Mootorratastega Euroopasse.

Tere! Selle aasta augusti kuus oleme plaaninud sõbraga võtta suund Euroopa poole kuni kolmeks nädalaks. Mingit päris kindlat plaani pole pandud, kuid mõned punktid, mis on eesmärkideks kindlasti läbida ja kohapeal tutvuda on järgmised: amsterdam, Pariis, Barcelona, Monaco, Alpid(veidi aktiivsemalt jala matkata), Viin, Bratislava. Nagu enne öeldud, siis hetke plaan on minna kahe mootorrattaga ning kahekesi, kuid kui kellegil peaks olema huvi liituda või anda mõningast nõu, mida sellel marssruudil ei tasuks kahe silma vahele jätta, siis oleks kena kui teada annaksite.

Tervitustega

1
2

Olles juba mitmeid aastaid tsiklitega erinevaid reise sealkandis teinud, võin öelda vaid üht- plaanid on liiga suurejoonelised. Kolme nädalaga jõuate nimetatud kohad vaid läbi sõita. Kui puudub lisaks veel eelnev tsiklitega matkamise kogemus, soovitaks alustada vähemaga. Peale selle, augustis puhkab praktiliselt suurem osa euroopast, mis omakorda tähendab liiklusummikuid, kohati kordades kõrgemaid majutushindasid, majutuse raskemat saadavust jne. See kõik muidugi ei tähenda, et ma seda ei soovitaks :) Tsiklitel on sellised reisid hoopis midagi muud ;)

0
0

Kui Sind töeliselt ilusad kohad huvitavad Alpides, siis minu abikaasa korraldab mootorrattareise sinna. Kui huvi ja konkreetsed küsimused, vöib aidata.

0
0

See oli lihtsalt esialgne marsruut, kuhu poole minna. Viimasel ajal isegi mõelnud, et plaanid on liialt suurejoonelised, eks peab midagi välja jätma. Itaalia iseenesest niiväga ei huvita, eelmine aasta sai sitsiiliast Milanoni läbi käidud. Alpides olen käinud autoga, kahtlematta on seal VÄGA palju veel vaadata, kuid lääne ja kirde euroopasse suundumine oleks sammuti natukene kehvapoolne, kuid samas ka miks mitte. To globetrotter: Seda oli eelmisel aastal itaalias näha eheda näitena, kui paljud puhkavad sel ajal, nii et targem oleks reisiplaanid seada näiteks juuli kuusse? Ning eeldustel, et trip kujuneb 2,5 - 3 nädalaseks, kui jätta välja hispaania pool, siis oleks pm muu reaalne rahulikult läbida ja kohapeal asjadega tutvuda? Tsikliga reisimise kogemused on väikesed, kuid paar välismaa trippi on siiski olnud ja mootorratta seljas olen igapäevane liikleja (sammuti ka sõber).

0
0

Minek 4 mootorrattaga ja 18 juuli hommikul on start. Siht on Jalta! Kuid eks näis kuidas täpsemalt läheb! Plaanis on 14 päeva ja esimese hooga kiirelt kohale(st sõi kuni poolani) ja siis vaiksel edasi.

0
0

Miks just Jalta? Teie reisiplaanis kindlaid sihtpunkte, mida te kindlasti vahele ei jätaks on veel ?

0
0

Amstertaamis soovitan olla ettevaatlik,väga levind on seal mottikate varastamine ,kui vähegi korralik rattas siis soovitan väga ette vaatlik olla tuttAVAD alles käisid ja üks rattas varastati ära ,isegi lukk ei aidanud,leedukatel läks koguni 5 rattast jalutama,iagaljuhul kas keegi vallvese või siis korralikult postikülge aheldada.aetakse lihtsalt kaubik kohale ja 4 vennaga tõstetakse rattas kaubikuse!

0
0

ja sesamune saksas tasub pollaritega,mitte kokku puutuda,suht agarad iga asjapärast trahfi tegema ja naad on väga ranged ei mingit halastust!

0
0

Tervitused,

meil plaan minna augusti lõpus (2 viimast nädalat)tsikliga. Plaan on läbida Läti, Leedu, Poola ja jõuda Tšehhini..kui hästi läheb siis sealt edasigi..aga plaan võib ka muutuda ja ehk suundume hoopis Rumeenia poole. Tavaliselt tulevadki viimasel minutil mõtted, see on üks osa põnevast reisist.

0
0

Eelmine aasta sai mindud absoluutselt plaanidetta, ning seiklus kujunes kohati väga hämmastavaks.2 nädalaga jõuab päris kenasti rumeenias ära käia. Kui suure pundiga minek on?

0
0

Minek on kolme nelja inimesega aga võib-olla augusti kuuks suureneb seltskond veelgi..oleme isegi mõelnud Hispaania peale aga kuna aega seekord kõigest 2 nädalat, siis sinna kindlasti ei jõua..

0
0

Mingi planeerijaga tuleks see marsruut üle vaadata. Saab selgeks palju sõiduaega tuleb. Aga selle otsa jaoks on 2 nädalat vähe.

0
0

Kas kindlasti läbi Poola? Ise plaanin samal ajal Rumeenia tripi- Läti, Valgevene, Ukraina, Moldaavia ja sealt edasi. Poolat olen mitu korda sõitnud, minnes ei tahaks enam seda läbida.

0
0

Valgevenet ei soovitaks. Viisa kohta ei tea aga nagu "korralikule" sots maale kohane, pead arvestama miilitsa saamahimuga. Ja üleüldse on sellises riigis ametnikega vastik suhelda. Ei tõmba enam selline ekstreemturism. Ukrainas kohta nii halvasti ei arva aga teoreetiliselt tuleb neil ka see lastehaiguste periood läbi põdeda. Seega olen enda jaoks Ukraina külastamise veel mõned aastad edasi lükanud. Alati ei saa ainult odavatele hindadele orienteeruda. Korralik jama kohaliku saamahimulise ametnikuga võib mõnusa reisielamuse ära mürgitada.

0
0

Raske mõista neid hirmulugusid a`la "endised liiduvabariigid", Omal pea 30-ne aastane kogemus nendega (sealhulgas ka kesk-Aasiaga) ja pole veel olnud põhjust hirmudeks. Enamik reise tehtud üksi ja neid on selle aja jooksul kümneid olnud. Ekstreemi pole kuskil kohanud ja ei oota seda ka nüüd. Teistmoodi värk kui muu Euroopa, seda küll, aga ei midagi ekstreemset. Hirmul on ikka suured silmad :) Valgevene viisa pole aga mingi probleem, selle saab nädalaga.

0
0

Meiegi mootorratastega Euroopasse, aga läheme laevaga Saksamaale ja sealt edasi..minek juuli alguses.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased