Milaano katedraal ja teised Itaalia kirikud

Tere.

Võib olla rumal küsimus, aga küsiks ikkagi. Kas keegi on hiljuti käinud Milaano katedraalis või teistes kirikutes ja oskab öelda, kas tõesti ei saa sisse lühikeste pükstega, lahtiste jalanõudega? Praegu on Itaalias nii palav ilm. Aga internetis leidsin mõned kommentaarid, et sisse ei lastud ja raha tagasi ei makstud.

Tegemist on katoliku pühamutega ja seal kehtivad vastavad reeglid. Keset suve mošeed külastades peavad samuti pikad püksid olema ja naistel lisaks pea kaetud. Sama paljude õigeusu pühamutega. Seega katoliiklastega läheb isegi lihtsalt ;)

Lahtiste jalanõude kohta ei oska midagi arvata. Aga täiskasvanud lühikeste pükste ja miniseelikutega Itaalias enamasti kirikusse ei pääse. Lisaks peavad ka õlad kaetud olema. Naistel on lahendus üsna lihtne. Võtad kotist pika seeliku ja tõmbad teistele riietele peale, mingi õhuke rätt õlgadele ja korras. Põlvedest alla ulatuvad püksid peaks OK olema. Vähemalt meestel.

6
0

Käisin mais, õlad olid paljad ja kirikusse sisse ei saanud, ainult katusele.

3
0

Lühikeste käistega saad kui õlad on kaetud, aga lühikeste pükstega ei saa, pikem seelik selga. Nad on isegi liberaalsemaks muutunud või vähemalt see, kes meid sisse lasi lühikeste varrukatega. Eelmine kord pidid õlad kaetud olema rätiga. Jalanõudest minul olid plätud, aga nö soliidsemad ja probleeme ei tekkinud.

0
1

Aga kuidas mehed? Kas peavad olema pikemate pükstega? Kas t-särk ei sobi? Selles õlad on ju kaetud

0
1

Põlvest mingid sendid alla läheb enamasti vist läbi, aga ei saa kinnitada, et alati. Kui põlved paljad, siis tuleb ukse taha ootama jääda. Peale tõmmatud seelik meestel abiks ei ole ;)

2
0

Ok. Aitäh vastuste eest. Järgmine rumal küsimus- kas seljakotiga saab sisse?

0
1

Väikse seljakotiga ei tohiks probleeme olla. Suurte matkakottidega muidugi ei saa.

0
0

Kus veel see on kohustuslik? Oleme veel Bolognas ja Firenzes, võib olla jõuame ka Veneetsias ära käia

0
1

Kõigis katoliku kirikutes on Itaalias sellised reeglid. Mida tuntum koht, seda rohkem kontrollitakse. Kuskil väikses kirikus võib igasugu riietusega hakkama saada, kui uks lukust lahti.

3
0

Hakkama võib saada, kuid viisakas ikkagi ei ole. Paljud lõunamaad on nii meeste kui naiste riietuses meist konservatiivsemad, eriti pühakodade juures. Ja neil on suurem vahe igapäevase ja kiriku-riietuse vahel. Meil oli see ka nii... kunagi ammu.

Ma ise võtaks siivsad riided kaasa. Ja kui ei tahaks võtta, siis jätaks kirikud külastamata. See ei ole ju hädavajadus. Kui oled ise usklik inimene ja päriselt soovid neid pühakodasid näha, siis austad niikuinii vastavaid kombeid ka. Kui aga ei austa... siis miks sinna kirikusse üldse minna?

Vatsele - mina (meesterahvas) olen käinud seelikuga kloostris / kirikus küll, Kreekas. Oldi rahul.

8
0

Nii meestel kui naistel peavad õlad ja põlved kaetud olema. Kuigi see on ka kuidas kusagil. Vatikanis ma käisin lühemate pükstega ja jäi ka paljaste õlgadega naisi silma. Jalanõud võivad lahtised olla. Jeesus käis ka sandaalidega.

0
1

Õigeusklikel on vist mingi oma värk sellega. Mul poiss sai Hertsegoviinas ka kloostrisse kohalt antud seelikuga sisse. Ise poisina jäin ammusel ajal Roomas Püha Peetruse katedraali ukse taha ja kiirelt valmistatud seelik abiks ei olnud.

2
1

Kreeka kloostrites a'la Meteora jagati hõlste, mida ümber panna, et põlvi katta, aga ma ei pannud tähele, kas se esobis ka meestele. Aga jah, küsimus oli Itaalia kohta, arvan, et palavus ei ole piisav ettekääne, et eirata reegleid.

3
0

Kas Firenze Santa Maria Novellasse minekut on parem ka ette broneerida?

0
0

Milaano katedraalis olid automaadid, millest sai 3 euro eest osta valge ürbi. Müüdi ka 5 euroseid erinevat värvi salle.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased