Mida teha Malagas?

Tervitus!

Sügisel ees ootamas kümne päevane reis Malagasse tekkisid küsimused. Reisime kahekesi ühistransporti kasutades.

Kas ühistransport on usaldusväärne ja sellega saab mööda Malaga rannikut ringi trippida?

Milline kuurortlinn valida Malaga kandis ööbimiseks? Võiks olla rannaga kus saab vette kasta ning õhtuti elava promenaadiga.

Mis on niiöelda must visit places Malaga kandis?

Tänud ette sisukate vastuste eest

Meie üürisime küll auto, aga linnade/küladevahelistel teedel märkasime liinibusse omajagu, nii et küllap saate liigutud. On ka võimalus võtta päevatrippe giidiga, kui maksta raatsite. Saab isegi Marokosse :D

Malagas ka omajagu, mida vaadata. Sealt sõidaks Granadasse, kus külastaks Alhambrat. Päeval vaataks Granada linnas ringi, õhtuks võtaks giidiga tuuri Nazridi paleesse. Ööseks hotelli (kindluse lähedal neid mitmeid, kuhu saab jalgsi minna). Hommikul kohe kindluse aedadesse jalutama. Piletid ostke ette!

Nerja koopad on vaatamist väärt

Pueblo Mijas on armas kompaktne linnake, kus saab jalgsi pärsi põneva tiiru tiiru tehtud (seal nt. maailma kõige pisemate asjade muuseum). Saab sõita eeslitaksoga :D

Benalmadenas liblikamaja ja stuupa

Frigiliana armas külake sisemaa pool

Marbella tasuks üle vadata, seal õhtuti melu omajagu

Öömaja võtaks ka Esteponasse, armas linnake ja selle lähedal Esepona Selwo - looma- ja linnupark, mis meile meeldis

Gibraltar on ka tore ringi kolamiseks, päevaga teeb tiiru enam-vähem peale, kuigi läheb suht kiireks.

Rondasse peaks minema, võiks olla ka öö seal, saab kauem ringi vaadata

Suurematest linnadest tehakse päevatrippe mitmetesse kohtadesse, vaata nt. getyourguide.com ja tripadvisor.com. Nendelt saitidelt saad aimu, kuhu üldse minna võiks

Kus saab, tasub võtta kas päris giid või audiogiid, annab ikka väga palju juurde

4
1

Malagast läände läheb elektriraudtee (hisp keeles cercanias), sellega saab ilusti ja mugavalt. Rong sõidab ka lennujaama. Lähimad suuremad rannalinnas Fuengirola, Torremolinos, Benalmadena. Nõus hellikuga- Ronda, Granada, Nerja on kenad kohad ja igati vaatamist väärt

0
1

Siin on väike Eestikeelne artikkel Malaga vaatamisväärsustest : https://reisiradar.ee/malaga-vaatamisvaarsused/, äkki on ka abiks.

3
0

Mina trippisin seal rannikul 2017 aastal ja siis oli küll ühistransport väga usaldusväärne, täpne ja mugav. Nõustun eelnevate kommenteerijatega ja soovitaks samuti kindlasti külastada Rondat, Gibraltarit ja Nerjat! ja kui on soov ka nt looduses matkata siis Nerja lähedal on üks väga mõnus retk mööda jõge Rio Chillar :)

0
0

Plaanin ka mai lõpus sõita Andaluusiasse. Ülaltoodud kohtadele lisaksin

Caminito del Rey matk mööda kanjonit

Antequera kandis El Torcal atraktiivne mägimaastik

Ronda lähedal Setenil de las Bodegas linnake kaljusse ehitatud majadega

Küsimus SigridP-le- Rio Chillari jõgi läbib Nerja linnakest. Kui kaugel linnast on soovitatud mõnus retk

0
0

@Tera

Matkatee algus on linnale lähedal (Nerja 'kesklinnast' ca 2km kaugusel). Ma panen siia ühe lingi, kus on kõik täpsemalt kirjas: https://nerja-costa-del-sol.com/en/activities/rio-chillar-the-wet-and-wild-hiking-trail/

1
0

Nerja on väga kena koht, ilusad rannad ja koopaid saab ka nautida, lisaks veel tegevusi rannas (kanuutamine mööda rannikut).

Nerjast lühike maa Competasse või Frigilianasse, imeilusad väikelinnad natuke sisemaale mägedesse.

Meie kõige esimese Malaga reisi highlight oli Caminito del Rey ja sinna saab edukalt ka ühistranspordiga. Kindlasti soovitav piletid paar-kolm kuud ette broneerida, sest isegi oktoobri lõpus oli piletita elavas järjekorras tüütu ja ajamahukas.

Sierra Nevada mäestikus muidugi matkavõimalusi hulgim, kuni Mulhaceni tippu, aga kuna ise liikusime Trevelezi autoga, siis paraku ühistranspordivõimalusi ei tea. Läheneda saab sellele mäestikule muidugi ka Granada poolt, mis on meie selle aasta suvises reisiplaanis.

2
1

Mai lõpus olin nädala Malagas. Otselend Airbalticuga ja asun tegutsema.

1. päev Jaanuaris ostetud piletiga Caminito de Rey kanjonimatk. Väga atraktiivne rada kuid ei midagi eriohtlikku. Tagasi Malagasse Sevilla rongiga kella 15 paiku

2.päev Olen ostnud tuuri El Torcali mägimaastikule kuid teatatakse et vihma ja kehva ilma tõttu retk jääb ära ja raha tagastatakse. Sõidan omal käel bussiga lähilinna Antequerasse ja sealt üritan 15 km sõitu maanteel hääletada. Kurb küll kuid 30 min jooksul asi ei õnnestunud ja jalutan paar tundi mööda kena linna

3.päev Sõidan bussiga 2,5 tundi Gibraltari kanti. Piiriületus, poolsaare tippu sõiduks nr. 2 bussiga pean vantsima ca 1 km linna poole ja ületama elus esmakordselt põiki tegutseva lennujaama maandumisrajad. Linnas Europa Point ja tõstukiga Gibraltari kaljule üles. Ülemine ots on kahjuks Maroko poole osaliselt udu ja pilvede sees. Ülal väga meeleolukas kohtumine ahvide seltskonnaga liigun jalgsi mööda serpentiine alla. Vahepeal väga kena Püha Miikaeli kaljukoobas.

4.päev. Bussiga 2 tundi sõitu Rondasse. Linnas külastan härjavõitluse platsi ja tribüünide alla rajatud pisimuuseumi, edasi üliatraktiivne võlvsild vana ja uue linnaosa vahel, Käin veel mitmes muuseumis ja kirikus. Lõuna ajal tahan sõita Setenil de las Bodegas väikelinna, mis on kuulus oma mäest väljaulatuvate "kaljukatustega", mille alla on rajatud hooned ,välikohvikud jne. Õnnetuseks on laupäeviti busse käigus vähem , saan viimase bussi peale ja minu kohaloleku ajaks jääb 15 min. Jõuan siiski kiirkäiguga esimese imetänavani ja mulje on tõesti vapustav.

5. päev Sõidan Nerja koopaid vaatama, ca 1,5 tundi idasuunas bussiga. Buss viib otse kompleksi väravateni. Koopad on tagasihoidlikult valgustatud ja ilmas eelnevalt nähtud atraktiivsemaid. Kuid ärme viriseme. Edasi asun vallutama SigridP poolt soovitatud Rio Chillari matkarada. Kohalejõudmiseks ca 3 km maanteel astumist ja matkarajal kohtan ca 10 matkajat. Kahjuks on siinkandis olnud vihmata kevad ja jõesäng täiesti kuiv. Astumine on vee poolt lihvitud ca rusikasuuruse kiviklibu peal.

6.päev Malagaga tutvumine. Saan turismi i-punktist suureformaadilise vanalinna plaani, mille järele on hea vaatamisi üles leida. Omapäraks on muuseumide paljusus, mille hulgast saab valikut teha.

Tagasilennu päeval külastan kohalikku turgu, jalutan linnaplaazi kanti, veidi kaubandust vana ja uuslinnas ja kella 16-ks lennujaama. Muidugi on probleeme hispaanlastest arusaamisega, kuid üldiselt kõik sujus ja jäin reisiga täiesti rahule.

5
1

Me ka just tagasi.

Ühistransport on hea. Lennujaamast kuni Fuengirolani käib rong/metroo, samuti mööda rannajoont bussid. Pilet ca 1.5-3 eur olenevalt tsoonist, buss aeg-ajalt tuli natuke varem või jäi mõni vahelt, ja no pärastlõunal vahel koolilapsi täis, aga muidu täiesti OK. Autoliiklus ka tegelikult rahulik ja siin teises teemas kiidetud Malagacar ka väga hea kogemus.

Ööbisime Benalmadenas, aga ilmselt järgmine kord vaataks kas La Cala de Mijas (nunnum-vaiksem, vist rohkem peredele suunatud ala) või Fuengirolas (valide erinevaid meretegevusi, elavam promenaad, tornmajad ja apartmendid). Üldiselt nö vette kasta sai igal pool - hotellid rannajoont kinni ei ole enamasti pannud ja avalikud dušid igal pool. Päiksevarju ja -voodi eest tuleb maksta u 7 eur päev/nägu ja populaarsemates kohtades hästi palju tülitatakse mistahes kaupade ja teenuste pakkumisega.

Gibraltar tundus endale mõttetuvõitu, sh pärdikumäe külastus oleks läinud ette bronnides lisaks 50-eurosele bussitripile veel + 30-40 eur. Meil buss hilines ka piiri ummiku tõttu, nii et ajaliselt läks jamaks ja jäigi käimata. Gondel on hästi aeglane ja gondli all tülitavad bussijuhid, kes lubavad kiiremini-odavamalt. Pärast lugesin google'st, et väidetavalt kohalik buss viib kalju otsa kesklinnast/piirilt liinibussihinnaga. Kokkuvõttes selline natuke klaustrofoobiline maksuparadiis.

Tegevustest Benalmadenas nt gondel mäe otsa, kus algavad matkarajad või võib niisama vaatealades jalutada. Pistrikushow, väidetavalt eetiline ja loodushoidlik.

Fuengirolas veeatraktsioonid ja paadimatkad.

Ronda tasub kindlasti reisi ära, super vaated maastikule ja uhke sild.

Malaga (vana)linn on armas, aga põhipeatuskoha ehk valiks rahulikuma. Aga ilus koht, huvitavad plaadi- ja käsitööpoekesed, Eestiga mõistes väga mõistliku hinnaga karastus ja tapas.

2
1

Meie elasime Benalmadenas 11-16 mai. Kuna oleme suht vanemad,siis pikki matku linnast väljas ei harrastanud. Hotell asus rannikul ja meil oli ilus vaade merele 6.korruselt. Ujuda sai hotelli hoovi basseinis. Külastajad olid inglise, iiri, prantsuse, skandinaavia jne päritolu. Vene keel puudus sootuks. Linnakese keskus asub tegelikult üleval mäel, mitte rannikul. Sinna sai bussiga, vist oli 120. Pileti saab vormistada kaardiga bussijuhi juures eesuksest. Nagu meie roheline Tallinna kaart, kuhu lased raha peale panna. Tegime seda tubakapoes soovituslikult. Ühe tsooni pilet maksis ainult 45 senti? Siis ühel päeval(laupäev) käisime Torremolinose keskuses jalakäijate tänaval. Käisime poodides ja hilise lõuna paiku istusime kohvikus väikese õlle juures. Tegelikult see Malaga ümbrus on üks linn, mis on nagu jagatud mitmeks linnaks. Kui lõpeb Torremolinos, algab kohe Benalmadena. Gibraltari seekord ei jõudnudki. Kohalik bussisõit hakkas meile meeldima, oli suht lihtne. Saime teada, et kui sõitjaid vähe siis peab väljumiseks käsipuul stop nuppu vajutama(sõitsime peatusest mööda). Reedel külastasime kohalikku turgu. Suhtlemiseks on soovituslik nati hispaania sõnu teada. Siis käisime Benalmadena lähistroopilises pargis. Viimasel päeval ostsime kohalikku kosmeetikat(kreeme), need suht odavad. Lidli poes maksis pakk normaalset valget veini ainult 1 eur ??? Seda nautisime õhtul hotelli rõdul. Mudugi käisime iiri pubis jahedat õlut nautimas ja lihtsalt rannas jalutamas. Hommiku, õhtusöök oli hotellis. Meile meeldis. Aitäh heale tuttavale eestlasele,kes meid lennujaama transpordiga aitas ja kohalikku olu tutvustas.

2
0

Tänud asjaliku kirjelduse eest @hellik & @Tera :-)

Ei osanud oma sügisese puhkusega samuti mitte midagi muud mõistlikku peale hakata kui et ostsin AirBaltic'lt piletid Malagasse.

Kindlasti plaanis Gibraltarit külastada! Caminito de Rey piletid (tavalised olid juba müüdud, giidiga järel) ja Alhambra piletid said ka juba ära ostetud ning muud eespool välja toodud kohal "täpi kujul" telefoni salvestatud :-)

Rendikas maksis nädalaks 70€? Tundus kuidagi vähe, aga eks näis kas neil õnnestub mulle midagi "juurde" müüa.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased