Majutus Malagas

Tere,

Planeerimine minna seltskonnaga reisile Malagasse. Reisi aeg on augusti lõpp-septembri algus. Ostame ise lennupiletid ja otsime majutuse. Kas oskab keegi soovitada hotelli Malagas? Sooviks ranna lähedale ja samas tahaks ka ööelust osa saada. Midagi luksuslikku ei taha, nii kahest tärnist alates.

võtke parem korter, kambapeale peaks väga soodne tulema. Eelmine aasta käisime 5-kesi, tuli näkku 6 EUR päev. Ööbisime siis Fuengirolas, ja korter oli selline: http://www.holidaylettings.co.uk/rentals/fuengirola/13570

Kui randa tahad, siis pead Malagast väljas endale elamise otsima. Malaga enda rand, Malaguette, on must määriva liivaga ning halva lainega. Pole just hea paik pikalt suvitamiseks. Lisaks tuleb sinna õhtul peale kuut kiirlaeva laine, nagu Naissaarele, ja lööb kõrge laine kaugele randa. Kui tahad randa ja veel natuke vanalinna, siis jääb Fuengirola. Malaga ise on kõvasti alla käinud ja pole enam Vahemere sadamalinn kõige sinna juurde kuuluvaga vaid on lihtsalt üks linn(una ciudad). Mäletan 1995. kui esimest korda Malagasse läksin, siis olid seal väiksed kõrtsid, söögikoha, veinikeldrid, palju pensione ja hostelseid. Mereäärses linnaosas oli elav sagimine, vahel tulid tänavale prostituudid ja üldse käis elu. Malaga oli ehe ja romantiline sadamalinn. Millalgi euro kasutuselevõtu järel hakkas allakäik ja kõigepealt vähenes väikseste söögi ja joogikohtade arv(vist euronõuded jõudsid sinna). Eelmisel aastal jõudsin peale seitset aastat jälle Malagasse ja ei tundnud linna ära. Kogu elu on tänavatelt kadunud, kohalikud on kapseldunud oma autodesse, pole enam mingeid pensione, hostelseid, väikeseid baare ning söögikohti, veinikeldritest on järel ainult üks. Paljud vana majad, kus olid pensioni on kokku lükatud ja allesjäänud majad läbinud euroremondi nig sulgenud oma pensionid. Linn on täis turiste, kellele pakutakse igakülgset turismitoodet. See, mis eurorahadega tehtud, pole enam romantiline elav sadamalinn Malaga vaid lihtaslt üks linn. Kurvaks tegi ja pani vana Malaga järele igatsema.

Olin ka eelmise aasta oktoobris Fuengirolas. Ööbisime hotellis Torreblanca, jäime väga rahule, rand väga lähedal, toit suurepärane ja toa rõdult imeilusad vaated merele ja mägedele.

Soovitan samuti võtta majutus Fuengirolasse. http://www.hotelscombined.com/Place/Fuengirola.htm Malaga-Torremolinos-Benalmadena-Fuengirola vahet käivad tihedalt rongid, nii et autot rentima ei peagi. Fuengirola kesklinnas on väike raudteejaam maa all, sisuliselt lõpppeatus, kuna edasi Marbella ja Gibraltari poole raudteed pole ehitatud. Samas lähedal on ka nö bussijaam, kust sai bussiga kuhu iganes, ka lähedal asuvale mäele, kus armas mägiküla Mijas. Fuengirolas tundus ka kõige vilkam ööelu olevat nende teiste kuurortitega võrreldes ja rand kohe kindlalt parem kui teistes.

Oleme minemas aprilli lõpul Hispaaniasse, lennusihtkoht Malaga ning plaan auto võtta ja lõunapoole liikuda. Oskab keegi soovitada merele lähedasi külakesi või väikseid linnasid, kus majutuda? Suuri hotelle ja linnamelu ei soovi, kuid samas poed-söögikohad võiks jääda lühikese autosõidu lähedusse. Kuidas selle basseiniveega sel ajal on? Meri on külm veel ma saan aru ja jahedad ööd ei lase ka basseinil soojeneda? Kuna lapsed ka kaasas, siis kuhugi vette tahaks ikka saada ka.