Lutoni lennujaam

Olen muidu sage lendaja, aga Lutoni kaudu sai Tallinnast paar nädalat tagasi tuldud esimest korda. Kuna hinnad on head, plaanin hetkel hakatagi Lutoni kaudu Eestisse lendama. Küsimus siis neile, kes ehk sealt rohkem lennanud, et kui rahvarohkeks ja aeganõudvaks võib turvakontrollis asi minna? Peamine põhjus seda küsida on, et esimest korda seal olles jahmatas mind metsik passikontrolli järjekord- no tõesti, pole sellist kordagi näinud ei Heathrow's ega Gatwick' is. Kui mul äraantavat pagasit pole ja jõuan lennujaama kusagil tund aega enne lennu väljumist, on ok? Muidu ma tavaliselt ainult käsipagasiga reisides eriti varem pole kohale läinud. Võib- olla rumal küsimus, aga ei tahaks ebameeldivate üllatuste osaliseks saada. On kellelgi kogemusi?

Ise lendasin Esmaspäeva hommikul kella seitsme paiku. Siis oli samuti järjekord meeletu. Seega usun, et nn. tipptunnil ei jõua tunniga. Samas kui lennata sellisel kellaajal kus rahvast vähem, siis igaljuhul jõuab.

Lend väljub kolmapäevasel päeval kell 9.45. Kuna pole selle lennujaamaga tuttav, siis veel ei tea, mis kellaaegadel ja nädalapäevadel seal kõige rahvarohkem on. Ju ma siis olen muudes lennujaamades alati sattunud sellisel ajal lendama, et kunagi pole turvakontrollis meeletuid järjekordi kohanud.

Lutoni lennujaamast Gatwicki lennujaama

Kas keegi on sõitnud Lutoni lennujaamast Gatwicki? Mis on kiireim variant? ja mis maksab pilet? Sobrasin netis ka, aga tahaks infot kellegi käest, kes ise on selle läbi teinud. Tänan!

Mul ka plaanis paari nädala pärast kolmapäevase Ryanairiga Lutonist Tallinnasse tulla. Eff1, oleks tore, kui sa oma muljeid jagaks :) Siiani pole "õnne" olnud sealkaudu lennata.

Lisaks, kas keegi teab, ka seal on ka biomeetriliste passide erivärav passikontrolliks? Standsteadis aitab see hästi passikontrollisabade vastu.

Mu enda lend ka alles paari nädala pärast, nii et siis mu muljed jäävad äkki natuke hiljaks:) Mina lahendasin olukorra nii, et muutsin oma Easybusi'i aja varasema peale- parem ikkagi karta kui kahetseda.

Plaanis minna 16 mai, seega ootan Teie kirjeldusi, kui pikad järjekorrad olid ja kuidas lennujaamas läks.

Lutonis oli küll see biomeetriliste passide erivärav aga kui ma jaanuaris sinna lendasin, siis see töökorras polnud. Järjekord oli päris pikk. Teema algatajal soovitan uurida Lutoni lennujaama kodukalt lennuplaane - mitmed lennud selle kellaaja paiku lähevad. Muidu lennujaam suht väike ja neil vist tõesti üldiselt pikad järjekorrad (vähe väravaid)

Lendasime Lutonist Tallinnasse esmaspäeva, 28. märtsi hommikul. Lend väljus 9.45. Mingeid järjekordi turvakontrollis ei olnud, üldse tundus lennujaam pooltühi. Arvestada tasub seda, et Ryanairi värav on lennujaama kõige kaugemas otsas, seal pole mingeid poode ega muud meelelahutust. Mingi kohvik vist ikkagi oli, aga suhteliselt nüri ootamine ikkagi. Lutonisse läksime kohale juba eelmisel õhtul (öö hotellis).

Aitäh, Hypnotise, uurisin lennuplaane. Täitsa loogiline asi ju, aga vot ei tulnud ise selle peale:)

oskab keegi öelda, kuidas kõige parem Lutonist Londoni kesklinna saada oleks või siis, millega teie olete kesklinna sõitnud?

Easybus bussiga. Kõige odavam, kui netist varakult pilet ära osta.

http://www.easybus.co.uk/

Nüüd võin oma kogemuse kirja panna, andke tuld, kui midagi vastupidist väita oskate, saab parema pildi :)

Kolmapäeva hommikul kl 9.45 lennule minnes jõudis Lutoni leenujaamas tunniga vabalt turvakontrollist läbi ja väravasse (sõitsin käsipagasiga). Turvakontrollisaba oli, aga mitte eriti pikk. Pagasit ei kaalutud, küll aga mõõdeti ja loeti hoolega. Lennujaama läksin rongiga ja seal tuleb arvestada sellega, et rongijaam ei asu lennujaamas, ehk veel nii 15 min läheb bussile minekuks ja sõiduks. Rongipilet tasub lõppjaamaga Luton Airport osta, siis saab plusbusi ehk bussipileti ka juba samale piletile.

Esmaspäeval Eestist tulles polnud ka erilisi passikontrollisabasid. Biomeetriliste passide värav ei olnud töökorras. Eestist on aga ikka üldse hea lennata. Väravas ju lennujaama töötajad, kes Ryanairi bitchikooli pole veel läbinud :)

Kui reaalne on lennujaamast jala rongijaama minna? Me sõidame Eestisse tagasi ka Lutonist. Kas on mingit varianti edasi-tagasi rongi-bussi piletid (soodsamalt?) ära osta või peab iga sõidu eraldi ostma?

Rongipilet osta http://www.nationalrail.co.uk/ sihtkohad Luton Airport (siis on bussipilet juba rongipileti sees) - ja siis soovitud kesklinna jaam. Mina näiteks sõidan London St. Pancras Internationali, mille juures on Kings Cross metroopeatus. Pileti saab automaadist kätte ainult selle krediitkaardiga, millega oled netist ostnud. Lisaks oli bussipeatuse juures ka piletiautomaat.

Odavam on sõita muidugu ülalpool mainutud easybussiga www.easybus.co.uk (mida varem broneerid, seda odavam), aga selle peatused ei sobi mulle minu sihtkoha tõttu.

Naabrimees, Ryanairi bitchikool on minu meelest nende maapealse meeskonna põhiväljaõppe üks põhikursusi. Eriti tihti olen kohanud selle õppeaine läbinuid Londoni lennujaamades (tundemärkideks rahulolev ja üleolev irve, kui on avastatud keegi, kelle pagas on 500g raskem või 1 cm kõrgem). Aga võib-olla muudab teatud naisterahvaid bitchideks ka see töö, mida nad teevad - Ryanairi lennureisijad ei ole üldjuhul just kergem kamp (elamuste osas soovitan nt eriti Riia-Londoni-Riia suunda). Meesterahvaste osas pole bitchiks moondumist eriti kohanud. Aga muidugi võin ma seda kõike lihtsalt ette kujutada.

Olen sage Ryanair'iga lendaja, aga mingeid 'bitche' pole küll seni kohanud, ei Londonis, Riias ega Tallinnas. Ühe korra on kotti kaalutud, aga see oli ka silmnähtavalt mittestandartne st oma süü. Nagu siin eelnevalt mainiti pole Ryanair'iga reisijad kerge kamp ja sede tõesti just Riia kaudu lennates. Mina bitchiks nendega samamoodi, sest seal on ikka väga ülbeid reisijaid, kes lihtsalt ilmuvad kohale, sada kotti kaasas ja siis kui viidatakse nõudele tulla vaid ühe käsipagasiga, ajavad silmad suureks nagu nad kuuleks seda esimest korda ja mölisevad ka veel. Töötajad on nendega tegeledes jäänud rangeks kuid alati viisakaks. Ju ma pole siis selliste asjade suhtes nii tundlik ja kuna järgin ise kodulehel kirjas olevaid nõudeid, siis probleeme ilmselt ei teki ka.

Lutoni lennujaam igati normaalne paik ja sõbralik personal. Turvakontrolli saba oli pikk, aga liikus kiiresti. Minu hambapasta analüüsiti viimane kord küll põhjalikult läbi:), aga seegi käis väga kiiresti.

Mis puutub Ryanairi, siis mind hämmastavad jätkuvalt reisijad, kes ei suuda lugeda tingimusi läbi ei kodulehelt ega ka lennujaamast. Et lennukisse ei minda hiid-kotiga! Kuidas see küll nii raske on? Küsiks neilt, et kas te ootate siis, et Ryanairi personal nõustuks TEIE kehtestatud pagasitingimustega ja kui ei, siis on nad bitchid?

Lutonis, erinevalt muudest lennujaamadest, ei teki seda variantigi, et saad turvakontrollist mitme kotiga läbi ja siis Ryanair'i väravas loodad õnnelikule juhusele. Seal pasundatakse juba enne turvaväravaid kõva häälega, et kui on üle ühe ühiku pagasit inimese kohta, siis ei võeta jutulegi.

Lendasin kolmapäevasel päeval 9.45, igaks juhuks orgunnisin asjad nii,et jõudsin lennujaama poolteist tundi enne lennuki väljumist. Turvakontrollis oli järjekord väike, nii et pool tundi jäi aega kohvikus väikese eine võtmiseks, sai ju nii vara ärgatud, et siis isu polnud ja kaasa ka midagi teha ei viitsinud. Muidu oleks ilusti ka tunniga jõudnud, aga siis oleks tulnud kohe lennuvärava poole teele asuda. Esmaspäeval tagasi tulles ei läinud ka eriti kaua aega.

Eff1, minu meelest pasundati küll, aga kedagi ei huvitanud, kui kaks oli (vähemalt ma ei näinud küll). Mul endal oli ka siis veel kaks eset: kohver pluss väike üleõlakott, kus rahakotti ja muud träni hoian. Ma nägin veel väravaski kahte tõmmut prouat, kellel mõlemal oli 2 pagasit, mida mingil juhul poleks üheks saanud teha ja kahepeale üks laps ka. Ma ei tea, mis valemiga nad oma kotid lennukisse said, aga kuidagi nad pääsesid :) Puhas lollus mu meelest nii riskida.

Barkarole, miks sa eeldad, et ma Ryanairi pagasitingimuste tõttu arvan, et nende maapealses meeskonnas on bitche? Ma oskan lennutingimusi lugeda ja muide ei riski mitte kunagi sellega, et mu pagas mõõtmetelt ei mahu või on ülekaalus. Mu kohvrit on mõõdetud, kaalutud ja ei ole kunagi probleeme tekkinud. Olen elus väga paljude erinevate lennufirmadega lennanud ja Ryanairi klienditeenindus on lihtsalt minu meelest halvim. Olen täiesti nõus, et on aus, et kahe hiidkotiga tädid saavad karistatud selle eest, et reegleid lugeda ei oska. Aga nautida mingi 500g ülekaalus kohvritega inimeste peedistamist (jah, olen korduvalt Standsteadis kogenud) ei ole minu meelest hea klienditeenindus, vaid bitchimine. Aga nagu ma juba ütlesin, see Ryanairi bitchindus on vabalt mu isiklik probleem ja teistel on õigus teistsugusele arvamusele :)