Malaysiasse juunis

Tere,

plaan minna KLM iga juunis Singapuri ja sealt edasi Malaysiasse. Küsimus selles, et kuhu poole pigem hoida kas Ida- või Lääne Malaysiasse. Kuala Lumpurisse minek ei huvita. Sooviks pigem mööda rannikuäärt ringi vaadata. Kas oskab keegi öelda, mis on need peamised erinevused ida- ja lääneranniku vahel? Soovitada võib ka hea hinna, kvaliteedi suhtega majutusi. Olen vaatand juba enamus postitusi läbi, aga enamjaolt info aasta kaks vana. Ehk on keegi värskelt tulnud ja nõus infot jagama. Kuna minek ja tulek läbi Singapuri, siis kaua soovitate Singapuri jaoks aega leida. Reisi pikkus maksimum kaks nädalat. Tänud kõigile kes infot nõus jagama.

Soovitan pigem idapoolset Malaisia osa sh just sealsel rannikul paiknevaid saari Pulau Tiomani ja Pulau Perhentiani kuna mõlemal ise käinud ning mõlemad täielikud paradiisisaared. Kõige täpsemalt nende kohta saab teavet LP-st. Juunis ei ole idarannikul ka mussooni (mis on seal nov-märts) kui enamik resorte on suletud või osalise avatusega. Samuti võiks kindlasti ära käia Taman Negara looduspargis ehk ehtsas igivanas dzunglis (vihmametsas) koos matkaga mööda jõge jne. Läänerannikul on põhilised kohad mida vaadata/käia/olla Penang ja Langkawi kuid neid ei saa võrrelda idapoolse ranniku ja saarte looduse jms-ga. Singapuri jaoks võiks jätta päeva-paar sest rohkem pole seal lihtsalt midagi teha, samuti on sealsed vähegi normaalsed hotellid (üha) krõbedama hinnaga.

Ainult väga fantaasiavaene inimene võib öelda, et Singapuris pole midagi üle päeva-paari teha. Seal on teha miljon asja, erinevalt paradiisisaarest vedelemisest, kus tiksud rannal ja snorgeldad. Ja Singapuri hotellide hinnad on majanduskriisi tõttu oluliselt kukkunud, tõsi paanilised koonrid lähevad neid nähes endiselt närvi. Singapuri botaanikaaedadest, night safarist, vaaterattast, kokteilibaaridest, Little Indiast on küllalt räägitud, aga lisaks veel http://www.visitsingapore.com/publish/stbportal/en/home/what_to_do/20_unique_things.html

vastamast, arvan et Malaysias hoian ida poole ja Singapuris olen 2-3 päeva. Ise pigem rannas vedeleja ja looduse huviline inimene. Singapuri hotellidest jäi silma Summerview 3* 173 Bencoolen streetil kaardi järgi vaadates peaks jääma Little India juurde. Ega ei ole kellelgi antud hotelliga kokkupuuteid?

Bencoolen Str. on üsna rahulik tänav ja täitsa mõistlikus asukohas. Little Indiasse on jala umbes 10 minutit astuda. Samapalju metrooni. Ka Orchard Road on astutav (u 30 min), kui shopping peaks huvitama. Konkreetset hotelli ei tea täpselt kommenteerida, aga sellel tänaval tundusid olema tagasihoidlikud, ilma suurema glamuurita hotellid. Singapuri hotelle ma piltide järgi ei hindaks.

on kellegil täpsemat infot bussisõidu kohta Singapurist Kuantani. Netist leidsin mitu erinevat ettevõtet, kes asjaga tegelevad, aga huvitaks pigem busside täituvus. Kui minna järgmiseks päevaks või sama päeva väljumisele piletit osta, siis kuidas kohtadega on? On kellegil kogemusi olnud? Bussid peaks väljuma paaril korral päevas hommikul ja õhtul.

Tänud info eest hotelli ümbruse kohta. Glamuuri ei ostigi, pigem lihtsat ja hea asukohaga majutust.

Kes Tiomani saarel käinud palun soovitage majutust. Sobilik oleks selline väke hütike (charlet) rannas. Millist osa saarest eelistada? Väga vaikset piirkonda ei soovi pigem midagi elavamat.

Kuantanis vaatasin hotelli Swiss Garden Kuantan 4* BB, DBL tuba 44EUR/öö/tuba. Hotell peaks asuma keskusest eemal rannas. Piltide järgi kena hotell, on keegi käinud,näinud?

Tänud kõigile kes infot jagavad.

Singapuris ööbimiseks sobib ka näit.Fragnance Hotel Emerald hinnaklassis u.50USDi vt.lisa www.hotelclub.com kui pakub huvi. Metroo, Little India suhteliselt lähedal. Kindlasti leiab miljöörohke öömaja Little Indias, näit.Smithi tänavalt (http://en.wikipedia.org/wiki/Smith_Street,_Singapore ), ilusad värvilised 2 kordsed majakesed paljude backbackeritele mõeldud ööbimiskohtadega. Rohkem busse ja tihedamalt ja odavamalt liigub Johor Bahrust Malaisia poolelt. Samuti annab paremini kombineerida.

Ma lähen 03APR 3-nädalaks. Kui tagasi olen, saan omasid kogemusi jagada.

Jään siis rohkem infot aprilli lõpus ootama.

Mul on sama diil - ka juunis Singapuri ja sealt edasi Bali saarele. Ka igasugune info ja soovitused teretulnud:)

Kas keegi teaks miskit sukeldumiskursustest, kui teha need Singapuris v Indoneesias?

Singapuris peaks olema analoogne ööelu nagu Tais?

Ega ikka ei ole samasugune nagu Tais. Elegantsem ja puhtam on.

Indoneesia Sulawesi Bunakenil on selline heaks kiidetud sukelduskursuste korraldaja kui Livingcolors http://www.livingcolours.fi/ Oma ala profid. Veidi kohatu vörrelda Taid ja Singapuri - Singapur tundub olevat puhtuse ja ordnungi etalon :-)

Hei Nelli86,

Ütlesid, et lähed KLM'iga juuni kuus Singapuri. Kas ostsid piletid ka algusega Tallinnast? Me ostsime Tallinn-Amsterdam-Singapur ja tagasi piletid KLM'iga ning nüüd on probleem, kuna Tallinn-Amsterdam liin suletakse mai alguses. Asemele pakuti meile kas raha tagasi või algus hoopis Stockholmist. Kas teil ei ole sarnast probleemi tekkinud?

Mirksa, see pole antud teema jutt, kuid siiski: KLM peab teile kinni maksma ka TLL-Stockholmi otsa, kui keelduvad,st. rikuvad Euroopa Liidu seadusi, ähvardage kohtuga.

meile pakuti asemele Tallinn-Stockholm-Amsterdam ja tagasi Amsterdam-Kopenhaagen-Tallinn aga ise eelistaks algusega Riiast. Piletid võetud reisibüroo kaudu ja hetkel nüüd tegeletakse sellega, et saaks neid ümbertõsta suunale Riia-Amsterdam-Singapur. Kuna ise Lõuna-Eestist siis sama tee Riiga mis Tallinnasse. Kes Teile ütles, et algusega Stockholmist? Ma arvan, et seal mingi viga sees, kuna kui algne pilet oli algusega Tallinnast, siis peavad nad asemele ka pakkuma algusega Tallinnast.

Jah, ses suhtes muutus, et minnes on nüüd Tln-Stock-Amst-Sing ja tulles Sing-Amst-Riia-Tln. Ma ise pileteid ei ajanud, seega ei oska öelda kuidas täpselt, aga mingit lisa küll ei ole maksnud...aga võin täpsemalt uurida, kui vaja;) Ööelu all mõtlesin, et kas seal on nagu Taiski palju go-go baare jms...seda muidugi, et tegu on igati puhtama paigaga:)

Kui ööbid Singapuris soovitan : http://www.royalpeacockhotel.com/ Olen mitmeid kordi olnud Singapuris ja minu meelest on selle hotelli asukoht väga hea ja ka hind pole kõige hullem!

Soovitan kõigile Aasias rändajatele öömaja leidmisel lehte www.wotif.com. See toimib ülihästi, see mida bookite, selle ka saate! Pakkumised kuni 21 päeva ette on just täpselt see mida vaja. Väga müstilisi pakkumisi olen sealt leidnud! Vähemalt 10x järgi proovitud ja soovitan soojalt!!!