Soovitusi Gambias - soov safari, külaelu, linnasagin (lastega)

Ees on ootamas nädalane reis Gambias. (hotell Kotu, vahendaja Tjäreborg)

Kes on käinud, palun ettepanekuid ja häid soovitusi, kui soov on näha/kogeda:

  • aafrika loodust ( mitte niivõrd loomaaeda, kuivõrd minisafarit vms)

  • aafrika külaelu ( sitasavi onnides kirjutes kleitides naised, ehedat tunnet ja muusikat)

  • linna (ei pea pealinn olema) - oma lõhnadega, sagimiste ja trügimistega. Turg? Ehedus loeb.

Arvestama peab ka sellega, et kaasas on 5 ja 7 aastane laps. Ning et see kõik ka mahuks meie 7 päevasesse kohalviibimise aja sisse :) jättes paar lebopäeva ka.

Kas on veel mõtteid ja soovitusi? Kohti kuhu tasuks kindlasti piiluda/ minna kolama/ hoiduda ? Kindlasti olen juba lugenud ka siin erinevaid vanemaid postitusi, kuid ajaliselt on need üsna suures vahemikus ja kindlasti on paljustki muutunud.

Rahavahetus? Seal kohapeal - hotellis? Tänaval?Lennujaamas?

Tere Katjusha00 ! Kas teie reis läheb 25. nov.? Meil samasse kohta minek sel kuupäeval.

0
0

Me jaanuaris alles. Aga kui sa novembris ära käid, siis oleksin tänulik, kui siis kribaksid - ette aitäh.

Mis malaaria rohte plaanite? Kirjuta ka sellest, et milline oli rohtude kõrvalmõju.

0
0

Täielik vaikus? Ikka vast keegi on käinud :)

0
0

Olen olnud seal maal... käsi haige kirjutamine jama helista 56644483.

0
0

Käisime, aasta tagasi Gambias, meiega oli kaasas 6 kuune imik, 2 paari kaksikuid- 2 aastased, üks 10 aastane ja üks 5 aastane. Kui kohale jõudsime, tabas meid algus shokk. Tundus Tai, Kariibide, kreeta, türgi jne kõrval paras shokk, paras arengumaa. Aga kui olime asjad ära pannud-see külalislahkus, see soojus inimestes. tagantjärgi mõtlen ja meenutan et oeh, tahaks tagasi. KOhapeal läks raha väga, süüa sai restodes korralikult 20€ (alkohol ka sees), Senegali Safaril käisime, väga lahe elamus, soovitan! Vesi oli, õhk maru kuum. Sääski oli palju, sääsetõrje kaasa võtta. Kohalik sääsekaitse nagu ei aidanud, olime KÕIK ära söödud. Pidime tegema ennem ära ka vaktsiinid, kõhu tüüfus, kollapalvik jne, lastel lõi pildi eest ära vaktsineerimisel. Olge lastega ettevaatlik. Keegi kollast vaktsineerimisepassi näha küll ei sooviunud kusagil!

0
0

Tere,

meil on väljumine nüüd 9 dets Helsingist Tjäreboriga.Kas on veel kedagi eestlasi sellel lennul?Kui tagasi tulen võin siia kommentaare kirjutada,kes huvitatud saab lugeda.

1
0

Gambiasse minekuks oli vaja teha kollapalaviku, A-hepatiidi ja difteeria vastased kaitsesüstid. Mingeid kõrvalnähte ei täheldanud. Malaariatablette tuleb võtta reisi kestel. Tjäreborgiga minnes keegi viisat ega maalt väljumise raha ei küsinud. Ilm oli tõesti kuum, ookeaniõhk väheke jahutab. Nii kui hotelli väravast välja astud on kõiksuguseid pakkujaid hordides ümber. Põhjamaalasele algul tüütav, aga harjub ära. Iga hotelli ees on taksosõitude hinnakiri. Võtsime takso, et sõita ahvide parki ja pärast krokodillifarmi. Maksis 700 dalaasi. Kolm tundi kestis. Ahvidele müüakse maapähkleid peost söötmiseks ja neid koguneb ümber mõnikümmend. Väga lahe kogemus kui ahv õla peale hüppab ja talle näpuvahelt pähkli annad. Raha vahetatakse iga nurga peal ja kurss sama igal pool. 1 eur oli 47 dalaasi. Vesi poes maksab 6*1,5 liitrit 150 dalaasi, pudel troopikalimonaadi 35, õlu 45. Pitsad, pastad, mereannid 300-400. Sääski ega muid putukaid eriti ei olnud. Reis väga meeldis ja läheks kindlasti veel tagasi:-)

0
0

Reisiahv, sa vist käisid vihmaperioodil? Jaanuaris sääski ei ole ja ei maksa sellepärast muretseda. Alati võib kaasa võtta Difusili või midagi sarnast juhuks kui paar sääske peaks ringi lendama. Nädalaga ei tee Gambias suurt midagi ära, kuid eelpool mainitud kohad nagu ahvide park ja krokodillide park on vaatamist väärt. Lastega Banjuli turule minna ei soovita. Päris üksi ka mitte. Kas keegi on minemas 2017 a 20 jaanuaril Gambiasse?

0
0

Me tahtsime ka ehedat kohalikku elu näha ja nii vedas üks külgekleepinud "giid" meid oma õe pulma . Lahe oli!

0
0

Eks me isegi teame, et nädal on selline kriitiline alampiir, tavaliselt ikka min 2-3 nädalat trippimiseks. Kahjuks ei saa töölt puhkust pikaks. Krokodillde pargis oleme Malaisias käinud, usun, et suht sama. Küll aga tahaks pigem mingit safarit ja kohalikku kooli vms.

Hetkel tundub sääsetõrje (Difusili) leidmine Eetsi kaubandusest suht keeruline :)

0
0

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/0ad60f15b8fa0c04c22565fb004729f0/bc9e79bb739454c2c2257fd5007665ba!OpenDocument&Highlight=0,ben's#

Diffusil on sama asi, lihtsalt 95% asemel 14% toimeainet. Ehk saab ise lahjendada endale sobivaks,

0
0

Paraku Bensi lastele ei tohi kasutada. Ses osas on mul kodutöö tehtud. Olen ka poes juba igaks juhuks konsulteerinud ja sain suht kategoorilise "EI" laste osas.
Aga õnneks saab Difusili tellida ka netist.

0
0

Veidi Aafrikas viibinuna võin öelda, et põdemine selle või teise tõrjevahendi efektiivusest ja sobivusest on lõppkokkuvõttes selline esimese maailma pseudoteema. Mitte ükski tõrjevahend ei kaitse Aafrikas lõplikult sääskede vastu. Osasid sääski mõni asi vist mingil määral peletab, aga see ongi kogu muusika. Ainus asi, mis tõesti toimib, on pimeduse saabudes pikad püksid, kinnised jalanõud ja pikkade varrukatega pluus. Kui juuksekasvu napib, siis muidugi midagi pähe kah. Ja loomulikult sääsevõrk magamise ajal. Aga nagu alati, parim praktika on iseenda kogemus. Katsetage kõiki võimalikke kaitsevahendeid oma paljaste säärte peal julgelt!

0
0

katjusha00, kindlasti on võimalik koole külastada. Seda nt safari käigus Kohapeal pakuvad kohalikud korraldajad 1-2 päevaseid trippe Georgtowni suunas.

0
0

Kas keegi on minemas 20ndal jaanuaril?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased