trip-krainetrip-ukraine-dark
Mida Sharmis teha?

Keegi küsis, et mida veel Sharmis teha peale alkoholi tarbimise. Palun väga, siin Nile Delta heatahtlikud parimad soovitused:

Kuigi soovituste koha peal muidugi oleneb natuke vanusest.. Kui 10-20stega tegemist, siis kardirajad on Hadabas ja Naama Bay külje all (lennuvälja poole väljudes), viimases on õieti miski ekstreemspordikeskus vms, kus on ka kiikingu või bendzhi vms võimalused, igatahes mingid ridvad seal püsti on (umbes Hyatti sissesõidutee juures). Veeparkidest olevat Aqua Park Hadabas parem kui Cleopark Naamas, rohkem atraktsioone vms.

Naamas on lisaks tänavakohvikutele pubisid, minge sumisege seal, vennastuge brittidega, kui veab, on parasjagu jalkaõhtu :P. Briti pubisid on ka Hadabas, enamasti tunnebki need ära suurest telekast ja jalgpallireklaamist akendel.

Natuke soliidsemale vanusele (30-40) soovitaks Camel sukeldumiskeskust-hotelli-restorani-ja pubi Naamas, promenaadist järgmises rannaga paralleelses tänavas. Kiidetud kuigi lihtne india köök ja katuseterrass, kust pikeseloojangu eel aga ka pärast head vaated ümber sumisevale Naamale. Kontingent: residendid ja sukeldumisklubide külalised. Muud miilustajad.

Rannast tulles kui veel välja minna ei viitsi avage toas mõni kohalik telekanal (nt Rotana), vaadake sealt jooksvaid Egipti komöödiaid. Täiesti nauditavad ka keelt mõistmata ja jooksevad ööpäevaringselt. Või vaadake muusikaklippe mõnelt muusikakanalilt. Viige end olustikuga kurssi!

Võtke takso ja sõitke linnarajooni nimega Rowaysat (hääldus umbes: rouaisat). Küsige „beduin rouaisat’i“. Jalutage ringi, vaadake elu. Ostke beduiinide küpsetuskojast värsket leiba (st saia) õlle kõrvale kaasa. Las takso otab, seal neid pole, ja see ei maksa palju (hind leppige kokku ENNE). Võtke kaasa kommi või puuvilju beduiinilaste jaoks.

Sõitke hommikul lennukiga Kairosse, tulge õhtul tagasi. Lennukid iga 1-2 tunni tagant. Hind varieeruv, aga u 1000-1200 kr edasi-tagasi. Piletid (elektrooniliselt) www.egyptair.com või paberil nende kontorist vana Sharmi külje all (Metro supermarketist üle tee). Mena Toursi piletikontor Naama Bays teisel pool põhimaanteed asuvas Marriottis müüb ka kõiki pileteid.

Sõitke kohalikust bussijaamast bussiga läbi mägede Dahabisse u 1 tunni tee kaugusel, 80 km. Või leppige kokku takso, u 200-300 EGP kamba peale. Buss on muidugi ehedam : -). Imetlege mägesid, Dahabis sumisege promenaadi veeres vee piiril vesipiibukohvikus, ja tehke soodsaid sisseoste tüdruksõpradele ja kodustele viimiseks.

Sõitke Il Mercato kaubakeskusse Hadabas. Sööge McDonaldsis, jooge Starbucksis, tunnetage tsivilisatsiooni maitset! Ei maitse? Jalutage läbi Timberlandi, Adidase, Reeboki jne poodidest, tutvuge kohalikult toodetud meeste kvaliteetrõivaste valikuga, minu meelest on nt Timberlandi hinnad vähemalt 1/3-1/2 odavamad kui Eestis. Ostke El Ezzaby apteegist tüdruksõbrale parfüüm – hind veidi vähem kui Eestis aga kogus kahekordne (ainuke koht Sharmis väljaspool tax-freed kus müüakse ehtsad prantsuse parfüüme.) või Cotton House (Cotton Home?) pesupoest 45LE eest seksikas pitsist pesukomplekt. Itaallased ostavad siit! Kui ujumisrõivad jäid koju siis midagi viisakamat vette ja vabaajaks leiab samuti just Il Mercatost.

Jalutage edasi Hadaba poole kuni taamal paistab tuhat värvilist tornikest ja sibulakuplikest – Alf Leila Wa Leila ehk 1001 öö nabatantsu- ja kaubahoov! Showd õhtuti u 21.30 alates. Tantsivad osaliselt slaavitarid aga kõikide lemmik on harilikult hoopis üks õbluke mees-nabatantsija. Jälgige puusade liikumist, äkki on teiski see anne peidus? Mees küsivat õhtu eest 3000 LE..

Sõitke Reef Beachile, seal Naamas teil nagunii õiget randa ega riffi pole. Tundke kuidas tuul paitab te pohmas päid, hüpake otse kaldatrepilt peakat riffile, soolane vesi kannab hästi ka alkoholist lõtvunud keha. Omal vastutusel! Need, kes ei julge, näevad kalu ka otse kaldalt – riff algabki siin kohe kalda alt. Turgutage end ülal kohvikus friikartulite või, kui julgete, (kui magu vastu võtab) friteeritud krevettide vm mereandidega. Sharmis üldse tasub kala jm merekraami süüa pigem praetult kui grillitult – vähem meremaitset.

Käige Pacha klubis Naama põhikaubatänaval avatud taeva all vahupeol vm nõrkemiseni ringi tuiamas.

Kellelgi on intelligentsed huvid? :-O Pole välistatud! Sõitke kohe esimestel päevadel, nt teel vanale turule, läbi asutusest nimega Roman Theatre (amfiteatri moodi hoone paremat kätt teeveerel), astuge direktori kontorist läbi ja küsige ega sel nädalal mõnda kontserti vms pole toimumas. Sorry, aga see on ainuke viis teada saada, kuna reklaamid lähevad teeveerel püsti harilikult alles üritusega samal päeval, kui jõuavad, siis paar tundi varem.

Leidke vana sharmi tagasopist (hoidke kogu aeg otse ja veidi vasemale) alkoholi hulgimüügipood. Nautige mida tee peal muudki näete, ja leidmisrõõmu ja hinnavahet, eriti purgiõlle puhul, kasti kaupa ostes. (Pärast viimast üritust arvan jätkubki tegevust juba puhkuse lõpuni, eriliselt muret tundmata.)

Jõudu!

....näpunäited! Tänud! Ehk oskab Nile Delta ka Hurghada kohta sama sisuka pakkumise teha. Varsti sinna minek ja nädal omal käel meelelahutuse otsimiseks pisut lühike aeg! Ootan põnevusega!

Parim lühikokkuvõte üle pika aja, mida olen lugenud :)

Igavleva pereema eneseteostus :P aga tore muidugi kui kellelgi ka kasu asjast.

Keegi küsis ka elava muusika kohta jm et mida vanemad inimesed teha võiks. Lugeda selle kohta võib Sharmi igakuise info- ja meelelahutusajakirja the MIX ühelt stampautorilt siit: http://www.goredsea.com/en_magazine-archivebyissues-article-anightoutinsharmiiiamorerelaxedevening-magazinearticle.aspx?monthid=january2007

Põhimõtteliselt soovitatakse siis jalutada piki rannapromenaadi Naamas ja astuda läbi Hilton Fayrouzist selle veerel, kas promenaadiäärsest sigaribaarist või hoone sees asuvast Pirates pubist, viimases pidavat mõnedel õhtutel mängima kitarrist pehmeid ballaade. "Pehmeid ballaade" mängitakse ka nt Savoy Safari baaris kohe fuajee kõrval ja Four Seasonsi itaalia restoranis, ilmselt on samasuguseid veidi klaasistunud silmade ja kangestunud näppudega vanahärrasid mängimas veel muudeski 5* hotellides Sharmis.

Delta Sharmis üritati mingi aeg tagasi alustada tantsuõhtutega 70ndate stiilis ühes põhibasseini äärses restoranis. "La-la-laaaaa... Dilailaa!" Mäletate? Kui olen ära käinud, võin kirjutada, kas need veel kestavad.

Kui kusagil peaks mängima Sharmi "oma" rockbänd On The Rocks, siis saad selle kohta teada bändi kodulehelt: http://www.ontherockslive.net/gigs.htm Ülehomme (22.01) nt ongi vaatan Camel Bar ja kuu lõpus 31.01 tolles uues ööklubis Pangaea, Savoy esisel Soho väljakul. "Born to be Wild", "Hey Joe", "Sweet Home Alabama" ja "Mustang Sally", nt loen siit repertuaari kohta..

Ja loen veel edasi lehelt http://www.soho-sharm.com/index.php et uue ööklubi avamise tõttu on Savoy oma Caligula ööklubi ümber modifitseerinud tantsurestoraniks! Kuni argentiina biff uudsel kiviplaadil teie nina ees küpseb, mängitakse tantsupõrandal argentiina tangot jm ümbert kinni hoidmise tantsumuusikat latiinorütmides..

Culturamas samuti Savoy esisel Soho väljakul 21.00 igal õhtul Egiptuse ajalugu läbi 3 aastatuhande, panoraamshow. Pilet 15 EUR. See Soho on täielikult selle 2008/09 hooaja uus kraam.

Alf Leila show'st oli juba juttu. Väiksemamastaabiline tantsulava on nüüd tegelikult ka vanal turul - kohe väravast sisse minnes 50 m edasi kulgeb paremale tänavalõiguke ja lõpeb hoovitaolisel moodustisel, kust tihti nabatantsijad, dervishid jms esinevad.

Hyatt. Me kõik ei jaksa seal ööbida, kuid miks mitte süüa? Hyatti hubane väike sisehoov ehk Souk sisaldab mõned vabaõhurestoranid, sh egiptuse/liibanoni köök ja vist pizza vms vähemnõudlikku, ja nurgas vabaõhulaval tantsitakse kõhutantsu ja mängitakse beduiinimuusikat. U alates 8 õhtul. Sõitke taksoga kohale, turvamehele väravas öelge lihtsalt, et soovite seal õhtustada.

Noh, umbes nii palju seda on.. :(

Sorry, Hurghada kohta jään vastuse võlgu. Hurghadat olen näinud ainult õhust, kui Aurinkomatkade lennuk kunagi seal vahepeatuse tegi. Oli selline, 10 hotelli ja tühi liiv, igav väli ümberringi. See oli küll oma 10 aastat tagasi, aga noh, just saadeti mulle üks foto, taustaks just nagu sealne nüüdne luksuslikeim rajoon El Gouna, ja.. no võta või jäta, paistab ka see El Gouna nagu keskmine tühermaa Sharmis. :P :))) Vast leidub mõni Hurghada fänn siiski sealse teemarivi alt.

Sinu informeeritust arvestades, mis -kus-kes-millal järeldasin (blond nagu ma olen hmm:P), et elad Egiptuses. Kas elad Sharmis? Ma ise käin paar korda aastas Sharmis, tavaliselt nädalakese või kaks vedelemas, päevitamas ja niisama olemas. Ma kohe päris heameelega kiusaks sind igasugu küsimustega teemal, elu-olu, investeerimise võimalused jne, aga ma arvan, et tripi keskkond pole selleks vist kõige sobivam koht. Siinkohal sulle väike palve, kas äkki on mingeid linke, blogisid eestlaste kohta kes alaliselt on seal ennast sisse seadnud ja omi asju ajavad või soovid sa äkki omi kogemusi jagada? Terv K-L msn ja @ :kaija@hotmail.com

Ma mõtlesin rohkem egiptuse stiilis elavat muusikat, ma ei teagi kuidas seda nimetatakse - charki? Või nimetatakse nii rohkem Lähis-Ida muusikat? Palju trumme igatahes:) Alf Leila Wa Leilas tantsis eelmisel kevadel meestantsija Miro (Mero), tõesti vapustavalt hea tantsija. Aga eks nad vahetuvad ka. Muide, nabatants on natuke halvustav väljend, kõhutants oleks "poliitiliselt korrektne":)

Teine suurepärane meestantsija on Tito. Nii Titot kui Mirot võib näha ka Vana Sharmi kaljukohviku laval.

Teadjamad, kes külastanud Egiptuse lõbustusasutusi, muljetage. Millised on teie lemmik ööklubid/diskoteegid Sharm el Sheikh'is? Asukoht ja piletite hinnad jms.

Oleksin tänulik ;)

No need pole muutunud viis viimast aastat küll mitte. Too "bermuuda kolmnurk" on ikka ühtviisi Hard Rock Cafe, Buddha Bar ja Pacha, viimane neist kolmest suurim ja kuumim. Need kõik Naama Bay südames koos, kui ühe uksest välja taarud, siis hoog just järgmise ette täpselt viibki. :P

Lisaks on enamusel 5tärnihotellidel mingi "disko", eriti kui nad keskusest kaugel asuvad, aga nende tase on selline kodukootud.

Ainsatest uudistest Savoy veab Soho Square'l uut ööklubi Pangea, mis ilmselt lähim Nabqis või mujal lennujaama lähistel peatujatele. Eks sealgi midagi toimub, kuna lähistel muud suuremat ju võtta polegi, ja eks ka jääbaar ja hapnikubaar jm Soho "vaatamisväärsused" tõmbavad uudistajaid. Ja päris palju on sinna hakatud tooma Egipti poppstaare, kes harilikult on päris meeleolukad, nii et võid igaks juhuks enne sõitu lehele pilgu peale visata. 11. veebr. nt Mai Selim - kena näolapp, viisi peab... mida veel? :)

(Mai Selimi klipp) http://www.soho-sharm.com/

Kuid tippüritused toimuvad ikka Pachas, enamikule istub parimini neljapäevitine House Nation, aga.. kuidas nt tuli uus aasta 2010? Oma silm on kuningas:

Teistmoodi asjadest Terrazzina rannas reedeti 13.00 alates beach club, see on siis Vanalt turult edasi astudes kohe üks järgmisi randu http://sharmtickets.com/products.php?product=Terrazzina-Beach-Friday-Party (kõik päevad pole ehk vennad seal)

Klubide hindadest võiks keegi teine kirjutada, mida ei tea, seda ei tea, kuigi üsna müstilisi numbreid olen kuulnud. Arvesta ka, et alkohol (kokteilid) on Egiptuses suhteliselt kallid, maksad ilmselt alates 50LE 2 cl alkoholiga segu eest (Euroopas segatakse kokteil harilikult 4cl baasil). Kuid - elagu karskus ja hüva vibe! ;D

Suur aitähh sulle, Nile Delta selle ülevaate eest, aga.. hindadest tahaks ka sotti saada..

Hard Rock Cafe pilet oli 150.- kohalikku ja Pacha 200.- kohalikku per kärss (kui ma õieti mäletan). Pacha meeldis mulle rohkem - õhku ja ruumi oli rohkem, muusika oli club ja house. Hard Rock's on sigavähe ruumi, igal sammul lällasid suitsetavad ja õllepudelitega briti alaealised. Turbad tegid õnneks tööd korralikult ja asjalikult. Muusikavalik selline a'la Ida-Euroopa diskoteek.

Tervist! Lähiajal oleme esimest korda minemas Sharmi. Egiptuses varemgi käidud, aga Sharmis veel mitte. Küsimus selline: milliseid peo/disco kohti seal on noortele? Mida soovitaksite, on kellelgi kogemusi? Meie hotell asub nn vanas Sharmis. Veel küsiks, kas keegi viitsib infot anda, et võrreldes hurghadaga, kas hinnad on samad või pigem kallimad. Ja kas Sharm el Sheikis teab keegi soovitada mõnd usaldusväärset (khm-khm!) reisikorraldajat. Või on ehk ka seal mõni kohalik eestlane, kellega konsulteerida, nagu nt Hurghadas Merike.

Kui sa lugeda viitsid, siis sinu postituse kohal on vastus esimesele küsimusele olemas. Enne küsimist kasuta, palun, otsingut, see ka reeglites kirjas. Sinu poolt küsitule on vastuseid pool trip.ee-d täis.

Lootsin tegelikult, et peale nende kahe klubi ka keegi midagi pakkuda oskab. Olen kuulnud(netist leidnud)ka kohtadest Bus Stop, Buddha, Black House, oskab keegi nende hindasid öelda? Ka ehk viitsib keegi hiljutine Sharmist tulija öelda, mis summa välja käia ekskursioonide eest meresõit(snorkeldamine), värviline kanjon, Moosese mägi+püha katariina klooster, Ras Mohammedi rahvuspark. Mõtlen, siin, et mis hinnaga on kohalike käest neid reise saadud, meie reisifirmadel väääga kallid. Infot reiside kohta on siin küll, aga kardan, et võrreldes 2009 algus ja varem, on hinnad juba muutunud. Viimane kiire küsimus, palju maksab umbkaudu 0,5 ja 1,5l vett. Hurghadas väike 1 ja suure saime 1,5-2 LE tavaliselt. Tänud kõigile, kes reageerida viitsivad. :-)

Millised "kaks klubi".. mina pakkusin vist viis (!) klubi... koos Terrazzinaga. Kas Fanara restoranis Om el Sidi majaka all midagi toimub praegu, ei tea, vanasti toimus seal kolmapäeviti vabaõhukas, mis oli üsnagi cool.

(end.) Bus Stop = Pacha

Buddhast oli juttu, kui lugeda nagunii ei viitsi, pole mõtet ju küsidagi?

Black House Tropicana Rosetta hotellis pole vist külastamist vääriv koht, vanasti peamiselt venelased seal, kui nendega koos pidu panna on soov (miks ka mitte, sest kes siis veel lõbutseda oskavad?) siis Royal Rojanas Sharks' Bays olevat nii kuumad peod et vene noored sealt ei väljuvatki. Me keegi pole sellest klubist kuulnudki, kuid venelaste jaoks on see... UFO Disco - самая известная дискотека Шарм-эль-Шейха, декорированная под планету Марс с кабаре и игровыми шоу...

Kuigi milleks teile veel rohkem klubisid, kui juba on soovitatud kõige paremad? Kui pooltühjas ööklubis pidutsemine huvitab, siis igas 5* hotellis on oma ööklubi, v.a vähestes täisealistele mõeldud ülikallites hotellides - valige ükskõik milline ja pidutsege - põrand seal kuulub ainult teile!

Vee hind ei peaks oluliselt erinema. Jõudu!

Muidugi ma lugesin su postitust ja lisatud kodulehti kiikasin ka. Ma pidasin just hinnataset silmas. Juttu oli päris mitmest tõepoolest, et Bus Stop nüüd Pacha, seda küll ei teadnud. Meil 3* hotell ja klubi seal pole ja sellised pooltühjad ei huvita ka. Lihtsalt oli kavas 14 päeva jooksul 2-3 popimat üle vaadata. Aga aitäh sulle veelkord, arvestame siis eelarves 150-200LE pilet. (appike kui kallid!!!) :-)

Jah paraku... :( igal õhtul kluppi minna nii vist küll ei saa. Tuleb pea tööle panna ja mõelda alternatiivtegevusi. :-D 3* hotellides on sageli jällegi hubased katusebaarid, kui seltskonda leidub ja poistele veidi tippida, võimalik et jätavad teile musa hommikuni?

Konsulteerisin veel Teispoolega, et kus võiks hoitellides tegusamad klubid olla, no üks selline popikam on olnud hotellis nimega Concorde el Salam/Concorde Sport, see on selline sportlikumat tüüpi hotell veidi Soho väljakust Nabqi suunas, pärast Savoyd. Seal on spordiareen ja ratsabaas, võimalik siis et kogub liikuvamaid inimesi. Klubi/pidu on ilmselt siiski rannapoolses hotellis ehk Concorde El Salamis. TripAdvisoris igatahes kiruti, et lärm kestis 03.00ni ja ülegi, kuid samas kiideti sealse rannapeo helisüsteemi! Pääseb sinna soodsalt Nabqi marsaga, peoaegu võib kohapeal uurida, visake oma adminnile hotellis väike tipp ja las too helistab ja küsib - võib juhtuda et 1-2 päeva on nö. avalikud õhtud, mil pidu on suurem, või siis ka nädalavahetustel (Egiptis N-L).

Sharmi soodsaimaid diskosid läbi aegade olevat Sharm Holiday oma, Naama mäeküljekesel, mis ju üks populaarseid eestlaste baase on - kas keegi oskab kommenteerida? Sissepääs sinna olnuvat vanasti 10LE.

Nabqi uutest hotellidest - Laguna Beach Resortis Pattaya Club ja Laguna Beach Party! Päevane rannapidu vist teisipäeviti. http://twitter.com/LagunaSharm u 100LE paistavad piletid sinna.. aga õhtul tundub et käib action iga päev kuni 02.00.

Ehk siis: T - Nabq ja Laguna Beach Party K - võiks veeta Fanara rannas ja siis ka käia teisel pool majakat Fanara klubis küsimas, kas õhtul vabaõhupidu toimub. Klubil omal ka rand kuid see siis tasuline ja suht tühi harilikult. N - Pacha house õhtu mis enamusel emeeldib R - tasub kiigata pärast 13.00 kas Terrazzinal beach party toimub, Terrazzina pilet u 45LE kuid kõrvalasuvast El Kheimast (20-30LE) saab kah piiluda kas see end ära tasub. Õhtul on kuum igal pool. L- võiks ehk kiigata Concorde El Salami,või Holidaysse (raha kokkuhoiu eesmärgil) ja kui seal ei paista et toimuma/kogunema hakkaks, siis nii kesköö paiku kuumematesse kohtadesse suunduda.

Veel üks koht: Kamanga - on tegelikult ühele residendile kuuluv katusebaar, kuid pushib end vist klubiks, on põrandaruumi juurde sättinud. Naama välisküljel laste lõbustuspargi kõrval põhimaantee ääres. Eriti soovitatav chilimiseks kell 04.00 paiku ja hiljem. Kõikide pidude lõpetamise koht, ühesõnaga. Buddha ja Hard Rock siis jätta nendeks päevadeks, mil mujal ei toimu. :D

Jõudu!

Olen tähelepanelikult lugenud teie kommentaare Tripis ja ka neid suurepäraseid ülevaateid Egiptuse elust-olust teie koduleheküljel(?). Suur tänu nende eest. Aga paar küsimust on jäänud. Mida te soovitaksite teha u. 40-aastasel naisel koos teismelise tütrega, kes klubindusest ei ole huvitatud? Ühe päeva veedame kindlasti Kairos, paar õhtut kulub ka Alf Leilas ja vanal turul aga mida veel? Lugesin kuskilt, et te soovitasite Hyatti sisehoovi, kus restoranis istudes saab jägida ka showd. Kas seal söömine on väga kallis? Võibolla on mõni idee veel õhtu veetmiseks välja pakkuda. Ja veel - meid paigutati sellisesse hotelli nagu Sonesta Club, mis on kahjuks Hadabast kaugemal. Aga kui kaugel on ta Naamast? Te olete siin varem kirjutanud, et Three Corners Resort Kiroseiz on Naamast nii kaugel, et mugavam on sõita sinna taksoga aga Sonesta on ilusti rannapromenaadi ääres, kust mõnus jalutada Naama keskusesse. Topi kodulehel oleva kaardi järgi tunduvad need kaks hotelli päris kõrvuti olevat. Kas siis laisal keskealisel naisel oleks ikkagi Sonestast mugavam taksoga Naama keskusesse sõita, kas need taksod on kogu aeg hotellide juures saadaval ja palju võiks selline väike vahemaa maksta? Nüüd tuli küll palju küsimusi aga loodan, et viitsite vastata.

Ette tänades, kylli

Tere, kas "teismeline" tähendab 12 või 17, seal on vahe.. (vist?) :)

Hyatt ei ole väga odav koht (kuigi Eesti mõistes ka mitte kallis) aga kui alf leilasse nagunii minek, siis arvan hyatt enam midagi juurde ei anna. Kõige "kallim" restoran Hyattis on tai restoran Sala Thai. Kui söömisele kulutada tahate, siis soovitaksin pigem seda kui hoovipealset, kuna see on tõesti hea teeninduse ja toiduga koht, kui tai road vähegi meeldivad. :) Showd ei ole, kuid garanteerin et teie silmad on toidu ja garneeringuga nii hõivatud, et absoluutselt ei ole muud showd vaja. Seal on ka avatud köök - alustuseks saab jälgida tai kokkade tööd. Seal võiks kuluda u 3-400LE kahe peale, sellesse mahub ka pokaali veini või õlut kummalegi, 2 salatit põhirooga, magustoit. Ärge võtke mullivett, vaid harilikku (plastpudeli)vett, mullivesi 5* restoranides on 15-25LE, õllega ühes hinnas. Ja pange tähele, et toitude hindadele lõpus lisatakse käibemaks ja teenindusmaks (siis põhimõtteliselt tipp), mis lisab arvele lõpus veel umbes 50-70LE.

Hyatti teeots muidu on kohe teie lähistel, mõned sajad meetrid Naamast väljapoole kõndida. Võite minna pärastlõunal rannast tulles, öelda et soovite restoranidega tutvuda, küsige ka menüüsid näha, vaadake hindu, ja siis tehke otsus, kas õhtul tagasi tulla soovite. Takso sinna võiks maksta hotellist nii u 10LE, Naamast ka 15LE. Takso teie hotellist Naamasse.. no üldse ei tahaks maksta :) aga 10LE vist ikka küsitakse, umbes et kohalik miinimumhind või nii. Kes rohkem küsib siis lehvitage lahkelt ja noppige järgmine, ei tasu ajakulu nendega vaielda.

Täpselt võrdväärse võimalusena kohe teie hotellist üle tee ja mäe otsas on Sofitel, kus on maailma parima vaatega india restoran, Sala Thaiga ühes hinnaklassis. Seda vaadet minu kodulehelt vist juba nägite :). Sofiteli eelis on, et sealt saab pärast treppe pidi otse rannapromenaadile, ja Naamasse jalutada, kui hotelli naasta veel vara. Ei pea suurele maanteele väljumagi.

Hea teeninduse või toidu või vaate imetlemiseks võib ka soovitada õhtut Iberotel Lido terrassil, see on just siis piki rannapromenaadi teie hotellist Naama teise serva kõndida (ja pärast tagasi! :) ). Seal ei peagi sööma, kuna tegemist on baariga - võib niisama vaadet imetleda ja nautida mõnda jooki või orientaalseid suupisteid. Chill-out muusika. Suupisteid tegelikult soovitan võtta, sest siis nad toovad alati juurde oma leivakorvikese, mis on omaette põhjus sinna minna! Kui te oma hotellis just AI peal pole..

Camel Pub, suurte punaste kirssidega tähistatud PAcha ööklubi kõrval rannapromenaadiga paralleelsel tänaval, leiate hõlpsasti. Umbes 40aastastele otse kui loodud kuna umbes sama vanad Sharmi residendid kogunevad peamiselt seal, peamiselt inglased muidugi. Kui pole just jalkaõhtu, siis on üle elatav! :) Pubi on II korrusel, tütrega võite istuda korrus kõrgemal, katuseterrassil ja mingeid jooke nautida - otsevaade Naama suminale all ja kui tuleb isu osaleda, siis pole kauge minna!

Kui rannapromenaadil juba olete, siis teele jääb Hilton, kus on Pirates Pub, kah mingi elav muusika harilikult seal, ja vanem kontingent.

Teie oma hotellis on ööklubi, Concorde el Salami popi klubi sõsarettevõte! kui ka klubitajad pole, siis oma majas võib ta ju ikka üle vaadata? Sonesta on suht popp egiptlaste seas, võib-olla on seal pidutsevaid Kairo noori, tütar saab äkki kohalikega elust-olust jutule (seal võib ka teismelisi tüdrukuid olla).

Soho väljak muidugi. Sinna saate odavamalt Nabqi marsaga - põhimõtteliselt siis iga marsaga mis hotellist lennujaama poole suundub. 2LE peaks see vahemaa maksma. Seal on erinevaid baare, natuke kvaliteetpoode - normaalsed Egiptuses toodetud või importrõivad, ja mitte suveniiripahn, purskkaevude mäng vist millalgi kell 21.00 paiku. Võib niisama jalutada, istuda ja oleskleda, ilma et ükski kaupmees tüütaks vms.. Samuti kell 21.00 on sealses Culturama nimelises kohas Egiptuse ajaloo filmishow, täpselt ei tea, aga vist stereo- või 3D vms eriefektiga. Soho väljaku kohta vaata siit http://www.soho-sharm.com/

Laguna Beach Resortis Nabqis on nii rannapidu õhtuti kui ka kusagil fuajees või baaris esineb laulja. Laulja peaks õhtuti esinema ka teie kõrval Kiroseizis, kummagi talenti on igati kiidetud. Kiroseizi tasub siis kah õhtupoole piiluda, seal on ka kino, kuigi see ei tööta alati või igal aastaajal, päris mitmekesine miniatuurne ostukeskus jms - suur hotell (kuigi mite eriti ilus), siis ka üht-teist on.

Taksoga või jala.. vot Kiroseiz on täpselt nii palju kaugemal ja "ümber nurga" et sealt on nagu juba veidi lagedavõitu Naamasse jalutada, kuigi on jalutatav. Sonestad on mõlemad selgelt Naama hotellid, küll ühed viimasemad "rivis", kuid siiski. Teie unustagegi maantee üldse ja suunduge kohe oma sõsarhotelli Sonesta Beach territooriumile, ja sealtkaudu rannapromenaadile. Niiviisi "lõikate" veidi ja rannapromenaad on Naamasse kõndimiseks ka igatahes meeldivam ja romantilisem. Piki põhimaanteed jalutades, kui soovi on, satute aga mitme hea (asjaliku) supermarketi ja Mall'ini, nii et seda võib muidugi ka proovida.

Rannapromenaad suubub mäeküljesse 5* Naama Bay hotelli kõrval, kus on suurelt tähistatud kohvik nimega PANORAMA. Turistlik asutus, kuid paremate vaadetega kui need tänava veerde laotatud vaipadega kohvikukesed, ja seal ka on tihti kas elav egiptuse muusika või tantsijanna vms. Saate veidi treppe pidi ronida kusagil kõrgel asuva hubase lauakeseni ja sealt kena ülevaate alla Naama saginale.

Vt siit "Interactive Map of Sharm el Sheikh" http://sharmweb.net/

Kairosse ma soovitaksin tegelikult kaheks päevaks sõita, kui nagunii tegevust otsite. Kuna ainult õhtul jääb teil tegelikult ka vaba aega omal käel ringi vaadata ja ainult õhtul ärkab Kairo tegelikult ellu - siis on avatud kõige rohkem poode, siis on tänavakohvikud inimesi tulvil jne. Isegi kui tänavaid mõõta ei viitsi, siis mõni sealne ostukeskus sisustab kauemgi kui õhtu, on kontserte, kuu viimasel nädalal on harilikult ooperis mõni etendus (siin nad panevad dekoratsioonid püsti korraga üheks etenduseks, mängivad seda nädalakese, ja siis on paus. Uuel kuul uus etendus). Kairot kartma ei pea - taksod toovad ja viivad igale poole, kõik ei oska küll keelt, kuid küll leiate ka kellegi, kes oskab.

Kui veel küsimusi, siis andke aga tulla! Muus osas - head puhkust!

Nii palju kohti ja nii vähe aega. Sohost olin enne lugenud, see tuleb siis kindlasti üle vaadata.