Mehhiko reisi planeerimine

Plaan minna umbes 21-25 päevaks mehhikosse aasta algul (jaanuar-veebruar). Reisi seltskond 4 inimest vanuses 35-40.

Ei suuda siit Trip'ist konkreetsemat infot leida mida seal vaadata on ja mis piirkondadesse võiks minna jne.
Kas oskate soovitusi anda kui on soov oma reisist ca pool rannapuhkuseks kasutada ja teine pool kultuuri saada.

Kes käinud võiksid jagada kus ja kaua käidi... siis ehk oleks mingi idee millest alustada reisi planeerimisel.

Me ostsime eestikeelse Silmaringi Mehhiko raamatu ja marsruudi pōhjaks kasutasime Germalo oma
Ja otsi siit tripist mu tollaaegne mehhiko teema ülesse, selles ma arutasin oma marsruudi üle, sai seda tookord parandatud jne

Tänud Andres.... selle klipini jõudsin ennist ise ka, aga mainitud marsuudi arutelu ei pannud tähele.

mull21. Äkki muljetad ka kuidas sul Balil ,Vietnamis läks.

Kuhu piirkonda te täpsemalt minna plaanite? Ise olen Yucatani poolsaarel mitmeid kordi käinud ning nagu ikka - Cancun on suur ja suht mõttetu koht. Sealt allapoole 50 km pärast on Playa Del Carmen, mis on ilusa rannaga, aga ka vägagi rahvarohke ja küllaltki aktiivne turismikeskus. Sealt veel ca 50 km allapoole on Tulum. See on juba täitsa kena koht, kus on mere ääres väga kena hotellirajoon (kallis), täpselt neile, kes otsivad bambusest ehitisi, rohelust ja mõnusat rahulikku Kariibi stiilis olemist. Kultuuri koha pealt muidugi püramiidid, mida leidub Yucatanil päris mitmeid. Väga väga ülerahvastatud ja kuulus püramiid on Chichen Itza, Cobas on metsa sees üks väiksem, aga väga huvitav. Koloniaal-huvi korral on soovitatav Meridasse sõita. Ja siis väga ilus saar (tegelikult poolsaar) on Yucatani põhjaosas Holbox - minu jaoks tõeline chilllax maine paradiis!
PS! Ma ei jõudnud veel AndresR-i käidud kohtadega lähemalt tutvuda, aga video järgi tundub nagu oleks kusagil läänekaldal. Vähemasti idakaldal selliseid mägesid pole!:)
Mu kunagine tripp siin visuaalselt ka näha:
https://tv3play.tv3.ee/sisu/cool-d-ga-mehhikosse

Tervitused Montenegrost! Pikalt ei saa siin ühe näpuga kirjutada, aga youtube'is mul video all ka marsruut. Alustasime Mexico Cityst ja lōpetasime Cancunis

päike12 - Bali Vietnami oli tore... või siis tegelt olid ootused kõrgemad. Aga ma siin hetkel pikemalt selle kohta rääkima ei hakka. Mul on olemas ka videoklipid selle kohta... kahjuks olen jõudnud ainult 2 neist üles panna... kokku tuleb umbes viis. Aga ajaga keeruline olnud ja veel ei ole kõike kokku jõudnud monteerida.
Esimesed klipid leiab siit:

Mehhiko plaanid peab aga maha matma, sest peale tornaadosid seal vist natuke liiga jama seis.
Soovitused uueks sihtkohaks jaanuar-veebruariks on teretulnud.

Kuuba, Aasia, võimalusi palju.
Pigem vaata selle järgi, millieid soodukaid Trip pakub

Mis tornaadod seal Mehhikos olid? :)
Suuremad orkaanid on hetkel Yukatani poolsaare puutumata jätnud.

Meil minek Yucatani poolsaarele jaanuaris ja minu teada tornaadod sinnani ei jõudnud :) samuti Mehhikos toimunud maavärin selles konkreetses piirkonnas kahju ei teinud. Seega võite täitsa plaani võtta ;)

Mehhiko jah jäi tornaadost vist puutumata, aga maavärin seal siiski oli. Nende sündmuste valguses ma hetke seisuga ikkagi võtan plaanid kuhugi mujale.... kunagi hiljem saab uuesti Mehhiko päevakorda võtta :)

Pakutud Kuubast käis tornaado ikka päris korralikult üle ja sinna kindlasti ei ole mõtet minna (minu arvates). Aasia on tore, aga nüüd tahaks kultuuriliselt pisut teist keskkonda kuna 2 korda järjest aasias käidud..... avastamist on seal kindlasti palju, aga lihtsalt vahelduse mõttes otsin hetkel midagi muud.

Meil minek jaanuaris Kuubale ka, sai küll tornaadoga nö pihta, kuid nii palju kui uurinud olen, siis midagi katastroofilist pole

Jaanuaris minek Cancuni ja päevaks Isla Muejeresele. Mõte on käia ka snorgeldamas/sukeldumas MUSAs. Kas keegi oskab soovitada, kas snorgeldamisega näeb seal ka ühtteist või elamuse saamiseks oleks ikka sukeldumine parem variant? Ning kust on see trip parem ette võtta, kas Cancunist või Isla Muejereselt? Oskate soovitada mingit reisikorraldajat, kellega oleks see lahe?

Näe, siin ühe arvamus: https://goo.gl/xbNy65
ja kaarti vaadates, siis te Isla Mujereselt sinna vist küll ei pääse: https://goo.gl/maps/G311hXE98GP2
reisikorraldajad: https://goo.gl/maps/B7ZdhkZobXR2

Ma ei saanud ka sellest täpselt aru, et kuidas Isla Muejeresest, aga ju sealt pakutakse lihtsalt trippe nendele, kes seal peatuvad ☺️ aga selge siis hea lihtne kui cancunist ja tundub et tuleb sukeldumine võtta ☺️

Lendame aprillis Frankfurdist Mehhikosse vahemaandumisega Washingtonis ja tagasi tulles on vahemaandumine Houstonis. Kas olen õigesti aru saanud, et piisab ESTA-st ja et Eesti kodanik mingit transiitviisat taotlema ei pea? Varasem USA-sse (ja ka Mehhikosse) reisimise kogemus puudub, seepärast igaks juhuks küsin.

2015 aasta kogemuse põhjal võin öelda, et ESTA on vajalik ja ka piisav. Saab kohe jätkulennule minna või ka pikema peatuse teha, olenevalt lennuvõimalustest üks ja sama ESTA.