Naine ja laps kahekesi Egituses või Türgis?

Mõttes on minna lapsega (8-aastane) kahekesi kas Egiptusesse või Türki. Tahaksin aga ennem uurida, kuidas sealne rahvas asjale vaatab, kui blond naine, ilma meheta ja koos lapsega reisib? Kas sellele vaadatakse halvasti või pigem ei ole see probleem.

Varasemad reisikogemused on meil olemas, mitte küll nendes riikides, kuid oleme käinud terve perega (ema, isa ja kaks last), nüüd tahaks lapsega kahekesi minna.

Tere, olen ka blond ja käinud Egiptuses kahe lapsega (6 k ja 11a) ja Türgis ühe lapsega (7a). Türgis Marmarises oli kõik väga mõnus. Ei tüüta müüjad (no mõistlikkuse piires), linn on puhas ja ilus. Ei ahistanud mind keegi, tundisn ennast hästi, inimesed sõbralikud. Kogemus oli nii meeldiv, et koolivaheajal läheme sinna lapsega kahekesi tagasi :) Egiptuses Hurghadas olid müüjad pealetükkivad, käisid järel, üritasid pettusega oma poodi kaupa ostma meelitada. Lastele pöörati palju tähelepanu (stiilis pluti-pluti). Mulle ei meeldinud see tähelepanu, see ei lasknud tänaval rahulikult lastega jalutadagi. Samas, mind kui naist ei ahistatud, eesmärk oli siiski mind kaupa ostma saada.

Tere,

mina lähen ka koolivaheajal 10 aastase tütrega kahekesi Hurgadasse. See teema ühtib minu mõtetega ka. Mul mälestused 15 aastat tagasi Egiptusest,olid nagu jah pealetükkivad, aga ma usun ,et saame hakkama ja tuleb tore reis.

Kui valida, siis valiksin Türgi. Rahulikum, kui Egiptus kohe kindlasti. Ainuke asi, et sinna päris talvel ei ole suurt asja.

Vähemalt Istanbul on nii suurlinlik, et seal on kõigil pohlad su mehest. Mu naine käis seal ringi üksi, lastega, sõbrannaga - "keegi vaatab halvasti" ei olnud mingiks teemaks.

Tänud vastajatele, sain positiivset mõtteainet palju juurde ja ilmselt võtame koos lapsega selle kvaliteetaja reisi ette :)

Selle küsimuse paneb paika peaaegu et ainult hooaja teema. Türgis on mõtet puhata umbes juunist oktoobrini. Sealt edasi, kui sooja ja mõnusat kliimat tahaks, siis ikka Egiptus.

Min aka pole leidnud Türgist veel ühtegi hotelli, mis mulle puhtalt visuaalselt imponeeriks, no kõik puhkajad pole ehk esteedid, aga mina olen. Türgis kui nad on odavad, siis on nad nagu Euroopa mõistes ühikad, plastmööbliga basseini veees jne. Kui nad on kallid, siis on nad lihtsalt maitsetud. Egiptuse keskmine hotell aga on selline hubane ja silmale kena vaadata. Lisaks, kui 8aastasega reisida, siis on hästi palju veepargihotelle, kindlasti tasuks valida mõni selline, aga emade jaoks on Adults-only basseinid.

Blonde päid on Egiptus täis, seda ei jõua keegi jälgida, ja kui lapsega reisida siis ema staatus on väga austusväärne. Hurghada on jah selline natuke odavam ja vaesem kohake, kus palju kohalikke, soovitaksin pigem puhata Sharmis, või siis kui just hurghada poole pealt valida, siis on koht nimega Makadi Bay kust leiab kenasid suurhotelle, ksut väljuma nädal ajooksul ei peagi. Kui just turuelamust tahate, sisi ok, aga siis ei ole ka vaja kurta, et ollakse pealetükkivad - turukauplemise juurde käibki kauba intensiivsem pakkumine.

Palju oleneb iseendast, jalutan Sharmis pidevalt üksinda ringi ja olen blond ja muidu (eemalt) kenake, aga olen tõsine naisterahvas, ei itsita ega flirdi, kohalikesse suhtun lugupidavalt ja pealetükkivad peletan pisikese graatsilise näpuviibutusega: ei, ei ole vaja! Egiptlane hindab naises eelkõige väärikust, mida ei pea ületõlgendama ülbuseks nagu paraku tihti teevad meie vennasrahva esindajad, kellega meid välise ja riietusstiili sarnasuse tõttu paraku ära vahetatakse. Mis ka kaupmehi palju ärritab.

Sharmis aga nt on päris tore uus koht nimega Genena City - hiigelsuur kaubamaja paljude kohvikute ja õhtuste etenduslavadega, kenade vaadetega üle Naama Bay merele. Seal on olemas ka suveniiriturg, jalutasin just läbi ja päris meeldiv valik avanes, on lastekaupu, näpuotsaga kohalikke kvaliteetbrände ja itaalia moodi... Ei pea turule minema, kui see ei ole endale mugav keskkond.

Tere tulemast ikka talvehooajal Egiptusesse! :)

Kuidas keegi vaatab blondi naist koos lapsega pole üleüldse tähtis , see on su oma asi .Samas kui üleüldse hirmu tunda , siis seda võib põhjustada Islami maailm ja pigem kõikide turistide suhtes ja mitte ainult blondiinide puhul.Mitte niisama ei ole Egiptuse politsei kasutuses automaadid. Õine istambul on naistest peaaegu tühi ja väljas liiguvad pemiselt mehed. Olukord on teistsugune suurtes türgi kuurotites ,kus leidub igasusuguseid inimesi. Kõik oleneb sellest mida soovitakse antud kohas teha . Juhul kui piirduda ainult hotelli lähedaste aladega ja turistidele mõeldud piirkondadega siis probleeme ei tohiks tekkida aga kui soovitakse iseseisvalt liikuda ainult kohalikele mõeldud piirkondadesse siis võib kõike ette tulla. Araablaste juures tuleb jälgida ka seda , et kui juba kuhugi ostma lähed ja seejärel loobud kaubast , siis võib see osasid kaupmehi väga ärritada. Üldjuhul juhul kui sooviks on ka tundmatutesse kohalike linnapiirkondadesse tungida ja iseseisvalt erinevaid kohtasid külastada ,siis on parem kui on ka mees kaasas . Egiptus on huvitavam ja seda eriti siis kui tellida sealt ekskursioone aga raskem kui Türgi.

Kuskohas see uus koht , Genena City , täpsemalt asub?

Tere, ka mina (blond) plaanin minna 9aastase lapsega märtsi vaheajal reisile, just mõtlengi, et kas valida Tenerife v Egiptus. Tenerife kallim, kuid äkki ka parem? Tahaksin kindlasti , et oleks soe olla, eelmine aasta Hurghadas külmetasime. Oleksime pidanud hoopis Sharmi minema, kus oligi 6 kraadi lausa soojem.

No Trip-is on ikka palju juttu olnud sellel teemal. Mis tähendab: "Tenerife on parem?" Kultuursem ja ilusam ja rahulikum koht kindlasti. Samas 100% rannailma ei garanteeri seal keegi. Tõenäosus soojale rannailmale on Egiptuses suurem. Hurghadas on reeglina tuulisem, kui Sharmis.

Kusjuures Egiptusesse reisida on ju ka kõige odavam, märtsikuud mõtlen. Kas oleks veel keegi , kes märtsivaheajal Egiptusesse läheb? Kui jah, siis mis hotelli?

~14.03.2016 mitme perega lapsed 5-13 a. Hurgada, Jungle Aquapark ja nii juba 10 aastat ja ei kahetse

10.03.2016 mehe ja lapsega Titanic Palace ja külastame Egiptust esimest korda.