Müncheni Oktoberfest

Tere,

Plaan minna 2010 aasta sügisel Oktoberfestile. Oskab keegi varem käinutest öelda kaugel asub fest kesklinnast või mis on selle koha nimi kus pidu toimub. Samuti ootaks soovitusi ööbimiseks.

Tänud!

1
2

Marienplazist ehk siis südalinnast on Oktooberfesti väljak jala minnes 2 km kaugusel. Peoväljaku nimi on Theresienwiese. Ööbimiseks milliseid soovitusi? Majutusasutuste hinnad on Oktooberfesti ajal mitmekordsed ja tihipeale juba palju aega ette broneeritud. Kui praegu otsid, siis ehk leiad veel midagi. Ise olen Münchenis ööbinud sellises kohas http://www.aohostels.com/en/munich/city-hotel-munich/ Kena ja puhas 2* hotell tavaajal päris heade hindadega, korralik hommikusöök ka hinnas. Ja asukoht enamähem kesklinna ja Oktoberfesti väljaku vahel rongijaama lähedal. Vaatasin ,et Oktoberfesti ajaks on hinnad tõstetud 86 EURi ühe koha eest 2-kohalises toas.

0
0
0
0

Olles ise 2 viimast aastat Oktoberfestil käinud võin julgelt öelda, et pole üldse tähtis, mis linnanurgas sa elad, metrooga saab enamvähem igalt poolt sõna otseses mõttes otse melu keskele. Ja eks majutusasutuste kohta kehtib see, et mida lähemal sa sündmusele oled, seda kõrgem on ka hind. Sellepärast on juba mõtet kuhugi kaugemale peatuspaik otsida.

Üle-eelmise aasta Oktoberfestist meenub üks offtopic seik, mida eriti tihti ette ei tule - hilisõhtul peale põhipeo sulgemist suutis U-bahn sõita valele marsruudile e rong, mis pidi sõitma punktist A punkti B, sõitis hoopis punkti C e mingil haruteel pani valesti :) Tekitas küll natuke sahinat sametist põlvpükstega reisijate hulgas, aga meeletud kogused nisuõlut suuremat pabinat kelleski ei lasknud tekitada ja šlaager käis muretult edasi.

1
0

To dante: olen netist lugenud, et suht keeruline telkidesse pääseda. Kuidas sellega on?

0
0

Võin kõnelda oma kommentaare, käisin samuti üle-eelmisel aastal. Telke 14, no telkideks on neid kap ehitisi jah raske nimetada, mahutavus igal 10-12 tuh. Avatakse kell 10 hommikul ja suletakse vist 22.30 ja seda minutipealt. Igal oma suunitlus(seda kõike saad okt festi lingilt lugeda) - kus käivad valgekraed, kuhu kogunevad italianod, kuhu geid jne. Kuumemad kohad olid näiteks 10 minti peale avamist täis - uks kinni ja mitte üks hing rohkem sisse ei saa. Meie tegime nii, et käisime laup õhtul selles kesklinna õllekas ehk nn. 15.telgis, pidu oli väga lahe: http://www.daswiesnzelt.de/. Ja kui me siis pühap peale mõnetunnist rongkäigu vaatamist - õlletootjad 6-hobuliste õlletünnide laadungitega jne- väga efektne vaatepilt ja kui siis kihku-kähku sai Wiesenile tormatud(nii kutsub seda kohalik, ta ei ütle OktFest) - no siis olid enamik telke lootusetult kinni. Saime kalatelki ja hiljem mingisse veel. Efektne on küll, kuidas nad makrelli grillivad - aga vaadake ise! Väga maitsev - oli vist umbes 15-20 euri pirakas kala, millest jätkus 2-le. Kord on seal majas, telgis tähendab. Ei mingit töllerdamist - ruumi keskel nn. aedikus lauad pikkade pinkidega, tantsimine istepinkidel. Ruumi keskel kõrgel poodiumil elav muusika, sisuliselt vahet pidamata. Seda istetsooni ümbritsev 1-1,5 meetrine ala liikumiseks, ei mingit seismist-parkimist seal. Kohe on korravalvur sulle seda meelde tuletamas kui stoppad. jne jne

0
0

Transfer1.net OÜ korraldab see aasta väga suure tõenäosusega Oktoberfestile ka reisi. Reisit huvitatuil palun võtta ühendust [email protected] varsti on info ka kodukal!

0
0

Ja väike vihje nendele, kes iseseisvalt tahavad kohale saada - hetkel on Lufthansal sooduspakkumine TLL-MUC-TLL 2.715 krooni just Oktoberfesti aegsesse perioodi. Igati mõistlik alternatiiv 2.200-kilomeetrisele loksumisele. Ja kes soovib Lufti teenustasust hoiduda, siis Travelpartneri kaudu tuleb hind 2.580 krooni.

0
0
  1. Väike täpsustuseks emmi postituses olnud lause "Avatakse kell 10 hommikul ja suletakse vist 22.30 ja seda minutipealt." kohta: Tööpäevadel avatake 10:00 (puhkepäevadel 09:00) ning suletakse 23:30... 22:30 l6petatakse 6lle müük/serveerimine ehk 22:25 ostad veel viimase 6lle ja siis on aega tunnike, et see ära juua... Kogu info avamisaegade kohta: http://www.oktoberfest.de/de/article/Termine/Termine/Termine+und+%C3%96ffnungszeiten/459/

  2. Kui ei taha paar tundi varem seltskonnaga ootejärjekorras kohta sisse v6tta, siis alati on v6imalik endale ka koht telgis eelnevalt reserveerida... Iga telk tegeleb oma reserveeringutega ise, ühtne booking-süsteem puudub ning oktoberfesti kodukal (http://www.oktoberfest.de/de/ressort/gro%C3%9Fe+Zelte/) klikka huvipakkuva telgi peale ning seal leiab juba telgi kontaktinfo (nt Augustiner'i (isikliku arvamuse kohasel parim Müncheni 6lu ;p) puhul on see: http://www.oktoberfest.de/de/article/Zelte/gro%C3%9Fe+Zelte/Die+Augustiner-Festhalle+-+familienfreundlich+und+gem%C3%BCtlich/187/3/). Helista, faksi, küsi huvi korral lisainfot ning reserveeri... Liskas v6id (saksa keele oskuse korral) lugeda reserveerimissüsteemi kohta siit: http://www.oktoberfest.de/de/article/Das+Oktoberfest/Service/So+reserviert+man+einen+Tisch+im+Festzelt/458/

0
0

Tere taas!

Lõpuks on ka Transfer1.net OÜ-l kodukal info üleval Oktoberfesti reisi kohta! Edasi-tagasi reisi maksumuseks koos vahemajutustega Poolas (nii minnes kui ka tulles) on vaid 3499 krooni/in. Ning võimalik on ka hinnalt allahindlust saada!

Täpsem info http://www.transfer1.net/oktoberfest.html

Cheers, Lorien

0
0

Est_muc, praegusel hetkel telki kohti saada on suht lootusetu ettevõtmine. Seda oleks pidanud juba kevadel tegema.

Lorien, pigem sõida Lufthansaga kohale selle asemel, et Poolaga mässata. Nt. 17-22.09 on lennupilet 2.394 krooni.

0
0

Kohalkäinud võiksid rääkida ka järjekordadest . Mõttetu ülerahvastatud üritus . Võib-olla on kellelgi paremad kogemused .

0
0

Sai isegi käidud 2007.aastal. Koht on vägev ja ei tundunud kesklinnast küll 12km. kaugusel, rongijaamast oli paraja jalutuskäigu kaugusel. Orienteeruda on lihtne, jälgi inimesi saksa rahva riietes(hommikul lähevad-õhtul tulevad). Minna tasub kindlasti Oktoberfesti viimase nädalal, selleks ajaks on itaallaste hordid jube lärmakad läbustajad), sealt juba lahkunud ja se on se aeg kui kohalikud sakslased seal ise käivad. Ise ööbisime Alpides ühes mägi hotellis ja sõitsime rongiga Münhenisse ja õhtul tagasi.1 tund rongi sõitu maksis edasi tagasi u 9EUR-i, aga Alpihotellid ise on juba elamus

0
0

Vaata hotelli Atlas City, kas seal on kohti saadaval. Kesklinnas raudteejaama lähedal väga norm hinnaga oli eelmisel sügisel. http://www.atlas-city.com/

0
0

Oktoberfest Münchenis

Tere!

Palun nõuandeid ja häid soovitusi sügisel Müncheni Oktoberfestile minekuks. Plaanime minna ca 10–15 inimesega ja lennukiga. Millistel päevadel tasuks osaleda? Kus majutuda? Olen aru saanud, et kõik hinnad laes. Eriti suurepärane oleks kui saaks kellegi varemkäinuga korra suhelda, et kuidas festivalil kohapeal süsteemid on, et ikka telkidesse pääseks jms :) Tean, et oleme oma plaanidega suht hilja peale jäänud…

Ette tänades, Evelyn

0
0

Plaan ka sel aastal esmakordselt Oktoberfesti külastada. Oskab keegi anda soovitusi, kust saaks vaadata Müncheni lähirongide kaarti? Millist telki valida ning mille järgi üldse telki valida? Nagu aru olen daanud, siis erinevad telgid on erinevate õlletootjate omad ning müüakse seal selle konkreetse tootja toodangut? Kuidas söökidega? kas söögivalik on enam-vähem sarnane või on ka seal suuri erinevuseid?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased