enamasti 24 tunni jooksul käes. Õhtul tehes pigem siis järgmisel pealelõunal, sest need testid lähevad hommikul aparaati. Aga nädalavahetuse peaks siiski enne üle küsima.

Kui laupäeva õhtuks tulemust ei lubata, siis pühapäeva varahommikuks ka seda kindlasti ei tule. Pigem pealelõunal.

Aga kui tulemust kätte ei saa, siis on muidugi jama ja saab vähemalt Lufthansal tasuta päeva muuta.

0
0

tom1967, soovitan helistada SynLabi ja oma mure ära rääkida. Võibolla on võimalik, et saate anda testi laupäeva hommikul ja siis nad prioritiseerivad selle kuidagi oma süsteemis ning saate vastuse kiirkorras kätte. 

Ise sain SynLabist tasulise testi tulemuse teada 8 tunniga (ilma prioritiseerimata) - test oli hommikul ja õhtuks oli vastus juba olemas. Nad testi tegemisel tegelikult küsivad ka kuna lend on.

0
0

Mul viimati oli Synlabist tulemus olemas paari tunniga. Kuid eks see oleneb vist päevast. 

Lufthansaga reisides tasub silmas pidada, et muudeti ka maski kandmise nõuet. Nüüd sobivad ainult kindlad maskid.

https://www.lufthansa.com/de/en/faq-mouth-nose-cover

0
0

Tom1967, ära vaata Itaaliasse sisenemise aega, neid tunde loetakse tavaliselt lennukisse sisenemise hetkeni.

0
0

Rene Vell, Itaalia puhul paraku tundub, et aega arvestatakse riiki sisenemisest, mitte lennukisse astumisest:

You can only take the test in the 48 hours before you arrive.

If you are unable to undergo a molecular or antigenic test within 48 hours prior to entering Italy, once in Italy you must self-isolate for 14 days.

0
0

Tänasest ikkagi Šveitsi minnes nõue ka Covid testile. Isegi inimestelt, kes ei tule riskipiirkonnast. Just lugesin kohalikust ajalehest.

0
0

Ületasin just Sveitsi piiri, ei küsitud Covid testi.

Kui ületad piiri Bavaria liidumaalt, siis seal on testi küsitud.

0
0

Piletid  Cancuni vahemaandumisega Frankfurdis,  Kas  siis on ka vaja minnes ja tulles teha covid test? Lennud Lufthansaga.  Kui jah, mis ajast seda 48 tundi arvestatakse? Alates Tallinnast väljumisest või Saksamaale jõudmisest?

1
0

Hetkel kehtivat infot leiab näiteks siit - https://www.lufthansa.com/ee/en/flight-information.html

0
0

Flynn101

Baieril ja Šveitsil ühist maismaa piiri ei ole. Ainuke piir Šveitsiga on Baden-Württembergil.

Šveitsi testinõue hakkab kehtima 8. veebruaril. See on siis lisaks  kohustuslikule karantiinile kõrge riskiga riikidest saabumisel. See on tõesti tänane uudis.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased