Majutus netist või kohapealt?

Kuna ka mind huvitab sama teema siis tekitasin uue teema kuna eelmisesse postitust lisada ei saa...

Küsimus, kas Filipiinidel erinevatel saartel reisides peaks majutuse püüdma igal juhul internetist ette broneerida või võiks vaadata ja otsustada kohapeal? Hotellide valik netis on suhteliselt kesine. Kas võiks eeldada, et väga paljud kohalikud majutusasutused ei oma lihtsalt kodulehte ega kasuta netis levinud broneerimissüsteeme?

Mina bookisin netist majutuse ära. Kui reisiks ilma lapseta, siis võibolla vaataks kohapeal olles, aga esimene kord soovisin garantiid.

Mina broneerisin ette ära http://www.agoda.com/ lehelt. El Nido majutuse pidin erandina ainult majutuse enda kodulehelt broneerima, sest sobivat Agodast ei leidnud. Kuna Filipiinide reis on alles ees, siis ei tea kas tasus end ära või mitte.

Kui väikeseid lapsi kaasas pole, siis soovitan kindlasti kohapealt vaadata. Seal andis nii palju tingida ja ka oma silm on kuningas...

Eks see oleneb tegelikult palju sellest saarest, kuhu sa lähed, samuti hooajast ning sinu nõudmistest. Ma ise käisin sealkandis eelmisel aastavahetusel ja siis pidi küll osades kohtades (Boracay, Bohol/Panglao) ette ära broneerima. Kui oleks piisanud niisama toast, kus ööbida, siis poleks ette broneerima hakanud. Aga mul olid paar konkreetset kohta välja vaadatud, mis niisama tühjalt kaua ei seisa. Aga näiteks Bantayanil ja Malapascual oli elu suht rahulik ja seal polnud vaja ette midagi broneerida.

Eelmine aasta käisime ja ei broneerinud. Boholil oli täiest võimalik kohapeal öömaja saada. Ainule kus bronn peal oli Cebul, kuna sinna maandusime öösel ning siis ei viitsinud otsima hakata.

Boracay kogemuse põhjal võib öelda, et head normaalse hinnatasemega hotellid tuleb varem kinni panna, sest võib juhtuda, et kõik toad on muidu välja müüdud. Kui ei ole väga nõudlik, siis võid vabalt kohapealt 2-3x odavamalt toa saada, kui internetis pakutu. Panglaol saime ratestogo.com kaudu toa jälle odavamalt, kui kohapeal reklaamisid.

Minu valitud majutuste puhul olid eranditult kõik koha peal väljas olevad hinnad 2-3 korda kallimad kui ise Agoda kaudu broneerides sain.

Pigem ikka ette broneerida, praegu (veebruaris) on kõik head hotellid täis broneeritud nii Cebul, Panglaol, Malapascual ja Boholil - tean, sest pool puhkusest broneerisin ette ja pool motlesin broneerida spontaanselt.