Maltale reis.

Tere,

Kas keegi on lähiajal reisinud Maltale? Plaanin minna novembri lõpus. Kas nad kontrollivad tõhusalt Covidi passi? Kuna plaan laps ka kaasa võtta kellel hetkel veel vaksiin tegemata. 

Terv, Egle

Tere, sõidan ise kuu pärast sinna, sisi oskab öelda täpsemalt. Samas olles sõitnud viimastel aegadel eri EL riikidesse, siis ootab suure tõenäosusega ees see, et juba Tallinna Lennujaamas küsitakse Covid passi või siis testi. Lennufirmad ei saa lubada seda, et viivad kellegi kohale ja seejärel jääb reisija lennujaama elama või peab küsimärgi all oleva inimese tagasi vedema. Lennufirmadel on selline kohustus lausa. Sama ootab ees sihtlennujaamas.

0
0

Alla 12. a. saab testiga. Alates 12. eluaastast ainult lõpetatud vaktsineerimisega. Alternatiive pole, sest tegemist on saarega ja kõiki sisenejaid on lihtne kontrollida. Vaktsineerimise tõend või test tuleb juba enne lendu ankeeti lisada.

0
0

Käisin septembri keskel. Tallinna lennujaamas vaadati ainult korraks vaktsineerimispassi, et kas on üldse olemas. Maltale jõudes skänneeriti kõikidel passidel QR-koodid sisse. Seal oli u 10-15 kontrollputkat, seega läks järjekord kiiresti. Lisaks peab kõikidel olema täidetud plf (passenger locator form), selle QR-kood skänneeriti ka sisse.

Nii tõhusat kontrolli polegi varem näinud.

0
0

Mitu päeva varem võib PLF-i ära täita? On see kuskil kirjas ka?

0
0

Suvalisel hetkel. Piirangut ei ole.

0
0

Mind huvitaks et kui kerge riidega veebruaris Maltale kõlbaks minna. Ei mäleta enam mis 12-14 kraadiga selga panna. Loll küsimus aga keegi kes seal on või alles oli, oskab ehk midagi öelda.

0
0

Käisime nüüd jaanuari lõpus. Kui päeval päike paistis oli soe ja lühikeste käistega. Ringisõites ja mereääres peatusi tehes oli tugev tuul ja külm. Õhtuti oli külm, minu reisikaaslane pani isegi villase mütsi õhtul pähe. Peaaegu iga õhtu sadas. Välikohvikutes oli soe, kuna enamikes kohtades olid need gaasi või elektrisoojendid ja mingid kileseinad vms.

PLF võib igal ajal täita, sinna tuleb lisada EL sertifikaat.

Saabudes kontrolliti vakts tõendit ja PF-i väga põhjalikult kõigil, võrreldi ID kaardiga jms.

0
0

Käisime Jaanuari lõpus. Alla 12 aastane pidi olema negatiivse testiga. Vaktsiinipassi kontrolliti korralikult nii lennukipeale minnes, kui ka Malta piiri peal. 

Päev oli tuulevaiksetes nurkades väga soe ja saime isegi jume peale, aga õhtud jahedad ning kui päikest pole, siis ka ikka jahe. Muidu soovitan praegu väga minna, sest hooajaväline, talvine aeg ning kõik õitseb ja on ilus. :-)

0
0

ise käin enamasti pusaga ringi. Tuuline on siis mingi tuulekas vms peale. Täna näiteks suht tuuline päev, pusaga üle 5 minuti ei tahtnud õues olla. samas päikselisel päeval võib olla tsärgi väelgi ok istuda päikse käes.

0
0

Tere,

25. juulist Maltal enam vaktsiinipasse jms riiki sisenemiseks vaja ei ole. Maltal on veel vähemalt oktoobri lõpuni ilusat ilma ja Ryanair sõidab Tallinnast kaks korda nädalas.

Siin küsiti ka sobiva talveriietuse kohta. Malta talved on jahedad ja niisked, päeval sooja nii 10-15 kraadi. Kindlasti peaks meeles pidama, et Maltal pole majades keskkütet ja seega on siseruumides palju külmem, kui Eestis. Sokid ja kampsun kaasa ja väljas käimiseks kindlasti paksem jope/vihmamantel.

Kui teid Malta huvitab, ühinege minu Facebooki grupiga Alati Malta, kus kirjutan Malta elust.

https://www.facebook.com/groups/663886040867980

Tervitustega Maltalt,

Ingrid

1
4
Lennupakkumised
Reisikaaslased