Mitu päeva Chiang-Mail veeta on ok?

Plaanis minna juuli kuus Chiang-Maile. Kes seal varasemalt olnud, oskab ehk soovitada, kui kaua oleks piisav aeg, et seal trippides kõik põhilisemad turistiatraktsioonid ära vaadata. Kas põhja pool võib olla ka vihmasem suvel kui lõuna pool?

Chiang Mais on vihmahooaeg maist augustini. Juulis 2016 oli vihmaseid päevi 29 31-st. Kõik sõltub sinu huvidest ja sellest, mida määratleda Chiang Maina. Chiang Mai on templilinn, seega on seal võimalik veeta mitu päeva mööda templeid käies või külastada mõne tunni jooksul kahte ja otsustada, et aitab ka. Erinevad päevatuurid veavad sind valge templi juurde (asub tegelikult Chiang Rais) ja Kuldsesse Kolmnurka või ka Pai poole. Kõik need kohad on tundide ja sadade kilomeetrite kaugusel Chiang Maist, seega on küsimus, kas pead silmas konkreetselt Chiang Mai turismiatraktsioone või lähipiirkonda (ehk - kas Tallinnas viibides on Tartu ja Otepää külastamine sama reisi osa või räägime konkreetselt Tallinnast). Konkreetselt Chiang Mai puhul on 2 päeva täiesti piisav, aga ehk tahad veeta rohkem aega sealsetes džässklubides või baarides. Kui lisada päevatripid lähipiirkondadesse, võib Chiang Mai ka 4-5 päeva või kauemgi baasiks olla, kuid samamoodi võib sealt liikuda Raisse või Paisse, et mitte igal õhtul tagasi sõita samasse linna.

7
0

Tänud informatiivse vastuse eest! Väljendasin ennast valesti natuke jah. Tegelikult ongi soov külastada nii Chiang Maid, Chiang Raid ja Paid. Ja nagu ma aru saan, siis ongi mõtekas liikuda jooksvalt ühest kohast teise ja mitte võtta kuskile koha peale kindlat hotelli, kuna vahemaad pikad. Kuna viibime suvel Tais poolteist kuud, siis ajaliselt aega on, oluline oleks lihtsalt see, et kui pikaks ajaks võtta lennupilet. Ilmselt piisab nädalast, et põhilised vaatamisväärsused üle vaadata?

1
0

Jah, nädal on piisav. Hotelle saab bukkida samal päeval või päev ette. Tai siselennupiletitega ma ka ei muretseks ja ette ei ostaks. Eriti kuna te ei satu sinna mingi festivali või ürituse ajal. Näiteks täna homseks ostes on Chiang Mai-Bangkok piletid 1000-1100 bahti, Chiang Rai-Bangkok on 1300-1500 bahti. Samad hinnad kehtivad ka mõni tund enne lendu samaks päevaks ostes. Kui mingi promo ajal ette ostate, siis mõnisada bahti saate sellest hinnast alla, aga miks endale nii range plaan paika panna kaks kuud varem? Sõitke kohale, millal viitsite, ja kui ära tüütab, siis ostke pilet samaks päevaks või homseks ja lennake kuskile mujale. Kehtib kõigi Tai siselendude puhul. Lennuk on seal nagu Tallinn-Tartu buss, kuhu ju ka juuliks ei hakka piletit ette ära ostma (kuigi kuuldavasti üks koht bussis on 1 euroga müügis või midagi taolist - aga las ta olla, sest ka täishind ei tapa).

1
0

Chiang Mai on lahe linn. Ise olime seal vist 5 päeva - käisime temlpites, lähedal on mitmed head elevandi rescue farmid, lisaks ATVga looduses sõitmas, mis oli väga äge. Huvikorral saab teha jõgedel raftingut ja zip linedel looduses ringi sõita. Hinnad on küll päris kallid (ala 50 euri), kuid siiski odavamad kui mõnel teisel mandril.

0
0

Minule Chiang Mai väga meeldis. Olime kohapeal vist umbes 3 päeva, kolasime niisama ringi ja vaatasime kohalikku elu. Lisaks on Chiang Mai lähedal selline koht nagu Elephant Nature Park (https://www.elephantnaturepark.org/). Ma olen igasuguste elevandi- ja muude loomaatraktsioonide vastu, sest kõik need elevandisõidud jt on oma olemusel looma väärkohtlemine. See park on aga teistsugune ning jättis äärmiselt sümpaatse mulje. Tegemist on päästetud elevantide koduga - sõita elevantidel seljas seal ei saa, aga saadav emotsioon on üliäge ja väga positiivne. Soovitan väga.

0
0

"Päästetud elevandid" on seal eraldi turismisektor, ma vist korjasin 5-6 erineva koha reklaambrošüürid, aga ei viitsinud eeltööd teha ja uurida, kui päästetud nad reaalselt on (või on lihtsalt tavalised elevandifarmid rebränditud turistidele sobivamaks). Raftingu ja zippimise kohta vihmahooajal ei oska arvata, aga kosed on kindlasti vett täis ja uhked vaadata.

0
0

to improved: Absoluutselt nõus, seetõttu tõin just selle konkreetse keskuse välja koos kodulehega - sarnasenimelisi on seal mitmeid. Tegin enne sinna parki minekut päris põhjalikku eeltööd (ma reeglina üldse ei käi "loomakeskustes") ja vähemalt toona (see oli muidugi päris mitu aastat tagasi) oli tegemist tõepoolest heategevusliku organisatsiooniga, kus tõepoolest tegeleti loomade aitamisega. Niipalju kui olen siiani nende tegevust jälginud, tundub, et nad jätkavad samal kursil.

Olles väga palju reisinud ja näinud väga erinevaid loomadega seotud atraktsioone, mis minus enamasti eelkõige tülgastust tekitavad, siis see konkreetne koht selgelt erines ning raha lõhna seal tunda ei olnud. Seda erinevalt näiteks Tiger Park´ist, kuhu me läksime esmärgiga vaadata, mis seal siis päriselt toimub - ootused olid madalad, kogemus veelgi masendavam. Ei meeldinud ja ei soovita. Elu sees ei usuks, et neid tiigreid seal ei uimastata. Täiesti masendav.

1
0

Chiang Mai ja Chiang Rai ümbruses saab võtta mitmepäevaseid matkasid. Olen mõlemas kohas teinud 3 päevase. Ööbimine on külades, ööbimine onnides matil ja söök tehakse ka lõkkel. Mulle meeldis.

0
0

Ma olen Chiang Mais olnud kaks korda, kummalgi korral nädala ja võiks vabalt veel minna :) Aga ma olen ka selline laid-back reisija ning mingit vaatamisväärsuste rallit ei tee.

BKK ja CM vahel olen alati öörongiga liikunud (hooajal minimaalselt nädal ette broneerida, et magamiskoha saaks). Seat61 lehelt saab infot, millised rongid on uuemad (ja mugavamad).

0
0

Soovitaksin ringi liikumiseks rollerit, aga kuna minek juulis vihmahooajal siis võta pigem auto. Autorent oli kohapeal koos kindlustusega kuskil 20€/päev mingi Toyota eest. Arvesta et liiklus on vasakpoolne ning võta kaasa rahvusvahelised juhiload. Ööbimise leiab igalpool kohapealt, ei pea ette broneerima. Paisse minnes on nad viimastel aastatel teeolukorda tunduvalt parandanud ning paljudel lõikudel mägedes on 2+1 sõidurada. Mina jätaksin Chiang Mai ja ümbruse jaoks minimaalselt 3-4 päeva ning kindlasti võiks see kattuda nädalavahetusega. Laupäeviti ja pühapäeviti on Chiang Mais väga suur nightmarket, kus pakutakse kõike. Pai on vihmahooajal kindlasti väga hea valik, sest seal on on ilusad riisipõllud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased