Mida teha/näha Ohrid'is ja selle lähistel

Nordica pakub otselende Makedoonia linna Ohrid. Me kohe kohe minemas nädalaks, aga kas keegi juba käinud? Kas kogu nädala Ohridis olla oleks liiga palju? Kas peaks rendiautoga kaugemale ka vaatama.... kui jah, siis kuhu. Ja kui rendikaga ringi liikuda, siis kas mõistlik on oma ööbimine ikka algusest lõpuni Ohrid'isse jätta ja sealt siis käia päeva jooksul kuhugi eemale vaatamas?Kõiksugu muu info ka väga teretulnud kes nüüd selle Nordica lennuga seal käinud.

Käisin mitu aastat tagasi konverentsil  ja ei teadnud ennem mitte midagi Ohridist. Ja üllatus oli suur. Euroopaliku kultuuri häll. Mägede vahel järv -ülipuhta veega ja järve kallastel linn. Hinnad olematud. Vaated ilusad. Ümber järve lõputud majutused. Meenutas vene-aegset Odessat veidi ja teisalt vahemeremaid. Slaavi hõngu on aga rohkem. Majutusi Igale maitsele. Teekond linna on üle mäeahelike ja vist võttis 2-3 tundi aega. Asulaid väga sellel teekonnal ei olnud. Ega vist kuhugi mujale sealt väga pole liikuda. Mägimatkad vast ja kärestikulisi jõgesid oli  näha. Teispool järve oli vist Albaania.

2
0

Tänud väike vanatädi.Kas tõesti keegi rohkem polegi käinud selle suve jooksul? Huvitaks rohkem praegune seis... ja kas oleks mõtet rendikaga Ohridist näiteks Skopjesse või mujale kohta sõita?

0
0

Mina käisin 2016.a kevadel ja panin selle kohta ka väga põhjaliku kirjelduse kokku: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/makedoonia-skopje-ja-ohridNordicaga ei ole käinud, kuid kahtlen, kas elu-olu on just palju muutunud - aga mine tea. 

1
0

Mina käisin ka, nädal Ohridis kohapeal vast veidi igav. Aga kindlasti soovitan käia ära ka Albaanias,  see seal kiviga visata ( ma käi häälega ja veetsin päeva väikses külas). Aga kui rendika võtate, võiks mõned päevad täitsa Albaanias veeta.

1
0

Käisime ka augusti alguses. Kas nädal ühes linnas on igav.... see sõltub täpselt inimesest endast - millised on tema ootused . Meie abikaasaga oleme nn. linnapuhkajad. Ja lähemegi rahulikult mõnnatama, et pole kuskile kiiret ja saaks lihtsalt olla :D Olime 7 ööd Ohridis , ja meile sobis. Tegime kaks väljasõitu - ekskursioon Albaaniasse- väga ei meeldinud. Tiranasse ikka sõit koos piiriületusega umb 2 tundi , aga ega seal suurt midagi vaadata polnud, vanalinna kui sellist pm pole :( Usun et lihtsalt maapiirkondades ringi tuuritamine olnuks palju põnevam.  Lisaks sõitsime sellise luksuslikuma katamaraaniga järve teisele kaldale , kus on hea rand... no see oli ilus. Sadamas paate ja katamaraane ikka valikus on , suuremaid ja väiksemaid, ka veetaksosid. Muidu kulgesime lihtsalt rahulikus tempos. Ohridi vanalinnas tasub ikka rahulikult kulgeda, minna suvalistest treppidest üles - alla, kõik on põnev. Söögikohtades hinnad paremad kui eestis, meie lemmikud olid rahvuslikud ahjuvormid.  Tavaliselt sõime pigem nn. promenaadist üles minnes vasakut kätt jäävas tänavas, seal oli hinna -kvaliteedi suhe parim. Õhtuti paljudes kohtades peatänava ääres elav muusika...Ujumiseks pole muidugi Ohrid parim valik .Põhi on kivine ja mingid vastikud vetikad on ka. Prahti ka. Lõpuks leidsimegi et parim koht  " rannaks" on järveäärne promenaad. Sealt sai vette redelikestest ja treppidest ja sealsel mururibal oli ka ok päikest võtta :D  Meile lõppkokkuvõttes meeldis :D

2
0

Just saabunud Ohridist, kahenädalaselt olemiselt. Kindlasti on vaja autot. Linn ise on kahe päevaga risti-rästi läbikäidav, edasi hakkab igav. Kesklinnas igaõhtune jalutamine on muidugi vägev. Autoga pääseb aga päris palju nägema. Pealinn Skopje on ilus, jääda tuleks kindlasti ööseks, et nautida vanalinna ja keskväljakut ka õhtul. Elu käib ja mõnus linn. Millenium cross ja Matka kanjon tasub külastamist. Viimase juurde viib muidugi olematu tee, kus on tuhat autot. Liiga treppi ei tasu end sõidutada, pärast ei saa välja. Mavrovo looduspark, kui väike mägimatk on huvipakkuv. Vevcani küla (lugege selle kunagise iseseisvust soovinud vabariigi ajalugu kindlasti läbi enne) Ohridi lähedal oma allikatega. Bitola linna 70km kaugusel on kena, tagasiteel saab vaadata ka Prespa järje ja sõita üle mägede tagasi Ohridisse, väga ilusad vaated. Teed veidi kasinas korras, peab olema rooli tähelepanelik, aga liiklust on Makedoonias vähe, isegi pealinnas ei ole ummikuid. Lisaks kindlasti Sv.Naum Ohridi järve ääres. Seal on ka liivapõhjaga rand, kuigi rannariba on kitsas. Randu on palju, paar täiesti liivast jäi ka ette, kus saab kenasti eestipäraselt vette jalutada. Prügi on riigis rohkesti, aga mitte veel häirivalt. Vesi on väga puhas. Kindlasti tasuks käia Tiranas. Bunkerart2 muuseum otsige üles, see on MUST!  Albaania teed on suurepärased, tee Tiranani on looduslikult imekaunis ja seetõttu mõnus sõita. Liiklus veidi tihedam ja aeglasem, aga ei midagi hullu. Tirana on muidugi kogu aeg umbes ja seal peab olema tähelepanelik. Kui rohkem aega, siis meie veetsime kolm päeva ka Durreses mere ääres. Merevesi oli vist soojem kui kehatemperatuur :)   Ljubanishta Beach on hea suur. Naumi lähistel kohe, kämppari rand. Ahjaa, ümber järve sõitke ka. Piiriületus ei võta mingit aega, autol peab olema muidugi roheline kaart. Sharr Expressi nimeline kohalik rendifirma oli üks väheseid, kes lubas autoga sõita Albaaniasse muretult. Teiselpool järve on Pogradeci linn ja müüakse kalu restos, mis Makedoonia pool on keelatud püüda. Samuti on seal palju Hoxha aegseid punkreid, sest Jugoslaavia oli ju suur vaenlane. Natuke muljeid ka teisest vaatenurgast, äkki tekitab isu: https://arvamus.postimees.ee/6147757/erki-loigom-soe-reisimaa-kus-emotsioonid-lahevad-vahest-liiga-kuumaks?_ga=2.265570191.1866619773.1535387770-605023459.1535387770

2
0

Olen Ohridis paar korda käinud ja iga kord olnud veidi vaimustunud. Linn minu arvates ilusam kui Skopje. Ohridis peaks olema ca 35 000 elanikku aga suvekuudel on linnas pidevalt ca 70 000 inimest. Seda eelkõige seetõttu, et enne Nordicat on selle koha leidnud juba otselendudega Rootsi, UK, Holland jne.

Vanalinn jalutamiseks on kitsaste tänavatreppidega on väga armas. Söögi- ja majutuskohti on hulgi ja igale maitsele. Kesklinnast mitte kaugel on mäejalamil väike kirik (St. John äkki), mis on must be. Lokaalidest jäi hinge – Jazz Inn. Mööda promenaadi (üle väikse silla) jalutades on (eelkõige vist nädalavahetustel) mitu rahvarohket ja lärmakat peokohta. Ala Cuba Libre Beach & Bar ja teised. Kindlasti on reisiseltskonnas keegi kes soovib Ohridi pärlipoes käia (tegelikkuses peaks ainult kaks nn. originaalpoodi olema).

Kindlasti soovitan külastada väikelinn Strugat (ca 20 km). Teisele poole jääb, transporti kasutades kindlasti minna: Bay of Bones Museum (16 km Ohridist) ja vastustes juba mainitud St. Naum klooster (30 km Ohridist). Järveäärse tee peale jääb mitu ilusat küla. Ala ujumiseks kui ka kehakinnituseks. Nt. Trpejca.

Tagasiteel (kui Albaaniasse ei lähe) kindlasti keerata - National Park Galichica – peale. Sealse järsud tõused ja avanevad vaated on imelised. PS. Ilm üleval on tunduvalt külmem. Sealt on võimalus sõita välja teise ilusa, Prespa järveni. Kui aega tahtmist saab sealt kaudu sõita lõpuks kasvõi Skopjeni (tee peal nt. Bitola, Prilep ja teise linnad). Ja tee ääarest osta n. maailma parimaid virsikuid (5 kg maksab ala 1 eur).

1
0

Tänud pikkade kirjelduste eest.Tekkis veel küsimus, et kas vahetasite endale eestis kaasa kohalikku raha või on seal kohapeal igati ok vahetada eurosid kohalikuks?

0
0

Üldiselt on kasulikum kohapeal vahetada.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased