Mida tasuks koju kaasa osta?

Soovitage asju, tooteid (toit, jook, aksesuaar või mõni muu asi mälestuseks, mida tasuks koju kaasa osta või mida sina osta järgmine kord uuesti?

Mina ostaks veini ja konnajalgu. Keegi ostaks raudselt väikeseid Eiffeli torni suveniire või croissante:D

0
0

Mina tooks makaroone (? pole kindel, kuidas eesti keeles õige oleks öelda) http://en.wikipedia.org/wiki/Macaron Ülimaitsvad, soovitan samas osta siiski mingist spetsiaalsest magusale orienteeritud poest, mitte supermarketist. Erinevad värvid - erinevad maitsed. Ja šokolaadi jms maiuseid Chocolaterie'st. Võibolla juustu ka (Fromagerie - juustukauplus)? Ahjaa, minu eriline lemmik, avastatud Lõuna-Prantsusmaalt - jook nimega Pineau, umbes veini ja konjaki vahepealne alkohoolne jook (u 16-17%). Toodetakse nii valget kui punast. Teoreetiliselt saab seda ka Eestist üksikutest kohtadest (olen näinud ainult valget), aga valik kindlasti kohapeal suurem. http://en.wikipedia.org/wiki/Pineau_des_Charentes

Leidsin googeldades ka sellise lingi: http://www.francetravelguide.com/france-gift-guide-55-gifts-for-the-francophile-in-your-life.html

Aga peamine Prantsusmaal käigust jääb ikka endale - mälestused :)

0
0

Enne, kui midagi kusagilt Euroopast kaasa osta, tasuks teha tiir siinsetes kauplustes. Kodus igapäevaselt ei vaatagi kõiki poode ja riiuleid sellise pilguga nagu võõrsil turistina ning võid sealt koju tuua midagi head ja paremat, mis meilgi poes lausa igapäevaselt müügil. Maitsed on erinevad, ikka ise peab teadma, mida kaasa tuua. Mulle näiteks meeldivad erinevad juustusordid, neid on neil seal samapalju kui aastas päevi. Kui mitte midagi valida ei oska, osta või karbike "Pariisi õhku" - ilus konservikarp kingituseks:)

1
0

Maiustustest kindlasti makroonid (macarons)või käsitööšokolaad. Ühed kvaliteetsemad leiad Laduree butiikidest. http://www.laduree.fr/

Jookidest konjakid, armanjakid, veinid, šampanjad. NB! Ka Eestis on spetsialiseeritud kauplustes sellise kraami valik üsna hea. Ülalmainitud Pineau de Charentes on liköörvein, mis valmib, kui viinamarjamahlale lisatakse konjakit ja seejärel pisut laagerdatakse. Sarnased joogid on armanjaki põhjal valmistatud Floc de Gascogne, kalvaadosega valmistatud Pommeau ja marc'iga valmistatud Ratafia de Champagne. Need on Eestis tõesti haruldased magusad veinid.

Charcuterie (vorstikesed, singid jne), cremerie (juustud) ja foie gras tooted on tohutu valikuga ja väga ägedad. Igaks juhuks tuleb arvestada, et hallitusjuustud ja väärikad laagerdunud juustud ning samuti ntx trühvleid sisaldavad tooted eritavad üsnagi võimsat pikantset lõhna nii, et lennuki käsipagasisse ärge neid küll pange :)

Tegelikult leiab keskmisest kvaliteetsemat toidukraami ka supermarketist - Gourmet Lafayette ntx, mis enamiku Galerie Lafayette juures ka asetseb.

Veinipoodidest on üks ägedamaid Lavinia (kui Pariisi külastate). http://www.lavinia.fr/LaviniaFR/

0
0

Pole eriline väliskraami kojuvedaja, kuid viimasena sai toodud veine. Bordeaux' ja Rhone'i omi. Hää grilltoidu kõrvale võtta, sest põletatud liha kõrvale rüübatavast õllejoomise kombest olen mina nüüd küll prii. Alatiseks. Eestis on korraliku punase toiduveini valik nadimast nadim ja kui midagi leiadki, siis kolmekordse hinna eest.

0
0

Kaasa too seda, mis sulle kohapeal emotsioone tekitas. Siis on pärastnii endal rõõmu, veits nostalgiat. Kui toodut külalistega jagad, saad juurde rääkida oma loo ning emotsioon kandub ka neile üle. Seega - proovi kohapeal kõikvõimalikke häid asju. Suurt rahalist võitu lennukiga tulles saa niikuinii ei saa. Seega poleka pointi näiteks väga odavat veini kaasa tuua - ei maitse hästi, raske, võtab ruumi ning on oht, et lähen katki ja (punane) rikub kohvritäie riideid ka veel ära.

1
0

Ja juustu ära ka kaasa too,koju jõudes on ta hoopis teise maitsega ,eriti kui lennukis pagasisse paned,parem söö kohapeal! Sama kehtib ka Foie gras kohta!

0
0

Elan ise inglismaal ja lähen Parisi oma autoga,et veine ja muid häid asju saan tuua omale palju ja ei peaks ka pahaks minema nt juustud,sest koju pole pikk tee. Makroone on siin ka igal pool,et koju ostma ei hakka,aga proovida ikka võib seal,et kuidas sealne maitsevalik on. Ise olen ka mõelnud,et veinid on kindel asi,mida tahan tuua.

0
0

Guadeloupe rumm!

0
0

Kui autoga lähed, siis lao auto veini nii täis, kui mahub. Prantsusmaal veinil aktsiisi ei ole ja Inglismaa alkoaktsiis on üks kõrgemaid Euroopas. Seega kindel võit. Juustude jaoks oleks mõistlik võtta termokott ning laduda sinna jääpatareisid, nii püsivad juustud hästi. Mõistlik oleks osta nii pehmeid kui ka kõvasid juuste - esimesed tuleb üsna kohe ära süüa, kõvad säilivad kauem.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased