Napoli Itaalia.

Hei!

Sooviks abi reisiplaani koostamisele. Minek on juba homme ja olen siiani nii segaduses.  Reisin elukaaslasega ja 10 aastase lapsega. Oleme reisil 5 ööd. Esimese öö broneerisin hotelli ära Napolisse, sest jõuame hilja ja siis hea kui ei pea kaugele minema.  Aega on nii piiratud. Mida üldse jõuaks selle ajaga vaadata näha?  Ise mõtlesin,et läheks Napolist Sorrentosse ja oleks järgnevad ööd seal. Kas keegi oskaks äkki aidata panna täpse järjestuse paika mida vaadata ja näha ajaliselt ja millises järjestuses oleks mõistlik mida vaadata.  (Vesuuvi, Pompei , Amalfi rannik? Veel midagi äkki.) Kas Capri saarele saaks ka autoga? Võtame rendiauto terveks ajaks.

1
2

Pompei vaadake kindlasti üle, seal oli vähemasti kevadel väga vähe turiste ja järjekorda polnud. Parkige auto üle tee tasulisse parklasse ära ja siis jala värava poole. 3 tundi võiks sinna planeerida ikka, kuigi seal võiks jalutada ka terve päeva (nii suur on see), aga lapsega vast mitte. 

Päeva võiks veeta pikki Amalfi rannikut, kus on väga ilusate kõrgete maaliliste vaadetega kohad, neid minge kindlasti vaatama. Nolan filmis ka osa Teneti filmi pisikeses Ravello linnas seetõttu. Seal on käänulised mägiteed ja liiklemise peale varuge piisavalt aega. tehke peatusi üleval servadel ja imetlege vaadet. Caprile ei ole mõtet autoga ronida, seal on parem jala liikuda ülesse ja alla siis tagasi. Sinna kulub ka päevake ära.

2
0

julgeks soovitada Napolis erilise tähelepanuga jälgida oma isiklikku vara

6
0

Santiero degli dei- huvitav matkarada Amalfi rannikul. 

sorgenti termali di sorgeto- saab vōtta termaslvee vanne Ischia saarel.

0
0

Me tegime pika nädalavahetuse eelmisel nädalal Wizzairiga reedest esmaspäevani. Panen enda reisikava - jäime rahule ja jõudsime lühikese ajaga päris palju.

1.p: saabumine 13.55 Napolisse. Päraslõuna ja öö Napolis. Vaatasime seal niisama ringi.

2p: rendiautoga Pompei - Sorrento - Postiano. Ööbisime Postianos.

3p: rendiaautoga Amalfi - Ravello - Vesuuvi - Napoli. Õhtupoolik ja öö Napolis.

Oleks saanud ka esimesel päeval teha Vesuuvi ja Pompei, aga ilm oli vihmane ja sel juhul oleksime liiga hilja Postianosse jõudnud. Ka Itaalias läheb praegu üsna vara pimedaks. Kui võimalik soovitangi Napoli, Amalfi rannik, Pompei ja Vesuuvi. Vahemaad on üsna lühikesed ja mägiteed ka väga heas korras. Praegusel ajal oli veel eriti mõnus, sest turiste oli pigem vähe. Ei kujuta ettegi, mis massid ja ummikud suviti Amalfil on.

Napolis meeldis mulle sadamaäärne piirkond, kus on palju kohvikuid ja promenaad üsna aktiivne. Ka peatänav jättis positiivse mulje. Mind üldiselt juba hirmutati enne, kui must ja kole seal igal pool on ehk pigem oli mulje positiivne, sest ootused olid madalad.

3
0

Helle-Liin- kust auto rentisite?  Kui saladus pole, mis hinnaga ja kas jäite rahule?

0
1

Caprile muidugi autoga ei lähe :)
Aga Pompei, Capri ja teised saared (Ischia näiteks), põhja pool asuv ja üks maailma suurimaid paleesid (Royal Palace of Caserta).
Ja Napoli ise on niivõrd vaatamisväärsuseid täis, et 3 päeva kulub seal iseenesest, ilma, et peaks väljapoole sõitma :)

1
0

Tiit Klaos, mis oleks selline top kolm asja, mida peaks Napolis nägema? Ehk mis jätsid kõige sügavama mulje?

0
0

Minipuhkus Napolis on nüüd selja taga -- esmaspäeva lõunast reede varahommikuni Wizzairiga.

Napoli oli nagu Napoli, enam vähem selline nagu varasema põhjal ette kujutasin ning kindlasti külastamist väärt.

Veidi lagunev ja räpane, valjuhäälne, signaalitav ja kiirustav -- jalakäijad ületavad teed kust parasjagu saavad, autod vahest isegi peatuvad kuid rollerid lisavad pigem gaasi, et sul üle varvaste sõita. Aga selles kõiges on oma võlu, seega esimene soovitus on lihtsalt kesklinna kitsastel tänavatel ringi jalutada ja ümbrust nautida. 

Võrratu ajalooga -- Pompei ja ka Herculaneum tuleks kindlasti reisikavasse võtta kui vähegi ajaloohuvi on. Esimene rabab oma pindala ja suurejoonelisusega (ja detsembri alguses oli seda suurejoonelisust võimalus nautida pea-aegu inimtühjadel tänavatel), teine on kompaktsem ja paremini säilinud ning annab seetõttu Roomaaegsest linnaelust veidi parema ülevaate. Herculaneumist on välja kaevatud vaid pisku, ülejäänu jääb ilmselt igaveseks saladuseks kuna asub tänase Ercolano linna all.

Vesuuvi vulkaan, mis kõrgub majesteetlikult üle linna -- kraater jäi seekord kahjuks nägemata, kuna tipp oli kaetud umbes 5 cm lumega ning seetõttu ligipääs sinna "turvalisuse kaalutlustel" suletud. Aga väikese jalutuskäigu tegime ikka ning vaated rannikule on ka poolelt mäelt rabavad. 

Vanim praeguseni tegutsev ooperiteater Euroopas  -- Teatro di San Carlo, mis rajatud aastal 1737 (40 aastat enne La Scalat). Kuna detsembriõhtud on pikad ja pimedad, siis Verdi ooper Otello aitas seda suurepäraselt sisustada.  Maailmatasemel solistid ning ajaloolise teatri interöör jätsid mõlemad väga-väga hea mälestuse. 

Itaalia raudtee (seekord siis Cirumvesuviana) -- jälle meenus ühe Itaalias elava inglase 90-te lõpus öeldu: "Itaalia raudteel on sõiduplaan vaid ettevõtte hea tahte avaldus oma tööd organiseerida". Ei tasu lihtsalt ei oodata ega eeldada, et rongid liiga täpselt ajakavas püsivad ja kõik sujub lõpuks odava piletihinna eest suurepäraselt.

Odav ja maitsev -- pizza ja pastaportsu saab tänavarestoranis kätte vähem kui 10€ eest, klaas head kohalikku veini maksab alla 5€. Ja ka öömaja leiab kesklinnas soodsalt -- valikus on nii hotelle kui B&B-sid. Kodus diivanil "eeluuringut" tehes pole lihtsalt vaja end lasta maja välimusest ja tänavast ära hirmutada. Peatusime 4 ööd Piazza Garibaldi lähedal ja meil ei tekkinud kordagi tunnet, et ümbrus kuidagi ebaturvaline oleks olnud. Mis muidugi ei tähenda, et tavapäraselt ettevaatlik olla ei tasuks.

Wizz ja Ryanair pakuvad praegu mõlemad soodsaid lende -- kasutage võimalust ja te ei kahetse. 

Last-not-least: mulle mõnevõrra üllatuslikult domineerisid nii minnes kui tulles lennukis itaallased -- mis on ju Eesti turismimajanduse seisukohalt suurepärane kuid ka eestlastel ei tasuks seda sihtkohta peljata.

6
0

Meie tegime sellise tripi. Ehk keegi saab mingit infot.

Napolist airbussiga raudteejaama, sealt õhtuse rongiga Pompeisse. Öö Pompeis. Päeval Pompei üle vaadatud. Rongiga Sorrentosse.  Sorrentost oli plaan minna laevaga Caprile, kahjuks oli mingi jama veetasemega, seega sõitsime järgmine päev  bussiga, mis väljuvad iga natukese aja tagant, Amalfi. Amalfi vaadatud, sõitsime Amalfist bussiga Ravellosse.  Ravellost järgmine päev bussiga Amalfi, sealt edasi bussiga Salernosse. Salernost järgmine päev rongiga Napolisse, Napolist otse Capri prami peale. Capril olime 2 ööd ja Napolisse tagasi praamiga. Veel veidi Napolit, 1 öö ja tagasi. Kõik oli väga kergelt leitav ja teostatav. Jala käia sai väga palju. Näha sai palju. Ilm oli jahedavõitu, aga oigi hea, et päike ei kõrvetanud. Ööbimised võtsime jooksvalt kohapeal. Kuna oli seljakotireis ja mõeldudki vaatamiseks, võtsime odavad ööbimised. Apartemendid, ise tegime süüa. Eelarve u kui  15 euri nägu, öö. Mõnes kohas oli itaalia hommikusöök, ehk siis kohv ja croissant ka selle raha sees. Palju tuli keelega vaeva näha. Ei räägi nad eriti inglist. Kõige rohkem meeldis Sorrento, Amalfi  ja Capri.

2
0

Tere

Lend Napolisse maandub ca 17.00.  Paistab, et viimane laev läheb Ischia saarele kell 20.00.  Võin ka eksida, kuna leheülgi on mitemeid kust pileteid ette osta. Äkki keegi oskab soovitada linki? Kas on kellegi on kogemusi kui kaua võtab aega Napoli lennujaamast minek sadamasse (ca 6 km)? Ei oska üldse arvestada, kas minna samal õhtul või jääda ööseks Napolisse :)

0
0

Ei tea, mis kuust jne juttu on, aga näiteks Caremaril on Napolist väljumine ka kell 21.55.

Alilauro ja Caremar teevad rohkem sõite. Vaata otse nende lehtedelt - https://www.alilauro.it/en , https://shop.caremar.it/en/

Kui seal mingeid väikseid paadifirmasid ka on, siis neid ma ei viitsi otsida. Suurtest on need vist põhilised tegijad.

1
0

Napoli lennujaamast läheb buss otse sadamasse (airport - port), maksab 5 eurot .

2
0

https://www.directferries.com

Sellelt lehelt saab kokkuvõtte enamuse laevafirmade väljumiste kohta. Osta tasub onlines otse firma kodulehelt või võimalusel otse sadamast, kuna online piletid tuleb kassas nn pärispiletite ümber välja vahetada.

1
0

Käidud. E. Tallinn- Wizziga Napolisse. Edasi 5 eurose bussiga Garibaldi rongijaama  Centrali kõrval, maa alusest käigust läbi. Kassa järjekord. Pilet Sorrentosse 7 euri. Sõidab 1,5 tundi. Sorrentos võta majutus sadamale lähemale. Mul oli 1,6 km aga see tähendas iga õhtu pikka mäkke turnimist kitsastel teedel, kus pole jalakäijale palju ruumi. Linn ilus. Õhtuti apelsinipuude aroom ja teiste õite. Uimastav aroom, mida tahaks veel kogeda. Vaated lummavad. T. Sadamast Caprile. Hommikul läheb palju laevu . Soodsaim oli Caremar, laev mis ennem Tallinn Helsinki vahel loksus. Capri on aprillis imeline. Kõik õitseb ja lõhnab. Kõrgeim tipp Bolsano ja Villa SAN Michele. Jalutasime sinna sadamast jala aga lõpp oli päris hea treening. Samas korvasid seda ilusad vaated ja automüra vaba trass. K. laevaga Sorrento sadamast Ilusamate vaadetega väikelinnad Positano ja Amalfi. Päev mis jääb unenägudesse. Saad päevaga käidud. Merelt avanevad lummavad vaated. Laevas ka salongid tuule varjuks. Bussiga ka võimalik loksuda aga ülerahvastatus. Autoga ei näe neid vaateid. Lisaks võid leida, et auto parkimine maksab poole laevapiletist. Kitsastes teedest ja parkimisest ei räägi. Buss sõidab seda 15 km ligi 1,5 tundi ja kell süda kiikumist ei kannata võtku rohud kaasa.

N laevaga Sorrentost Naapoli kesklinna. Vanalinna hõng ja kell 12 tehakse kuulsaim SOrbillo pitsabaar . Ole 30 minutit varem kohal. Pitsa eripära on imeõhuline tainas rohke õli ja tomatikastmega.

Õhtupoolikul kunstimuuseum Real Bosco di Capimonte.

Naapoli Botaanikaaed pandi juba kell 14 kinni.R tagasisõit.

Pompeisse jäi minemata, kuna esoteerika  huvilised soivitasid ilusat päeva mitte kalmistul mööda saata. 

Ehk järgmine kord testmoodi.

1
1

Kas juuniks on môistlik praamipiletid ette ära osta?

(Napoli-Ischia; Ischia-Sorrento)

Kuidas kogemused, kas rolleriga tasub Amalfi rannik ette vôtta? 

Samuti- juuniks peaks ära bronnima rolleri (nôudlus)?

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased