Militaarmuuseumid Euroopas.

Kas oskate öelda, kus Euroopas asuvad või kas üldse on olemas militaarmuuseumid. Mu mehel sügav huvi nende vastu. Sõidame suvel sellisel marsruudil Eesti-Läti-Leedu-Poola-Tsehhi-Saksamaa-(Baierimaa)-Shveits-Austria-Itallia põhjaosa- Horvaatia (KRK saar). Tänan abi eest.

Muuseume on nii palju, et kõiki ei jõua külastada. Andke täpne nimekri linnadest, kus olete hommiku poolikul (suletakse suhteliselt vara)

0
0

Euroopa on olnud sadade sõdade ja sõjakeste tallermaaks, mistõttu sõjamuuseume on pea igas riigis ning kehtib reegel, et mida suurem ja võimsam on ajalooliselt riik olnud, seda uhkem on muuseum... või siis millist riiki rohkem sõdades on sakutatud (nt Poola, Belgia). Kui marsruuti vaadata, siis võiks huvi pakkuda Poola armeemuuseum Varssavis (http://en.wikipedia.org/wiki/Polish_Army_Museum). Tsehhi muuseum (http://www.prague-tourist-information.com/museums/military/index.htm). Lõuna-Saksas eriti huvipakkuvaid militaarmuuseume pole, ehk vaid Müncheni Deutsches Museum, mis on aga rohkem tehnikakallakuga. Huvipakkuvad võivad veel olla Austria-Itaalia piiril olevad I MS muuseumid, käes seal ju kolm aastat positsioonisõda ning need positsioonid on endiselt säilinud. Itaalias kajastab seda ajastut kõige paremini Austria piiri lähedal olev Rovereto muuseum (http://www.museodellaguerra.it/eng/1_permanenti.htm).

0
0

Teel Riminist San Marinosse on tee ääres (põhjapool teed mäe veerel) kümnetest sõjalennukitest koosnev lennumuuseum.

0
0

Veel tuli üks meelde. Venezias kohe Õhkamise silla (Ponte dei Sospiri) kõrval kanali ääres on sõjameremuuseum. Eriti olid aukohal itaallaste pisiallveelaevad inimtorpeedod.

0
0

sest see nii spetsiifiline teema. Olen veendunud, et seal keegi annab palju arukamat nõu. Ja üldsegi, kui see Su mehe huvi - miks Sina siis uuringuid läbi viid?

0
0
0
0

Lõuna pool Saksas, linnake nimega Sinsheim, koos suure tehnikamuuseumiga. Suur osa väljapanekust ka sõjatehnika, lennumasinad, tankid jm relvastus. http://www.museum-sinsheim.de/

0
0

Olen vaadanud ,aga ei leia miskit juttu Como järve äärsetest kohtadest.Lugenud jälle mitmest kohast,et väga kaunis koht. Kas keegi on sealkandis käinud? Plaan minna augustis just Põhja Itaaliat vaatama ja sõita sealt allapoole mere äärde.Rimini ja sealt tagasi mõõda mere äärt.Mida soovitate vaadata.

Kas Shveitsis on ka miskit sellist teed üle mägede nagu Austrias see mägitee üle alpide(Glossglokner)

0
0

Helsingi sõjamuuseum kesklinnas Tõrvasaare lähedal. Mitmes majas minule jättis hea mulje. Nii statsionaarne püsinäitus + veel hooajalised ekspositsioonid. Hästi oskavad eksponeerida mitte pole asju kuidagi laiali laotud.

0
0

Poola Armeemuuseum Varssavis on külastamist väärt. Auschwitzi koonduslaager (Oswiecim, Lõuna Poolas) on väga populaarne.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased