trip-krainetrip-ukraine-dark
Matrixite soodukas

Ei tea kas see nüüd reklaamina ei kõla aga Matrixid müüvad kõiki suuri seljakotte 1495 eeku, mis on suht hea hind vist, osade mudelite puhul ca -1000 eeku. Mul just ei ole seljakotti aga pole ka plaani osta, nii et oleks hea kui keegi need eest ära ostaks ;-). Ise olid nad hädas olnud, et ei tea miks nende kotid hästi ei müü, kuigi muidu kvaliteetsed. Nooh, ehk mõni neist loeb aga pakun et see on teeninduse väledusega seotud. Ja kui custom-made võimalus olemas siis ei viitsi keegi poest osta. Jne jne. Catch-22.

Hämmastab, kui totralt eestlased lähenevad mõnele küsimusele... Ostetakse poest mõni halvastiseljasistuv ja kallis lääne matkakott...

...samas kui Matrix teeb need täpselt keha ja selja järgi... ...pikem tarneaeg on vaid siis kui on tegu eritellimusega - vastasel korral saab koti ruttu kätte - kasvõi samal päeval nagu üleeile juhtus... ...analoog-kotid läänest on 2-3 korda kallimad aga oluliselt ebamugavamad ja kehvema kvaliteediga...

Ühtlasi ka ei saa jätta mainimata, et Matrixi vastane kriitika pärineb peamiselt Matkaspordi ketist, kuna nad on kaotanud palju püsikliente Matrixile ja näevad selles firmas tõsist konkurenti... ...ise ma ei tööta ega oma osalust Matrixis, ent olles proovinud matkapoodidest pärinevat kvaliteetpahna, olen Matrixini jõudnud ja see firma on kvaliteedilt teistest peajagu üle...

er-draug ehk MARKO

Ja kui ma ka peaksin unustama või kahetsema kõike, mis ma olen kunagi teinud, mäletaksin ma ikka, et nägin kord lohede lendu läänesaarte loojangutuules, ning sellest oleks mulle küll

Võimalusel eelistan ikka Eestimaist, eriti siis, kui odav ja hea on. Ja tundub, et Matrixpack just nimelt on, ent... magamiskottide threadi juures kostus täiesti tõsiseltvõetavat kriitikat Matrixi (ja RedFoxi) kohta, nt. telkide teipimata õmblused ja RedFoxi aegunud magamiskoti täitematerjalid.

...on üks tõsine trump, mida kõigiga selle nädala jooksul loodaks jagada...kannatust... :)

er-draug ehk MARKO

Ja kui ma ka peaksin unustama või kahetsema kõike, mis ma olen kunagi teinud, mäletaksin ma ikka, et nägin kord lohede lendu läänesaarte loojangutuules, ning sellest oleks mulle küll

Jah, aeg on nende miinus. Tellisin juba 2. seljakoti Matrixist, läks umbestäpselt 4 nädalat, kusjuures alguses lubati tellimisest järgmisel nädalal. Ega mul kiiret polnudki, aga võiks ju kohe alguses siis täpse aja lubadagi.

Kvaliteet on endiselt päris hea, ehkki võibolla pisut robustsem kui lääne fancy-kottidel. Ja, er-draug, ei maksa siiski uisapäisa teisi kotte maha teha. Näiteks istub mul varem soetatud High Peak väega hästi seljas, ehk isegi Matrixist pareminigi + väga hea funktsionaalsus. Olen proovinud veel Lafumat, Ferrinot - kõik väga head. Ja Matrixi kotid on tiba raskemad, nad armastavad kasutada tugevamaid ja paksemaid materjale, mida ehk alati polegi vaja (võibolla oleksid kergemad sama tugevad ka kallimad?). Kel silmailu oluline, siis on Matrix siiani kasutanud ehk pisut vanemaid ja kandilisemaid lõikeid, kui uued ja trendikad brändneimid.

Ning korrates varemöeldut - VÄGA TÄPSELT tuleb teada, mida tellida, et ei oleks pärast üllatusi. Muidugi, saab Matrixit osta ka Mataspordist ja Nõmme Matkakeskusest - siis saad täpselt selle koti, mida näed. Küll aga on seal hinnad kallimad.

Jyrka

Tegelikult tahtsin lihtsalt jagada positiivset infot. On ju positiivne? Businessi aspektist on ju suisa kurp, et Matrix peab tegema tuhhiseid alesid sest muidu keegi ei ostaks. Niisiis pakkusin välja omapoolsed mitteostmise seletused. Ring võiks olla selline, et inime saab miskit teada Matrixist, vaatab poes et OK aga eritellimus tundub ahvatlevam. Samas justkui tähendaks lisapingutust mida paljud ei taha ette võtta või edasi lükkavad. Kuni Matrixi unustavad. Ma vist ikka ostan lootuses et er-draugi väljapakutud trump ei tähenda, et nädala lõpus on Matrixite hind juba -2000 krooni....

No kui viimane kord Matkaspordis käisin, istusid seal Matrixi kotid Ferrinode kõrval :)

Samas see, et keegi lubab teha sulle sulle täpselt "keha järgi", ei pruugi tähendada seda, et kott tuleb mugavam, kui näiteks liinitoodang. Kui ma kunagi moeateljees käisin oma lõpuülikonda tegemas, ja see pärast selga ei läinud, siis nad vaid oskasid öelda, et "huvitav, miks ta selga ei lähe, tegime täpselt sellise nagu kõikidele teistele"... :P

Mõni kommentaar Matrixi enda poolt. Lugedes arvamusi torkab silma terve rida väärseletusi ning suvalisi seisukohti. Püüan anda Matrixi poolse objektiivse seisukoha. Matrixi põhilised suunad on esiteks põhikollektsiooni tootmine, mida saab osta nii kauplustest kui otse firmast. Sel juhul on toimetamisaeg üldreeglina minimaalne, kuna müüakse valmis toode. Teine suund on eritellimused, mille tähtaeg on üldreeglina üks kuu. Püüdes vastu tulla sellistele erisoovidega klientidele nagu Jürka(tema tellitud seljakotid on valminud praktiliselt tema jooniste järgi) teeme ka täiesti unikaalseid mudeleid. Kliendi erisoovil püüame teha eritellimusi ka väljaspool üldjärjekorda ning sel juhul valmib toode kiiremini kui üks kuu, see on aga juba kiirtellimus. Oleme teinud ka 24 tunniga eritellimusi, kui on teada, et lennukipilet on näiteks homseks. Kuna Jürkaga suheldes selgus, et ta ei kiirusta, valmis tema tellimus ka ühe kuu jooksul. Mis puudutab eritellimusi, siis siin kehtivad kokkuleppehinnad ning mõnegi kliendi erisoovist on saanud alguse uus mudel ning väga hea idee korral saab klient maksimaalselt tootearendusboonust. Seoses piisavalt suure tellimuste hulgaga ongi järjekord ca kuu. Eelmisel aastal oli meil puhkuse aeg ainult Viljandi Folgi ürituse pikkune, kuna nõudlus Matrixi toodete järgi oli suur. Seega, kui on erisoove, varuge aega. Kui sobib standartne mudel, siis komplekteerime seljakoti sobiva pikkusega vööga ja õlarihmadega, mis teeb koti maksimaalselt mugavaks ning pack and go. Vaadake põhjamaade tootjate seljakottide kaalu- paljud suuremad mudelid (ca 90l) jäävad üldreeglina 3500 pluss miinus 500 grammi piiridesse. Matrixi suuremate seljakottide kaal jääb 2500 kuni 3500 lähedale. Mis puudutab lõikeid, siis pooldame klassikalist ja funktsionaalset disaini. Me ei pea vajalikuks moeröögatustega võidu joosta. Klassikaline disain on alati olnud trendikas ning meie kliendid on sellega ülreeglina rahul.
Kes on uurinud telkide maailma , see teab, et näiteks Hillebergil ja Haglöfsil on telke, mille õmblused ei ole teibitud. Asi on selles, et tegemist on eriti kergete ja tugevate silikoontöötlusega ripstopkangastega, mida ei saagi teipida. Sobiva õmblustehnoloogia korral on õmblused ka praktiliselt veekindlad. Matrixi telgid,mida keegi eelpool kommenteeris on tehtud analoogsetest materjalidest ning sarnase tehnoloogia abil. Seetõttu ei olegi teatud mudelitel kasutatud teipi. Kui klient soovib aga teibitud telki, siis no problems-teeme telgi sellisest kangast, mida saab teipida ning teibime kliendi soovil. Klient on kuningas... Sooduskampaania üle peaks iga klient ainult röömu tundma ning kasutama meeldivat võimalust. Selle üle ei maksa kliendil aga pead murda, miks on soodukas. Millal ja miks jääb aga Matrixi marketingi meeste otsustada. Ja tasub kiirustada, sest ükski kampaania ei kesta igavesti ning price will jump up.

Custom made ja tailor made- meie peamine eelis.Saad, mille tellid. Kui leiate, et sellist toodet, mida vajate, poes ei ole, siis koos teeme ära.

Lugejale teadmiseks, et teeme ka vingeid fotokotte ning pillikotte.

Kui on aga lugupeetud lugejal küsimusi Matrixi toodete kohta, siis saatke kiri ka aadressil info@matrixpack.ee ning siis vastame ka foorumil, et teised huvilised infost osa saaksid.

Meeldivat ja jätkuvat koostööd soovides

Matrix www.matrixpack.ee

Hmm - custom-made fotokott? Peaks vist uuesti pöörduma. Vana hakkab väikeseks jääma...

Ja infoks - hind 1495 on tõesti suure seljakoti kohta hea.

Jyrka

mina tellisin endale mõne aasta eest Matrixpack`i väikese seljakoti ja mul oli rida soove, mis võiks veel kotil olla. ootasin küll mõned nädalad, aga kõik sai tehtud nii, nagu soovisin - täiendavad padjad seljale, veekoti panemise võimalus, aasad jalgrattapumba ja tagatule kinnitamiseks (kasutan seda palju rattaga sõites). ise tegin vaid juurde kileriidest täiendava vihmakatte, see võiks ka lisavarustusena kohe kaasas olla. kott tehti selja mõõtmete järgi ja istub hästi...kuid koti ainukeseks puuduseks on veidid suurem kaal. vähemalt mulle nii tundub, pole kaalunud muidugi. plaan on endale ka suur seljakott vaadata, seega sooduspakkumine kui loodud mu jaoks.

see veidi off-topic aga soovitustena võiks Matrixpack täiendada totte kahe võimalusega: vihmakile kohe küljes ja mõned kottid raami ja võrkseljaga.

Sai ise juba kolm aastat tagasi Matrixi seljakott kasutatuna ostetud (peaks olema http://www.matrixpack.ee/?go=category&cat_id=5&act=3#pr3 mudel), siis ei teadnud matkamisest eriti midagi, suurushullus ajas ehk kah veidi suurema mudeli poole, kui tegelikult tol hetkel vaja oli. Käidud on temaga nüüd siin ja seal, istub väga mugavalt seljas ka siis kui on pööraselt raske ja träna täis. Selg hakkab alati higistama ja eriti hea venitlatsioon pole, aga tõtt-öelda ei ole siiani kohanud veel kotti, mis selle koha pealt rahuldaks. Kõige muu kõrval on koti suur mahutavus abiks Eesti sees erinevate linnade vahel kolimisel :) On seda paraku viimaste aastate jooksul palju ette tulnud.

Custom made fotokoti tellimise võimaluse panan küll kõrvataha.

Matrix kommenteerib: Higistamine on füsioloogiline protsess ning kui kanda lisaraskust seljas, siis keha kulutab lisaenergiat, piltlikult toimub enargia põletamine ning keha vajab jahutamist-selle tulemusel keha higistab. Seljakott pole paraku külmkapp ning paratamatult toetub mingi pinnaga vastu selga. Järelikult kui oled niigi higine, siis seljakott ei vähenda higistamisprotsessi vaid pigem kokkupuutepindadel on higi aurustumine raskendatud. Selle probleemi vähendamiseks on seljakottide kandesüsteemidel erinevad tunnelid,võrgud ja mitmed vahtplastid, mis võimaldavad kandepindadele värske õhu juurdepääsu ning võimaldavad higil seega ka kergemini aurustada.Kui aga tahta, et selg täiesti kuiv oleks peaks seljakotil aku ja võimas ventilaator lisaks olema ning sel juhul näeks kotiomanik Karlssoni moodi välja. Muidugi on ka intelligentseid materjale a la titemähkmed ning naiste hügieenilised sidemed, mis imavad niiskust ning selg oleks seega kuivem(sel juhul peaks kotis ka olema vahetatavad pampersid. Olen kohanud ka sellist võrku mis on õõneskiust ning juhib niiskust kehast eemale, kuid hind on väga kõrge ning sellise toote hind ei oleks meie tingimustes konkurentsivõimeline. Lõppkokkuvõttes võib öelda, et seljakott ei ole higistamisvastane vahend vaid lisakoormus organismile ning sõltuvalt väliskeskkonna tingimustest ja koti ehitusest higi aurab kas kiiremini või aeglasemalt ning selg on vähem või rohkem ikkagi märg.

Matka -ja reisilusti soovides Matrix www.matrixpack.ee

Jah, kõik on õige, aga eks annab ka seljakoti ehitusega vähendada higi auramise takistust. Selles osas tasuks tõesti mõelda selle nõgusa võrkselja peale, millega Deuter edukalt esineb: http://shop.deuter.com/cgi-bin/deuter.storefront/3edf361401cebf98273fd40522a30666/Catalog/Systeme

Jyrka

Ostsin ise Matrixilt rattakoti ja olen väga rahul ja soovitan teistelegi!

Kus oleks võimalik tutvuda matrixi rattakottidega?

Ivar

Kas sa tead, et sa suudad või sa kahtled, et sa ei suuda - igal juhul on sul õigus.

Olen MATKaSPORT firma looja ja arendaja. Matkamise hobist sai elukutse aastal 1196 just tänu varustuse kiirele arenguleja saadavusele. Kui alguses tootsime ise varustust, siis materjalide kiire areng mujal maailmas sundis meid kaubandustegevusele. Tänaseks aastal 2003 võin julgelt kinnitada - pole olemas ainult häid või kõikidele kasutajatele sobivaid tooteid tootvaid firmasid. Tootjatel juhtub äpardusi nii mudelite väljatöötamisel, materjalide valikul, õmblustöödel jne. Need on kvaliteediprobleemid, mille vastu antakse kasutajale garantii. Oleneb nüüd firmast kes julgeb anda, kes mitte. MATKaSPORT kauplustes müüdavatele toodetele annavad enamus tootjaid ise kuni 1-3 aastase garantii. See juba näitab toodete kvaliteedi taset. Seega kokkuvõtteks - pole olemas head/halba Ferrinot, Deuterit, LaFumat, RedFoxi, Haltit (vabandan kui mõni Eestis müügil olev firma nimetamata jäi). On olemas kliendi jalad, millele vastavad tema nõuetele (vettpidavus, sääre kõrgus jne) vastavad saapad või kliendi selg (mis on eri pikkusega), millele tuleb leida õige seljakotimudel. Matrix jäi nimekirjast välja teadlikult - ülevalpool vaieldakse erinevate firmade/maaletoojate/kaupluste ja seljakottide-riiete tootja vahel. Kaupluste tugev külg on kindlasti kaupade suur valik ja kohene kättesaadavus ning ka hilisem garantii. Kuid eks ka tootjal ole omad eelised - suurem võimalus kasvõi hinnaskaalal mängida (kasutada odavamaid materjale , jätta mõni detail külge õmblemata ja teha täpselt kliendi soovile vastav toode). Kuid selleks peab ka klient täpselt teadma, mida ta soovib. Kui inimkeha on standardist väga erinev, siis sobib rätsepatööna tehtav varustus kindlasti, kuid reeglina on ka mujalt maailmast tulevad tooted niipalju reguleeritavad, et saab selga reguleerida erinevatele inimkehadele. Seda kirja kirjutama ajendas er-draugi üdini negatiivne alatoon. Er-draug - kutsun sind täna õhtul algavale FERRINO 36 tundi matkaspordi võistlusele. Stardib ligi 150 inimest, testitud saavad väga erinevate firmade matkavarustus, nende seas ka MATKaSPORT kauplustes ostetu. Lõpp on pühapäeva varahommikul 8.00 Kõrve keskuses Pillapalus. Lähem info www.matkasport.ee Ja veel ka meie tippalpinistid Everestil kasutasid väga paljude firmade tooteid, ning tulemus - tuules,tormis hävisid neil Hillebergi ja Ferrino telgid, purunesid Matrixis õmmeldud püksid, külm oli Red Foxi sulekottides , Millet kõrgmäesaabastes... Kas need on siis kõik HALVAD firmad?

Sorry. Firma algusaasta on 1996

Tulen Ferrino kritiseerijatele appi. Telgi nurkades olevad aasad (mingi vase sulam?) purunevad paari korraga. Itaalia kehv kvaliteet.

  1. Ma ei ole totaalselt Ferrino vastane. Mulle ei meeldi nende matkakotid. Absoluutselt kohe ei meeldi. Samuti jätavad tõsiselt soovida Ferriono odavamad tooted - kvaliteet on kehv.

  2. Kasutan ise ka osaliselt ja aeg-ajalt Ferrino asju - muuhulgas ka telki ja magamiskotti. Viimane on end õigustanud nii palju kui kasutusel on olnud; esimesega olen küll vähe käia jõudnud looduses, aga noh...ajab asja ära küll kui ilmastik ekstreemseks ei kisu.

Minu eesmärk siin on näidata, et eesti varustuse plussid on:

  • samaväärne kvaliteet lääne toodetega
  • paindlikkus valmistamisel - s.t. et saad tellida endale sobivat ja lisadega
  • hind
  • garantii

...ehk siis miks osta kallist ja tihti halvasti sobivat lääne varustust, kui samaväärse saab Eestist odavamalt ja endale sobivamalt???

Osaleksin heameelega sel üritusel kuid info jõudis minuni liig hillja (see oleks võinud nt. siit foorumist varem läbi joosta) - on juba kokkulepitud metsa minek teistega ning mujal.

er-draug ehk MARKO

Ja kui ma ka peaksin unustama või kahetsema kõike, mis ma olen kunagi teinud, mäletaksin ma ikka, et nägin kord lohede lendu läänesaarte loojangutuules, ning sellest oleks mulle küll

Üldiselt kortsutasin Matkaspordi kommentaari peale kulmu (sestap ka reageering). Kui gurmaan ütleb restoranis teistele restorani külastajatele, et praegu on antud restoranis soodushinnaga väga maitsvaid vorste menüüs, siis on kummaline kui keski turukaupleja laia rinnaga talle võõrasse restorani sisse purjetab ja gurmaanide nina all oma vorste koheselt pakkuma hakkab.

Vaat' kui tore arutelu on tekkinud. Nüüd võiks veel Nõmme Matkakeskus ka sekka lüüa :))

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid tõdeda äraleierdatud asja (ja veidi ka vastu rääkida er-draug'ile). Igal tootjal on erinevate variatsioonidega seeriad aiapeo harrastajast kuni tippalpinistini (vähemalt neil, kellest juttu olnud). Toode tulebki valida vastavalt sellele. Kuidagi ei saa nõus olla sellega, et "lääne" tooted sobivad tihti halvasti. Enamasti on nende taga siiski oluliselt pikem arendustöö ja kogemus. Mina, isiklikult, olen leidnud peaaegu alati endale sobiva "lääne" toote, sh. ka Matkaspordist. Samuti on nende konsultatsioon olnud asjalik. Ja nagu öeldud, saate Matrixi seljakotte osta nii Matrixist, Nõmmelt kui Matkaspordist. Nõmme Matkakeskuses olid kõik üle 80l kotid eile igatahes samuti 1495 kr. Seega, justkui plusspunkt nii Nõmme Matkakeskusele kui Matrixile - kvaliteetne ja soodsa hinnaga toode kohe saadaval. Matkaspordi kohta ei oska hetkel öelda, võibolla on seal ka sama hinnaga.

Kokkuvõtteks (minu seisukoht), mitte midagi ei ole teha - Matkasport ja Nõmme Matkakeskus on 2 poodi, mille sortimendile teistel pole midagi vastu panna (hinnad on teine asi ;). Matrix teeb samuti häid ning soodsa hinnaga tooteid, aga üsna kitsas niððis ning on lisaks ka mõlema poe varustaja.

Ühesõnaga - enne mõtle, siis ütle.

Parimat,

Jyrka