Madal-Tatrad (Jasna) vs Zakopane

Tere ! Suusateemasid on mitmeid, kuid ei osanud leida võrdlust, kas Zakopane pakub mingil moel Jasna'le konkurentsi või on see täiesti vale mõte. Pole väljaspool Eestit kuskil "suuskamas" käinud aga on soov see suure perega (oma autoga) ettevõtta, kusjuures kõik on algajad, nii suured kui väikesed. Kui Jasna on pigem hästi reklaamitud ja infot üksjagu (Madal-Tatrates on väiksemaid keskusi ka tegelikult ju rohkem), siis kas Zakopanes on samaväärseid võimalusi nii algajatele suurtele kui lastele ? Miks Zakopane võimalikkus üldse kõneall ? Oleme seal suvel käinud , väga meeldis , ka suts lähemal kui teisele poole "ronida". Samas see 1,5-2 h siia-sinna pole ka mingi arvestatav kulu. Mõte oli ka , et vb mõned päevad ühes, siis teise minna aga see pole ajanatukest arvestades vist mõistlik. Plaan pole iga päev mäe otsa ja alla sõita vaid võimalusel mõne põneva koopaga tutvuda. Juhul kui on avatud, pole veel uurinud. Ning lastele on põnev ka veekeskus, mida on samuti nii siin kui seal pool Tatraid. Lennuteema ei tule 7-kesi üldse kõnealla. Praeguse seisuga arvestus on nt nii, et korraliku  2-3 toalise apartemendi saab E - L kätte u alates 350.- € (mitte küll otse mäe all aga see pole nii oluline) ja kütus edasi-tagasi max 400.- €. Varssavis vaheööbimine 2x 40.- €. Seega transpordi ja majutusekulu ~830.- €. Slovakkias küll ka tasuliste teede vinjett lisaks vaja.

Lisan:

Nüüdseks broneeritud ikkagi Slovakkia Madal-Tatrates olemine Bešenova piirkonnas, kuid kui kellelgi on siiski teemasse kommentaare jagada Zakopane's suusatamise kohapealt, siis kindlasti on sellest infost järgmistel otsijatel kasu.

Tere,

oleme ise minemas veebruaris Zakopane- Vysoke tatry- Jasna

Viimases kahes olen varem käinud ja julgen soovitada- Zakopane saab olema uus kogemus.

Plaanime sinna Zakopanesse esimese päevaga välja sõita ja hommikul proovime mäe järgi ühe päeva. 

Kui keegi Zakopane kohta midagi huvitavat oskab jagada, siis olen samuti huvitatud. Kui on küsimusi Slovakkia poole kohta siis vastan hea meelega.

0
0

Ühe päevaga Zakopane sõitmine on idiootsus.

Poolas on odavaid ja häid hotelle piisavalt .Järgmisel päeval oled zombi ja mäe peale ei viitsi keegi minna....

Ärge vahtige neid Maps pakutavaid sõidutunde.

Euroopa poole liikudes on ummikuid ja kaotatud tunde tihti.

0
0

Zakopanes on kasprowy wierch, mis on pigem edasijõudnutele mõeldud rajad (kaks musta laskumist).
Seal läheduses paar väiksemat 1-2 nõlvaga mäge veel, kuid need ülerahvastatud ja pigem ei soovita.
Kuid ca 20 km Zakopanest eemal on üks Poola parimaid keskusi kotelnica białczańska ski resort.
https://bialkatatrzanska.pl/en/
Seal on radasid igale tasemele ning julgelt võin soovitada.
Olen ise seal pojaga kolmel korral käinud ning sel aastal jälle.

0
0

Ühe päevaga Zakopanesse võib sõita küll, kui viitsida ülipikk sõidupäev teha.

Hommikul viiest minema, siis õhtul 21-22 paiku kohal.
Mõistlikum on pigem eelmisel õhtupoolikul liikuma hakata ja näiteks Kaunasesse sõita ja siis sealt hommikul 7 paiku liikuma. Siis kuskil 17-18 paiku Zakopanes.

0
0

Olen käinud aastaid Slovakkias ja viimased korrad sõidan välja õhtul 7 paiku.Seda seepärast ,et ööga poolast läbi sõita(pole rekkasid ja liiklus olematu).Ja kohal olen olnud reeglina kuskil 11-12 paiku päeval.Esimese päeva saabki puhata ja veekeskuses käia ,ning mäele järgmisel päeval.

0
0

Käinud mitmeid kordi mõlemas. Jasna on rohkem oskajale ja seal võib ilmaga tihti kehvasti olla kui on tuuline siis üleval tuiskab kõvasti. Zakopanes mäed väiksemad aga algajale on [https://bialkatatrzanska.pl/en/](https://bialkatatrzanska.pl/en/) seal piisavalt teha.Kui ööbida Zakopanes siis 30 minutiga saab ilusti mäele.Zakopane muidu ise ilusam  ja termaalid ka paremad(minu meelest) kui Jasnas.Zakopanes on ka öhtuti huvitavam ja söögid paremad.Mülemad kohad vajavad mäele minekuks autotransporti kui just Jasnas mäe all suures hotellis ei ela

0
0

 Arvestage ka asjaoluga, et Zakopane oli vanasti Poola esikuurort ja seega ka infra ja kõik muu eelisolukorras. Raha sinna tambiti. Suvel igatahes käimist väärt aga talve kogemus puudub.

0
0

Tahaks minna autoga nädalaks Slovakkia Tatratesse matkama. Kuidas on olukord Poola läbimisel?

0
0

kotimees123, kui mõlemas suunas viitsid 14 päeva eneseisolatsioonis istuda, siis saab ikka.
Poola läbib kergelt.

1
0

Slovakkiasse minnes pole eneseisolatsioon vajalik. Kõik Balti riigid ja Poola on ohutute riikide nimekirjas. https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

Poolas pole kogu EList tulles piiranguid. https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Lätis on transiit lubatud.

Naastes on ka Leedus transiit lubatud (hetkel on vaid Slovakkia neil punases nimekirjas). 

Seega on ainus piirang naastes Eestis. Selle lühendamiseks tasub võimalikult varakult tasuta test kokkuleppida. Kui tead, mis päevaks tagasi oled, siis äkki saad juba eelnevalt tasuta testi kokkuleppida.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased