Münchenisse nädalaks.

Tervist.

Olen teadlik et foorum sellekohta suhteliselt läbi nämmutatud kuid täpseid vastuseid oma küsimustele ma ei ole leidnud nii et ehk mõni inimene kes kohal käinud on, jagab veidi infot. :)

Plaan on selline et minna 5-7 päevaks. Ja liikuda veidi ka ülejäänud Baierimaal mitte ainult Münchenis.

 1. Millist autorenti soovitaksite?
 2. Kas minna talvel (peale jõule) või kevadel. Huvitab just see et kas talvel on loodus palju ilusam kui kevadel? Kuid talve kahjuks minu jaoks räägib see et siis on Bundesligas vaheaeg ja tahaks ikka Münchenis vaadata ka Bayerni kodumängu ära.
 3. Millised oleks teie soovitused reisiplaaniks ehk mida külastada?
 4. Endal on mul reisieelarve umbes välja mõeldud kuid kui suurt eelarvet teie soovitaks et saaks korraliku reisi teha?
 5. Kui palju aega varem soovitaksite lennu ja muud piletid/asjad broneerida?

Hetkel nagu rohkem küsimusi ei ole kuid kui tuleb siis postitan juurde.

Huvitav, mis võiks juhtuda, kui algatuseks otsingut kasutada? Müncheni teemad on kõik siin koos.

Olen need teemad kõik läbi uurinud ja sain osadele küsimustele ka vastused kuid mitte kõigile.

Üldiselt soovitaks minna kevade poole, kuskil märtsi lõpu poole muutub Saksamaa juba rohelisemaks ning kevad saabub varem kui siinmail. Üldiselt ütleks, et ega Saksa talv palju meie sügisest erine. puud on raagus ja vihma sajab ning sajab. Kui bundesliiga vaatamise soov suur, siis soovitakski mõne mängu välja valida ja selle järgi orienteeruda. Minule ei jätnud München nii toredat muljet. Väike jalutuskäik ajaloolises osas ning paar muuseumit vb ka. Muidugi õllekeldrid ;) Aga kui autorendi soov on, siis võiks sõita mööda jõgesid, kus on idüllilised väikekülad. Samuti ei ole Saksamaa kõige külastatavam turismiobjekt Neuschweinsteini loss väga kaugel ning seal juba tulevad ka Alpid vastu! Hoolimata kõigist nendest Aasia turistidest ja turismikas see on, aga oli siiski loss ja selle ümbrus külastamist väärt.

Broneerimisega on nii nagu ikka mida varem, seda parem. Aga üldiselt 2 kuud enne peaks olema parim aeg. Aga natuke uurida ja vaadata, kas leidub kampaaniaid vms. Tallinnast Münchenisse lennata on üldiselt suhteliselt kallis. Reisieelarve jaoks on parim vaadata lennupiletihindu ja ööbimispaiga omi ka. Samas rõhutaks, et München on Saksamaa kalleimaid linnu. Kui kuskile sööma minna, siis 10-15 eurot õhtusöögile peaks arvestama, õlu on kuskil 3,5- 4 euro kanti. Olenevalt kohast siis loomulikult. Aga üldiselt on siiski elustiil määrav, kus süüa, kas ka soov shoppata jne jne jne

Kuhu shoppama soovitad minna?

 1. Autorent Sixt näiteks. Saksapärane ja suur, saksa autod, asjaajamine kiire, punkte palju.
 2. Kevad tundub ilusam ja soojem aeg, kui kõle talv. Jaanuari aled on nagunii läbi.
 3. Reisiplaan vii linnast välja, on huvitavam. Linn ise ammendas BMW maailma, vanalinna ja olümpiapargiga. Neuschwnsteini loss ei ole kaugel, umbes 120 km, saksa tee kulgeb kiirelt. Alpides jõuab ringi sõita küll, minge tiir Austriasse näiteks. Ise käisime Alpides Grossglockneri teel 2,5 km kõrgusel ja jõudsime õhtuks veel tagasi. Kui juba auto olemas, saad shoppama minna Metzingeri või Ingolstadti outletidesse. München on kallis.
 4. Reisieelarve on su enda teha, raha kulub inimestel erinevalt. Näiteks lend+nädal autorenti Münchenis on minu hinnangul juba 600-700 €.
 5. Kui tahad kevadel minna, siis võiksid juba osta.

Suured tänud asjalike vastuste eest. :) Eelarve küsimuse küsiks tegelikult nii et kui palju oli Teie Müncheni reisi eelarve kui see pole saladus. :)

Tegelikult nädalaga külastab Münchenis selle koha ära küll http://www.hofbraeuhaus.de/ Parem oleks selle peale muidugi kaks nädalat jätta ja asi põhjalikult ette võtta ;)

Noo kui sellega päris tuttavaks tahaks saada siis peaks seal kuu aega ikka veetma :D

Oma eelarvet on raske täpselt öelda, ei pidanud arvestust ja meil oli ka ööbimiskoht olemas. Samas maksis ainuüksi U2 kontserdipilet kroonides 4500. Olime neljakesi, seega olid autorendikulud väiksed ehk jagatud. Söögi peale ikka kulus, õhtul kuskil istudes oli ikka 20 € nägu tavaline – suurem söök, õlu. Eks oli ka igasugu pileteid, sissepääse, köisraudteid, kiirteemakse (Austria), kütus, joogid-jäätised jne – raske kokku võtta.

Hofbräuhausis võite käia, aga arvestage, et see on saksa õllekate Disneyland ehk üsna turistikas. Toit on seal kehva, õlut juua ok. Kuumemad kohad on kesklinnast eemal õhtused väiksemad õllekad, kus käivad kohalikud.

 1. Soovitaks ka pigem kevadet. Jaanuaris võib ilmaga vedada ja on selga ja külm või siis sajab vihma (pigem tõenäolisem). Seoses Bayerni mänguga, selle võid plaanidest tõenäoliselt maha tõmmata (https://tickets.fcbayern.de/Internetverkauf/eventlist.aspx). Ausverkauft tähendab, et mäng on välja müüdud. Aegajalt juhtub, et mõnele meistrite liiga mängule või siis karikamängule on pileteid saada, sest need enamasti nädala sees ja õhtuti ja siis kaugematel fännidel keerulisem kohale tulla. Kuid see on nii enamasti sügisel, kui karikamängud on nõrgemate vastastega ja meistrite liigas alagrupimängud (maksavad rohkem kui tavalised mängud, 30-40 eurost ülespoole). Kui lihtsalt tahtmist staadionile saada ja osaliselt tunnet, siis teise liiga klubi 1860 mängule saab pileteid lihtsamalt.

 2. Kui tead, millal minna tahad, siis ei tasu vähemalt lennupiletitega oodata. Lufthansa pikalt ette ostetud piletid olid nt üsna soodsad, jaanuaris maksin TLL-MUC edasi-tagasi piletite eest augusti algusesse 145 euri, samad piletid olid detsembris 119 saadaval. Igatahes tasub vaadata. Aegajalt teeb Lufthansa ka soodukaid, aga neile ei tasu loota ja väga kaua oodates võivad piletid ka 300+ eurot maksta.