trip-krainetrip-ukraine-dark
Näpunäiteid, soovitusi ning abi algajaile

Tere! Tänud alustuseks kõigile trip.ee reisikogemuste-elamuste-soovituste postitajaile! Sooviks kambaga minna autoreisile, kuid nagu ma olen aru saanud, puhkab Euroopa augusti teisel poolel täie mõnuga. Nagu aru olen saanud, siis kahte asja- sõita kaugele ja näha võimalikult palju, ei saa. Trip.ee-s on palju diskuteeritud teemadel a´la "Kaks nädalat ja tahaks Hispaanias ära käia". Sõita edasi-tagasi jah jõuaks, kuid kas sellel on mõtet- vaadata on ju tegelikult palju-palju ja maitsed on ka erinevad. Seega ootan siia nende inimeste arvamusi ja kommentaare, kes on käinud, näinud (mitte ainult Hispaanias) ja kes annaksid algajaile "mööda maad" reisijatele nõu. Kas mööda maad, kaks nädalat aega, Barcelonani ja tagasi (tahaks lisaks peatuda Lõuna-Saksamaal ja Lõuna-Prantsusmaal veini juua) reisil on mõtet, või kujutab see endast ainult autos istumist ja sõitmist? Ehk ongi targem lühem ots võtta (nt. Lõuna-Prantsusmaa)- ehk kogenenumad annaks mulle nõu! Muidu head suve või head reisi, ei teagi, mida siin kombeks on soovida. Mõlemat siis:)

Meie stardime laupäeval kaheks nädalaks Ungarisse see on selle ajaga üsna mõistliku pikkusega reis. Ei tule siis pidevalt autos istuda ning jääb aega rahulikult mõned päevad paigal olla ning kohalike olusid nautida. 2005 käisime ka L. Prantsusmaal ja ka seda 2 nädala jooksul ning sellest reisist jäi meelde ikka palju sõitmist, niit et ega just palju seda kohaloleku aega ei jäänud. Samas oleks olnud 3 nädalat aega oleks asi olnud juba jumekam.

Me stardime kaheks nädalaks Esmaspäeval (6.08.2007) Itaaliasse! Ühel aastal käisime ära Prantsusmaal ja Lõuna-Prantsusmaalt mööda Itaaliat tagasi - aega läks 10 päeva. Päris korralik puhkus oli ja palju sai vaadata, sõitjaid oli ka muidugi 3. Viimane reis autoga oli Sitsiiliasse (ca 10 päeva jälle), samuti ei nurise, et palju oleks autos istunud.

Pikem euroopa-tuur küsiks ikka kolme nädalat, kahega käib ära küll, kuid liiga kõrge protsent puhkuseajast kulub läbi tuuleklaasi asfaldi vaatamiseks. Konkreetselt Hispaania puhul, neli päeva sinna, neli tagasi puhast sõitu(öösel ei sõida, kaheksa sõidupäeva peale jääb vaid kuus vaba päeva. Targem on euroopa ära jagada: ühel suvel Itaalia (ja teel Austria), teisel Prantsusmaa koos Beneluksi ja Saksamaaga. Hispaania ja Portugali puhul tasuks kaaluda lendamist ja rendiautot - tuleb ilmselt odavam. Tulin just kolmenädalaselt tuurilt Itaalias ja Saksas, bensiini kulus ca 14 000 eest (8600 kilomeetrit kokku). Kuue aasta eest käisin Hispaanias, siis tuli kokku 11 000 km. Tänaste bensahindade puhul on see juba ca 20 000, mis katab lennu- ja rendikulud igati (tõsi, jätab su ilma kõigest sellest ilusast, mis kodu ja hispaania vahel :-))

tänud Teile, kes vehapeal vastanud olete!!!!

No saigi käidud ja sõidetud. Tuleb tõdeda et need kes plaanivad hisp-tagasi reisi 2ks nädalaks, siis sõita tuleb jah palju.Ometigi sai ikka käidud ja nähtud. Kirjutan paar elamust: -soovitan baierimaad ja neuschwansteini lossi- hobusesitt lõhnab nagu muinasjutt! ja prahast mööda sõita ei tohi, ikka läbi ja ikka jalgsi! -lõuna-prantsusmaa ja selle mägiteed on lihtsalt mega! meil läks rendibussil rattalaager, pidime omal käel renault esinduse leidma, saadeti Millau linna ja no hea oligi- rattalaager sai vahetatud, ja terve päev tegeldud omal käel mägironimisega, odava veini joomisega ja sai pätsatud viinamarju. Pluss on seal maailmakuulus Millau vidukt- lihtsalt võimas. -minu soovitus seiklusjanulistele: külastasime nii suuri kui väikseid linnasid, aga ütle mis sa ütled- väikelinnad on palju meeldivamad. Näiteks meeldisid mulle Peniscola ja Tarragona rohkem kui Barcelona ja Valencia. Miks? Elu ja linna võlu on teine- need ehtsad Hispaania linnad, kus ei ole meeletut suurlinna lärmi jne. Aga see on soovituslik, maitse asi. Tagasiteel läksime Pariisit läbi- eiffelis sai käidud, muuseumidesse ei trüginud, sest Pariis on linn, millele on eraldi nädalat vaja:) Majutusest: magasime bussis sõidu ajal, Valencias rannaliival, telkisime ettenähtud kohtades, aga ka suvalise jõe ääres, Purple Nestis Valencias, Tarragonas- väike vanalinna hotell (21euri nägu), Peniscolas- rannas **hotell (25 euri nägu), tšehhis võttis mingi onu, kes külalistemaja pidas jube vähe raha, mulle ei jäänud isegi meelde. Üldiselt on nii, et kui sitkust on, siis saab magatud igalpool, kui aga seltskond on suur (meid oli 7) no siis hakkab ikka pihta et tahaks pesta ja linadevahele. Tegime soodsalt ja otsisime kompromisse. Toidutegemiseks oli omal priimus kaasas- vaja oli, tegime kiirtee ääres suppi. Tanklatest ärge võimalusel süüa ostke- hirmus kallis! Aga jah, palju oleks kirjutada! See on jah (kinnituseks kõigile teistele, kes ka mööda maad käinud) HOOPIS teine asi, kui lennukiga edas-tagasi. Seiklus omaette!

et kes kui kellelgi huvi on (üldse rent, sõit, majutus, ilm, jne jne) meie tripi kohta, ma võin lahkelt muljetada ja soovitus jagada! olime ju meiegi algajad, ja see reis sõi ka närve omajagu!

Tere! On meilgi plaan minna suvel kergele reisile, sihtkohta pole veel päris kindlat välja valinud ja sellega seoses on tekkinud palju küsimusi muidugi(kõik soovitused on oodatud). Esmalt muidugi see kas on mõtet minna autoga ja kui kulukaks see keskelt läbi läheb( et kas asi on seda väärt?)siis kas tekib piiri peal ületusega palju peavalu seal autoga seoses ja nii?

ju kuhu poole sõidad. Piirid euroopa suunal on järgmine aasta kadumud juba

ja oleneb ka sellest- mitmekesi plaanite minna, kui milline on eelarve (maksimum, mida raatsite välja käia), kui kaua plaanite kodust eemal olla. sellest sõltuvad masina rent (kui omal olemas, siis ok), kütuse kogus ja hind on kahtlemata seotud läbitava teekonnaga jne. nüüd on meil liikuda hea- piire pole, ainult poola piirile pidi minuteada mingisugune ajutine kontroll jääma. heh- mulle meenus, kuidas saksa poola piiril (öösel jõudsime) mingit järjekorda polnud. üks sõber oli tark enne rääkima, et oh seal pole kontrolli- ainult kima läbi. hea oli et ma igaks juhuks kinni pidasin- oli küll kontroll. oleks läbi kimanud, no ma ei tea, oleks vast seljataga paugutatud ka:)

aga ülejäänud piirid on ok. tõesti- sõidad prantsusmaal, tuleb sinine kollaste tähekestega silt tee ääres- hispaania, oledki juba uues riigis. hispaanias kohtasime sellist huvitavat asja, et kiirtee nö maksuputkade taga võivad pistelisi reide korraldada kohalikud julgeolekuorganid, ütleme siis võmmid. maksime teemaksu ära, tõkkepuu tõusis üles ja automaatidega poisid vehivad sind teeäärde. ja siis hakkas- kõik bussist välja, taskud tühjaks, iga viimane kui kott ette näidata. meil oli suhkur plekkpurgis- tegid kaane lahti ja ajasid sõrmega sees ringi. kujutage ette, kui on rendibuss, 7 inimest oma tavaariga, pluss kaks suusaboksi katusel. aega läks omajagu. vaadake ka oma passid üle- ühe kaaslasega sai nalja, sest politsei ei uskunud, et see on tema sellel pildil. 16 aastane, noor, kõhnake, sile näolapp- nüüd 26 habe ees, juuksed 3 korda pikemad. tee sa selgeks et see olen mina seal pildil:) aga kõik laabus ja läksime naljatades lahku. meil oli eesti keeles omavahel hea nalja visata, neil sama lugu- vastastiku aru ei saa ju:D

Tere, On samasuguse reisi plaan käsil. Vaid sellise vahega, et oleme neljakesi sõiduautos ning plaanime sõita ühe jutiga burgundiasse, kus veedame päeva. Sealt edasi ühe jutiga Hispaaniasse Marbella kanti (seal saame inimlikult eelarvet kulutamata ööbida). Hispaanias oleme u. 5 päeva. Tagasi läbi põikega Põhja-Itaaliast. Kokku plaanitud 12-16 päeva (läheb nii nagu läheb). Oskad äkki öelda, kust saaks parimat infot, kust saada infot kiirteede kohta, et oleks ses osas võimalik optimaalseimalt hakkama saada?

Tänud juba ette,

Kristjan

Hmm autoroute abiks ilmselt saad oma tripi planeerida just nii nagu ise soovid... . Endal plaanis autoga juuni teine nädal ja sihtpunkt La Baule Prantsusmaal.

Et siis omal käel ja metsikult Itaaliat ja Monacot vallutama. Oskab keegi öelda, kuidas seal kandis metsiku ööbimisega on, kas kohta leiab või on ehk selliseid puhkepaiku nagu meil RMK omad? Ega vist..., ainult motell ja camping.

Väga kõva teema on ja olen ka ise juba eelmise aasta kevadest mõtisklenud, et võiks väikese rahvaga ühe mõnusa tripi näiteks Hispaaniasse teha. Eelmine aasta olid kõik hõivatud tööga, kuid see aasta kui plaani uuesti üles võtsin, siis hakkas juba enam-vähem positiivset tagasiside tulema. Enamik pakkusid välja, et lähme lennukiga! Okey, tõesti mugavam see on, kuid emotsionaalne rahuldus jääb ju saamata, sest väga kaunid kohad ja riigid jäävad vaatamata. Üks korralik tripp koosneb mõnusast närvikõdist ja seiklusest, mitte punktist A punkti B lendamisega.

Erts, kirjutasid, et trippisite 2 nädalat, kaua te sellest ajast kohapeal olla saite ?

Kas oleksid nõus muljeid jagama automatkafoorumil http://www.matkaauto.com/index.php?option=com_fireboard&Itemid=27, avasime selle just nädal tagasi ja seal ka tekkis teema seoses Lõuna-prantsusmaa automatkaga. Või on äkki Sul mõni reisikiri või blogi kuskil üleval, mida lugeda saaks? ette tänulik

olen nõus muljetama, natuke võtab see meenutamine aega, aastake hakkab juba mööduma sellest tripist.