Merisiilid ja muu oht vees Kreetal

Tere, Mida pean teadma ujudes.., kas peavad jalas olema mingid jalanõud? Kuidas on rannad..?

Hersonissoses ei olnud küll midagi ohtlikku. Randades olid väiksed plastikkausid, kus said oma jalad liivast puhtaks loputada.Liiv oli nö. must liiv.

Meie susse ei kasutanud. Kuid kuivanud merisiile rannas liival leidus. Üks sai lastel mälestuseks kojugi toodud. Tegu oli kiviklibuse liivarannaga. Olime Hersossinose kandis.

Adeles oleks hea kui on jalanõud, sest põhi on looduslik kiviplaat mis ei ole sugugi sile vaid suurte konarlustega. Elafonissil ja Balosel on super rannad peenikese liivaga. Meresiile kumbagis kohas ei kohanud.

Meie puhkus möödus kohas nimega Gouves ja seal oli ilus liivarand. Merisiile ei näinud ja jalanõusid ei kasutanud. Olid vaid super lained ja nendes oli ülimõnus hullata:)

Olime samuti Hersonissoses ja meresiile nägin palju. Peab aga ütlema, et mitte päris kalda juures vaid seal kus vesi oli juba natuke sügavam noh nii rinnuni ja sealt edasi. Ja olid nad seal rohkem mõne kivi juures. Oht peitubki selles minu meelest, et sellises nats sügavamas vees kui tahad jalga maha panna otsid mõne kivi ja ongi suur võimalus okas jalga saada. Nii et sussid kuluvad ikka ära arvan ma. Neid seal iga nurga peal müüa ka suht odava raha eest kui endal juba pole.

Oleme nüüd tagasi ja merisiile nägime ainult ühe päeva jooksul. Spinalongal, ühes rannas seal ligidal kuhu laevadega viidi seal nägime meduusi ka ja Agios Nikolases. Nendes kohtades kus teistel päevadel ujumas käisime polnud ühtegi.

mina oskasin liivase põhjaga rannas surnud siilikule pihta saada. õhtul oli hotellis väike operatsioon nõelaotsaga - 6 tükki saime kätte. seega - ettevaatus kulub marjaks ära. see juhtus miskis nn. paradiisirannas,kuhu Spinalonga ekskursiooni käigus viiakse.