Mida teha Guangzhou-s, Kantonis?

Sain aru, et see on tööstuspiirkond. Kas seal on olulisi vaatamisväärsusi?

tõstan teemat

Kas tasub seda linna külastada? Või saab samaväärse kogemuse kui Senzhenis.

Nüüd kindlasti päris tööstuspiirkond ei ole. Tegu on suure linnaga. Vaatamisväärsusi on seal ka, kuid sõltub kõik huvidest. Peamiselt templid ja pargid. Ja tavapärane suurlinna elu Hiinas.

Ise olin seal kokku 3 päeva ja igav ei hakanud, kuid vaatamisväärsuste asemel, tõsi küll, käisin pigem massaažis, shoppamas ecr.

Hiina on suur ja lai, ning tõenäoliselt põnevad ja vaatamisväärsed paigad mujal. Minu masruut oli Guangzhou-Guilin&Yangshuo - Hainan - Macau - Hong-Kong - Guangzhou. Kõige meeldejäävam oli Yangshuo nendest. Tõsti küll, Hong-Kong on ka kindlasti põnev, kui esimest korda minna. Olin seal teist korda ja nii põnev enam ei olnud, aga omapärane koht sellegi poolest.

Muskaontheroad, järsku jagad oma reisikogemusi laiemale ringile ka? Või jätad siia oma e-maili vms kontakti.
Endal peatselt sinnapoole minek, nii et huvi on suur :P

Jaga jah muljeid, ise lähen samale ringile (v.a.Hainan).Ilmselt esimene ja viimane öö mööduvad Guangzhous.Soovita hotelle jm.

Väga pikalt praegu ei kirjuta ja kindlasti kõik meelde ka ei tule korraga. Käisin jaanuaris. Majutuse ja ühe lennupileti bonnimiseks kasutasin http://english.ctrip.com/ keskkonda. Osa majutusi otsisin netist ise ja kirjutasin otse ning osa lennupiletid ostsin kohapealt lennujaamast Guangzhoust. Aga kohapeal on ka reisibüroodest odav osta lennupileteid ja mugav kah. Reisijuhiks oli Lonely Planet, kus kultuuriväärsused jms kenasti kirjeldatud on. Ostsin endale moblale kohaliku kõnekaardi, seega sain kohalikud kõned niiviisi lihtsasti tehtud, kuigi neid palju ei olnudki. Koju helistamiseks seadistasin Skype mobla kaudu tööle.

Aga Guangzhous ööbisin sellises kohas alguses nagu "New World Hotel" (ctrip-ist, bronnisin krediitkaardiga). Maksin vist mingi 250.- kohalikku öö eest ja oli väga kena hotell, meie mõistes 3-4*. Hiinas on nii, et kuigi olin üksi, pidin alati kahese toa puhul maksma kahese toa hinna. Aga noh, 400.- EEK öö eest ei ole palju suures linnas. Praegustest hindadest pole aimu. Hotelli omapära oli see, et ma ei näinud seal peale enda ühtegi teist "kahvanägu". Seega tõeliselt "hiina" ning hotelli restoran vägal heal tasemel. Pakuti ka madusid, kilpkonni, krabi jms, kui keegi sedasorti kraamist huvitet on.

Lennujaamast linna sõitsin lennujaama bussiga. Bussi lõpp-peatusest hotelli taksoga. Üks asi, millega algul nö puusse panin oli see, et sõitsin palju bussidega linnas. Hiljem sain aru, et takso nii odav, et ei ole mõtet raha kokku hoida. St nii 3 km umbes vist oli 12.- EEK ringis...

Guilin&Yangshuo - lendasin Guilini. Hotell polnud suurem asi, seega ei hakka soovitama. Guilinist sõitsin raudteejaama kõrval asuvast bussijaamast kohaliku külabussiga Yangshuosse. Viimane oli kena koht, kuigi jaanuar 2007 oli seal temperatuur 0 kuni +2 päeval, seega, väga külm. Mina olin seal 5 päeva kohapeal. Selle aja sisse mahtus jalgrattamatk 60 km omal käel mägedes, 2 päeva kokakooli http://www.yangshuocookingschool.com/ (võin soojalt soovitada, broneerisin ette, kuna see on populaarne koht), turulkäigud, paadimatk piki jõge (võtsin mingist suvalisest büroost orgunnitud reisi mikrobussiga, kaasreisijateks ostutus hiina perekond). Ja siis öine linnuvaatlus jõel, oli kah päris põnev :). Jalgrattamatk oli kõige põnevam - kopereerusin paari teise kokakoolis kohatud reisuselliga ning lihtsalt sõitsime piki külateid. Hotell oli mul http://www.morningsunhotel.com/, mina maksin 120.- kohalikku öö eest :) kahene tuba rõduga ja vaatega tänavale (üksi seal, kah ette bronnitud). Aga eks see ole tingimise asi, mis hinnaga omanik annab. Hotell oli sõbralik, lihtne, kõik vajalik olemas. Aga valik on seal suur, igale maitsele. Konkreetne hotell oli peatänavast veidi eemal, seega ka rahulikum. Linn ise imetilluke, seega igale poole jõuab jalgsi. Söögikohtade soovitusi küsisin hotellist, seal samas 100 m raadiuses oli mitu kena kohta. Õhtuti on pubid jm meelelahutus, nagu quizzes :). Saab seltskonda igaljuhul.

Hainanil olin Sanya linnas Dadonghai rannas ja ööbisin hostelis. Leidsin selle vist Lonely Planetist, bronnisin telefoni teel ette paar päeva, soovitan bronnida, kuna oli välja müüdud, kui kohale jõudsin. Oli lihtne koht, hind vastav, 2 tuba 100.- kohalikku öö. Nime ei mäleta, aga asus rannast 50 m. Rand ise oli väga ilus, vesi väga külm, kuigi õhu temp oli +28C. Kogu aeg paistis päike (st kõik 5 päeva, mis seal olin). Käisin ka kohaliku bussiga teistes randades jalutamas. Klaaspõhjaga paadiga sõitmas - totaalne jama. Kesklinna sai ka kohaliku bussiga. Kõik lihtne ja loogiline. Hostelist juhendati. Samuti pakkus hostel igatsugu ekskursioone, ise ei võtnud, aga kindlasti hea ja mugav viis päevi sisukalt veeta. Ahvide saar on circa vist mingi 60 km eemal asuv vaatamisväärsus, kuhu tasub minna - st mulle meeldis. Söök oli Sanyas hea, kõige parem aga Sanya kesklinnas asuvates söögiturgudel. Raske seletada, kuidas sinna jõuda, aga küsige kohalikelt. See oli paralleelsel tänaval peatänavaga kuskil Xinfeng linnapargi läheduses jõe ääres. Ise sattusin sinna puhtjuhuslikult jalutuskäigul tundmatutesse paikadesse. Toiduvalmistamine on lihtne (st tegu ikkagi vabaõhusöögikohtadega). Ostad endale meeldivad mereannid söögikoha servast (~50 müüjat) ning valid endale valmistaja (kah pakkujaid mitukümmend). Tehakse kohe valmis, värsked mahlad jm selline ka. Odav ning väga maitsev. Ning veel võin soovitada massaazikeskust hiina oma. Kus kah kuidagi sattus nii, et ühtegi teist turisti peale enda ei näinud, soovitati hostelist. Keskus hästi suur ning asus kui Sanya sillast hakata liikuma piki jõge Xinfeng pargi poole mööda Hexi Lu tänavat, vist oli 2 majadebloki lõpus. Dadonghai ranna kohta aga võin öelda seda, et üks asi, mis mulle ei meeldinud seal oli see, et see oli pungil täis vene turiste. Ja sellest tulenevalt pöördusid paljud kohalikud hiinlased ka vene keeles (üllatav, kas pole?). Ja vene turistid teadupoolest ei hoidnud ennast tagasi, vaid ... nagu ikka.

Macaus olin kaks päeva. Öömaja leidsin huupi otsides kesklinnast. Maksin vist 350.- kohalikku? Tingida seal eriti ei andnud - stiil oli võta või jäta. Käisin kohalikus teletornis, oli päris lahe vaade. Eks see koht ole rohkem kultuuriväärtuste vaatamiseks. Neid seal jätkub, vähemalt 1 päevaks kindlasti.

Hong-Kongi jaoks on soovitav varuda kindlasti vähemalt paar päeva. Seal on päris palju huvitavaid asju teha. Kallis on ka see koht kindlasti, kuigi kui lihtsa ööbimise ja söögiga leppida on ok. Öömaja leidsin Mirador Mansonist. Vist oli 11 korrus. Läksin lihtsalt kohale, vaatasin toa üle ja tingisin ning sain 200.- kohalikuga 1-se toa. Tuba oli muidugi imeväike, aga oma dušširuumiga. Imeväike Hong-Kongi mõistes on see, et toas praktiliselt ainult voodi ongi ja voodi ühes küljes 40 cm ruumi, et ei peaks otse toaukselt voodisse viskuma. Reisijuhtis saab hea info, mis seal linnas huvitavat teha on. Kuna mul ei olnud esimene kord, tsillisin lihtsalt ringi. Lahe on sõita praamiga üle lahe edasi tagasi. Jalutada tänavatel ringi. Käia öisel turul. Kalasadamas varahommikul.

Guangshoust Macausse läksin bussiga. Macaust Hong-Kongi sõitsin laevaga - oli suht kallis, aga noh, teist varianti seal ei ole, kui lennata ei taha :). Hong-Kongist Guangshousse sõitsin rongiga. Oli kallim kui buss, aga kiirem kah.

Rohkem ei tule praegu meelde, kui miskit huvitab, küsige.
Hiinlased on väga abivalmid, viisakad ja sõbralikud. Välja arvatud muidugi see tatistav-suitsetav kontingent. Palju sõltub sellest, kuidas ise käitud. Igal maal oma kombed ja neid tasub austada.

Kantonis on üks saar Shamian Dao, või noh tinglikult saar. Sinna pääseb jalgsi üle arvukate sildade. Seal on VÄGA palju öömaju, seal juba taeva alla ei jää. Saar ise on selline parkidega kaetud ja puhas oaas otse kesklinna lähedal. Ka kõik välisriikide konsulaaresindused on seal saarel. Soovitaksin väga soojalt seda kanti.

Suured tänud muskaontheroad ile! Ühte siin tripis lingitud reisikirja lugedes, olin enne just täpselt sama marsuudi peale jäänud. Kuna meil on aega suht piiratud, siis vast Macao ja Hongkong jäävad teiseks korraks ja lisab Shenzeni, aga eks paistab. Kuidas Yangshuost Hainanile said?

ise liikusin veebruaris neid radu. meie suundusime vastupidises suunas hainanilt yangshuosse. Yangshuo on suht väike koht, transpordiks edasi tuleb toimetada end tagasi guilini. sealt variandid: lennuk või buss või rong. lennuk on suht odav (kui pole just hiina aastavahetusega tegemist), rongiga katkeb reis mandril, sest saarel raudteed pole, ehk et reis jätkub praamiga ja bussiga. Ise pidime sõitma nn ööbussiga sanyast guilini, aga see on hardcore, samas elamust väärt, kui vähe ekstreemsemad seiklused huvi pakuvad :)Kindlasti soovitan sõita guilinist laevaga mööda jõge yangshuosse, raudselt minu hiinareisi kõrghetki. "väike" trikk on hindadega - sõidavad välismaa inimeste laevad ja kohalike inimeste laevad (hinnavahe kordades) ja vahel väidavad vahendajad, et välismaa inimene nö kohaliku inimese laeva ei tohi minna, mis on muidugi lausvale. samas võib põrkuda organiseerimisel keeleprobleemi otsa, aga piiridega eelarve puhul tasub vaeva.

Mis ajakuluga peaks arvestama ühistrantspordiga Guangshou lennujaamast Macau lennujaama sõitmisel.
Või oleks kasulikum võtta nn väikebussi takso kuhu 5 täiskasvanut oma seljakottidega sisse mahuksid?

ettetänades.

Guangzhousse ei tasu kindlasti minna 15.-30. oktoobril ja 15.-30.aprillil. Siis toimub sealt üle-hiinaline expordimess nn. Canton Fair ja linn on täiesti ülerahvastatud ning hotellid ülikallid. Samas saab selle messi koduleheküljelt kindlasti infot hotellide valiku kohta. Sisesta Canton Fair otsingusse ja vaata nende kodulehte - saad igakülgset infot nii Guangzhou kui messi kohta. Parim hotell linnas on China hotel,aga ka päris kallis.

See mess seda ülerahvastatust küll ei põhjusta,hiinlasi ongi palju.200.000 külastajat kahe nädala peale pole võrreldes 10 milj. midagi.Pealegi pole see seal ka ainuke mess aastas.Parimate hotellide hindadest ei tea küll midagi aga täisti norm hotllli sai vähemalt veel kevadel mingi 400 eek eest Selline muidugi nendele,keda mõni juhuslik sitikanägemine ei tapa.

Yangshuost Hainanile lendasin: Gulin-Sanya otselend. See ots maksis vist midagi 1500.- EEK ringis.

Ahjaa, tahtsin veel lisada, et mul oli kahju, et ma rongiga mõnda otsa ei sõitnud. Kohtasin mitmeid rändureid, kes kõik rääkisid, kui hea teeninduse ja tasemega hiina rongid on. Ja poole odavamad, kui lennuk pealekauba. Seega, mitte küll enda, aga teiste kogemuste põhjal julgen soovitada.

Kuivõrd mõttekas on eelnevalt täpne ring paika panna, siselendude piletid ära osta jne? Või tuleks lihtsal kulgeda ja vaadata, mida homne päev toob?

kui sa ei tea mida sa täpselt vaatama lähed, siis võid selle aja ühes samas linnas veeta. Hiina suurlinnad on enamvähem ühte nägu. Guangzhou on nende seas üks parimaid.
Vaatamisväärsused on enamasti Hiina linnadest väljas.

Hainanile saad ka rongiga
http://www.sunnysanya.com/Get_to_Sanya_Hainan_Island/Train_Guangzhou_Haikou_Hainan_Island.asp

Mina pidin omal ajal küll omal käel üle lahe laevaga Haikou'sse sõitma.
Hainanil olid päris ägedad põliskülad ja tulemäed. Otsi võrgust pilte.

Ma arvan, et Hiinas ei ole vajalik ette bronnida-plaanida niiväga. St seal peaks leidma öömaja ning saama pileteid suht lihtsalt. Pakun, et päevasest etteplaneerimisest ja bronnidest piisab.

Rongi magamisvagunid on pikaks ajaks ette välja müüdud ja reserveerida saad ainult hiina keeles helistades.
Lennupiletitega on vähem muret.
Korea laevadele saamine on suur vaev, kuna nad ei tea, kas eestlasi üldse Koreasse lastakse.

Olen olnud Guangzhous korduvalt ning kohe varsti tuleb jälle minna. Linn on suur ja kole ning ega seal midagi suurt teha pole. Ainuke mõistlikum tegevus on õhtune jõekruiis ning einestamine restoranides, ka eriti kohalikes. Samas on kasutusel hästi palju jõekalu, mis ehk nii maitsvad ei olegi.
Hotellidest julgen soovitada kruiisipaatide sadama lähedal asuvat Landmark Canton hotelli, keskmine hiina 4-tärnikas ehk siis elatav. Letihind 1800 jüani, tegelikult sai makstud 450.
Sama hotelli eest läheb ka buss Macausse, soovitan teha mõnusa rannapuhkusega vahepeatuse Zhuhai linnas. Zhuhai on mandripoolse Macau naaber, ilus, puhas ning pika (ca 15 km) palmidega palistatud rannabulvariga linn koos liivarandadega.
Guangzhou-Macau bussiga 3 tundi ja ca 100 kohalikku väga mugavas bussis.

Palun soovitage hotelli kesklinna piirkonnas (lastega)?
Head shoppingu kohad, turud jne? Tänan!